Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Roy Dorado
Results
Other Results
Season
2020
2019
2018
Team Name
Burton
Team M
Team m
2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 2-0 0:37
H. Tadeo
---
CVYWA South Valley Championships
Round 3 (4 Man)
160
02/15
W
F 2-0 0:16
E. Regalado
Wasco Union Elm
CVYWA South Valley Championships
Round 2 (4 Man)
160
02/15
L
F 7-4 1:15
R. Lopez
Wasco WC
CVYWA South Valley Championships
Round 1 (4 Man)
160
2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
F 3-2 1:51
F. Alvarez
Unattached
CVYWA Masters 2019
2nd Place Match (8 Man)
160
02/16
L
F 0-2 0:59
B. Velasquez
Jr Drillers
CVYWA Masters 2019
Placement Matches (8 Man)
160
02/16
W
F 2-0 0:42
J. Alvarez
Almond Tree
CVYWA Masters 2019
Semis & WB (8 Man)
160
01/06
L
F 0-0 2:02
A. Alcazar
Richgrove Warriors
Wildcat Invite
Round 2 (Best of 3)
145&160
01/06
L
F 2-0 0:51
A. Alcazar
Richgrove Warriors
Wildcat Invite
Round 1 (Best of 3)
145&160
01/06
L
F 2-0 0:31
M. Romero
Corcoran Youth
Wildcat Invite
Round 2 (Best of 3)
220
01/06
L
F 12-0 2:08
M. Romero
Corcoran Youth
Wildcat Invite
Round 1 (Best of 3)
220
2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/15
L
F 7-1 1:23
M. Ayala
Team Tribe
California Republic Invite E9
Round 3 (4 Man)
170&182
12/15
L
F 7-2 2:36
N. Ferrero
Team M
California Republic Invite E9
Round 2 (4 Man)
170&182
12/15
L
F 8-0 1:06
D. Lobos
JR. DRILLERS
California Republic Invite E9
Round 1 (4 Man)
170&182
12/02
W
F 4-0 2:52
A. Rincon
Guadalupe wrestling
7th An Tulare Titan Invitational
Round 3 (3 Man)
160
12/02
W
F 2-0 0:23
G. Marquez
---
7th An Tulare Titan Invitational
Round 2 (3 Man)
160
03/25
L
F 2-2 1:17
L. Kemp
---
2018 SCWAY KIDS STATE
5th place
167
03/25
L
F 2-0 0:27
R. Maley
San Clemente Youth Wrestling
2018 SCWAY KIDS STATE
Round 7
167
03/25
W
F 5-0 2:29
E. Perez
Wasco
2018 SCWAY KIDS STATE
Round 6
167
03/25
L
F 4-1 0:54
C. Rodgers
---
2018 SCWAY KIDS STATE
Round 4
167
02/25
L
F 2-2
L. Kemp
---
Scway Road to State Zone 5
Round 2 (Best of 3)
167
02/25
L
F 10-2
L. Kemp
---
Scway Road to State Zone 5
Round 1 (Best of 3)
167
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024