Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
jacob garza
Results
High School Results
High School
High School
Other
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 5-0 1:43
Z. Brunker
Pecatonica/Argyle
WIAA D3 Reg. 4- Marshall
Quarterfinals (8 Man)
152
02/04
L
F 0-0 1:35
H. Latsch
Belleville
Capitol Conference Tournament
Placement Matches (12 Man)
152
02/04
L
F 0-0 1:29
S. Helmbrecht
Lodi
Capitol Conference Tournament
Semis & 2nd WB (12 Man)
152
02/04
L
F 5-0 1:57
H. Latsch
Belleville
Capitol Conference Tournament
Quarterfinals (12 Man)
152
01/29
L
F 0-0 1:38
Z. Miller
---
Oakfield Invite
Round 6
152
01/28
L
F 0-0 3:59
G. Kuster
Lourdes Academy
Oakfield Invite
Round 5
152
01/28
L
F 0-0 1:50
C. Sawyer
Wisconsin Rapids Lincoln
Oakfield Invite
Round 4
152
01/28
L
TF 15-0
B. Delebreau
Chilton/Hilbert
Oakfield Invite
Round 3
152
01/28
L
TF 20-1
M. Ballard
Wisconsin Rapids Lincoln
Oakfield Invite
Round 2
152
01/14
L
F 2-0 1:40
A. Berenz
Kiel
Dave Cohen Classic
Finals
152
01/14
L
F 0-0 0:46
E. Yoder
Manawa
Dave Cohen Classic
round 5
152
01/14
L
F 10-0 3:01
M. Gohde
North Fond du Lac/Springs
Dave Cohen Classic
round 4
152
01/14
L
F 12-0 4:45
C. Salmon
Waupun
Dave Cohen Classic
round 1
152
01/07
L
F 2-0 0:54
L. Muscha
Wittenberg-Birnamwood
2017 Bluejay Challenge
9+ placement matches
152
01/07
L
F 2-0 0:26
J. Branvold
Saint Croix Central
2017 Bluejay Challenge
Semifinals
152
01/07
L
F 9-0 2:57
R. Fullerton
Waukesha West
2017 Bluejay Challenge
Quarters/Round 4
152
01/07
L
F 8-0 1:59
C. Peltier
Barron
2017 Bluejay Challenge
Round 3
152
12/03
L
F 0-0 0:48
N. Naramore
Brodhead/Juda
Black Hawk Invitational
Semis & 2nd WB
160
12/03
L
F 11-0 5:03
Z. Brunker
Pecatonica/Argyle
Black Hawk Invitational
Round 1
160
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020