Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brady Hetke
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2015-2016
2014-2015
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
F 0-0 3:58
E. Otterbein
Triton
Triton @ Bloomer/Colfax
Round 1
195
02/13
W
F 0-0 1:57
C. Linder
Ellsworth
WIAA D2 Reg. 3- Ellsworth
1st, 3rd, 5th (8 Man)
195
02/13
L
DEC 12-5
T. Sanford
Prescott
WIAA D2 Reg. 3- Ellsworth
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
195
02/13
L
NC 0-0
T. Sanford
Prescott
WIAA D2 Reg. 3- Ellsworth
2nd Place Match (8 Man)
195
02/06
W
F 5-0 3:11
J. Carroll
---
2016 Heart O North Conference Tournament
Championship
195
02/06
W
F 2-0 0:34
S. Hanson
Barron
2016 Heart O North Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
195
02/05
W
F 0-0 0:58
B. Buchman
Hayward
Bloomer/Colfax @ Hayward
Round 1
195
01/20
W
F 6-0 2:26
K. Adams
Cumberland
Bloomer/Colfax @ Cumberland
Round 1
195
01/17
W
F 5-2 3:34
S. Rogstad
Black River Falls
2016 Ladysmith Invitational
Placement
195
01/16
W
F 2-2 0:50
M. Kostka
Cornell/Gilman/Lake Holcombe
2016 Ladysmith Invitational
Semis & WB (16 Man)
195
01/16
W
F 6-0 3:30
M. Peterson
Phillips
2016 Ladysmith Invitational
Quarters & WB (16 Man)
195
01/16
W
F 5-2 0:51
S. Segner
Barron
2016 Ladysmith Invitational
Round 1 (16 Man)
195
12/30
W
F 0-0 0:35
T. Sanford
Prescott
Northern Badger Wrestling Classic
Round J (placing)
195
12/30
L
DEC 9-2
C. Krueger
Rhinelander
Northern Badger Wrestling Classic
Round H
195
12/30
W
F 0-0 0:55
C. Gostovich
St. Croix Central
Northern Badger Wrestling Classic
Round G
195
12/30
W
F 0-0 0:34
M. Peterson
Phillips
Northern Badger Wrestling Classic
Round E
195
12/29
W
F 0-0 0:27
J. Larson
Chetek-Weyerhauser/Prairie Farm
Northern Badger Wrestling Classic
Round D
195
12/29
L
F 0-0 1:09
C. Krueger
Rhinelander
Northern Badger Wrestling Classic
Round C
195
12/29
W
F 0-0 3:53
T. Warner
St. Croix Falls
Northern Badger Wrestling Classic
Round A
195
12/18
W
F 7-1 1:57
J. Larson
Chetek-Weyer./Prairie Farm
Bloomer/Colfax @ Chetek-Weyer./Prairie Farm
Round 1
195
12/13
L
FOR 0-0
T. Sanford
Prescott
Eau Claire North Husky Invite 2015
Placement (16 Man)
195
12/12
L
DEC 10-9
A. Jahnke
Eau Claire Memorial
Eau Claire North Husky Invite 2015
Semis & WB (16 Man)
195
12/12
W
F 4-0 2:16
J. Haglund
---
Eau Claire North Husky Invite 2015
Quarters & WB (16 Man)
195
12/12
W
F 2-2 1:57
B. Andress
Mondovi
Eau Claire North Husky Invite 2015
Champ Round 1 (16 Man)
195
12/10
W
F 4-1 1:11
T. Ronning
Northwestern
Cameron Quad
Champ. Round 1
195
12/09
W
F 3-2 3:43
J. Zimmer
Cameron
Bloomer/Colfax @ Cameron
Round 1
195
12/09
W
F 4-1 0:49
T. Ronning
Northwestern
Bloomer/Colfax @ Northwestern
Round 1
195
12/06
W
F 6-1 1:12
I. Rolli
Ladysmith
Ladysmith @ Bloomer/Colfax
Round 1
220
12/05
W
F 0-0 4:57
A. Buchanan
Neillsville
John Timm Invitational Glenwood City
Round 3 (6 Team)
195
12/05
W
F 0-0 0:47
Z. Rivard
---
John Timm Invitational Glenwood City
Round 2 (6 Team)
220
12/05
L
MD 11-3
H. Chouinard
Glenwood City
John Timm Invitational Glenwood City
Round 5 (6 Team)
220
12/05
W
F 0-0 1:00
E. Otterbein
Triton
John Timm Invitational Glenwood City
Round 4 (6 Team)
195
12/05
W
F 0-0 0:45
J. Carroll
---
John Timm Invitational Glenwood City
Round 1 (6 Team)
195
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
F 0-0 2:22
C. Deetz
Rice Lake
WIAA D2 Sect. A Amery
1st & 3rd (8 Man)
195
02/21
W
F 0-0 4:58
J. Breaker
Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek.
WIAA D2 Sect. A Amery
1st Wrestleback (8 Man)
195
02/21
L
F 0-0 4:31
M. Praschak
---
WIAA D2 Sect. A Amery
Quarterfinals (8 Man)
195
02/14
L
DEC 9-8
R. Borth
Ellsworth
WIAA D2 Reg. 3- Ellsworth
1st, 3rd, 5th (8 Man)
195
02/14
W
F 0-0 3:32
J. Gilbertson
Regis/McDonell Central
WIAA D2 Reg. 3- Ellsworth
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
195
02/14
W
NC 0-0
J. Gilbertson
Regis/McDonell Central
WIAA D2 Reg. 3- Ellsworth
2nd Place Match (8 Man)
195
02/07
L
F 2-0 1:15
M. Wozniak
---
2015 HON Conference Tournament
Championship
182
02/07
W
F 2-0
J. Carlson
Northwestern
2015 HON Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
182
02/07
W
F 7-0 3:56
S. Hanson
Barron
2015 HON Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
182
02/04
W
F 8-1 1:43
B. Buchman
Hayward
Hayward @ Bloomer/Colfax
Round 1
182
01/30
W
F 7-0 2:20
S. Hanson
Barron
Bloomer/Colfax @ Barron
Round 1
182
01/28
W
F 7-1 1:04
A. Ells
Superior
Superior @ Bloomer/Colfax
Round 1
182
01/17
W
TF 20-4 5:04
J. Mlejnek
Cumberland
Bloomer/Colfax @ Cumberland
Round 1
182
12/17
W
F 5-4 5:06
J. Churchwar
Chetek-Weyer./Prairie Farm
Chetek-Weyer./Prairie Farm @ Bloomer/Colfax
Round 1
195
12/05
W
DEC 6-5
Q. Scmidt
Ladysmith
Bloomer/Colfax @ Ladysmith
Round 1
182
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024