Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Today · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jared Craig
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 3-0
C. Prunty
Glen Ellyn (Glenbard West)
IHSA 3A Sectional @ Hinsdale (Central)
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/09
W
F 7-0 1:52
J. Berrios
Berwyn-Cicero (Morton)
IHSA 3A Sectional @ Hinsdale (Central)
Round 1 (16 Man)
120
02/07
L
F 8-0 3:18
I. Garcia
Batavia
IHSA 3A Sectional @ Hinsdale (Central)
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/03
L
DEC 4-2
T. Martin
Naperville (Central)
IHSA 3A Regional @ Aurora (East)
Placement Matches
120
02/03
W
DEC 5-4 UTB
A. Massaro
Aurora (West Aurora)
IHSA 3A Regional @ Aurora (East)
Semis and WB3
120
02/03
W
F 6-2 0:50
R. Hernandez
Aurora (East)
IHSA 3A Regional @ Aurora (East)
Quarters and WB1
120
01/29
L
DEC 5-1
A. Larsen
Yorkville (Y. Christian)
Yorkville (Y. Christian) @ Bolingbrook
Round 1
120
01/20
L
DEC 5-3
A. Sutton
Lockport (Twp.)
2023-24 SWSC Tom Lahey Wrestling Tournament
Placement (10 Man)
120
01/20
W
DEC 10-7
C. Dibenedetto
Lincoln-Way West
2023-24 SWSC Tom Lahey Wrestling Tournament
Semis & WB (10 Man)
120
01/20
W
F 12-0 2:38
R. Perez
Bradley Bourbonnais
2023-24 SWSC Tom Lahey Wrestling Tournament
Cons. Round 2 (10 Man)
120
01/20
W
MD 10-1
Z. Miller
Lincoln-Way East
2023-24 SWSC Tom Lahey Wrestling Tournament
Cons. Round 1 (10 Man)
120
01/20
L
F 0-6 4:47
A. Ahmed
Palos Hills (Stagg)
2023-24 SWSC Tom Lahey Wrestling Tournament
Quarters (10 Man)
120
01/14
W
DEC 9-5
R. ALVARADO
West Chicago (H.S.)
Clint Arlis Invitational
5th Place Matches (16 Man)
120
01/13
L
F 3-1 2:44
I. Garcia
Batavia
Clint Arlis Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
120
01/13
W
DEC 3-0
B. Arbotante
Algonquin (Jacobs)
Clint Arlis Invitational
3rd WB (16 Man)
120
01/13
W
DEC 5-4
A. Hengles
Downers Grove (North)
Clint Arlis Invitational
2nd WB (16 Man)
120
01/13
L
DEC 3-1
N. Woods
Washington
Clint Arlis Invitational
Quarters (16 Man)
120
01/13
W
MD 12-4
R. ALVARADO
West Chicago (H.S.)
Clint Arlis Invitational
Round 1 (16 Man)
120
01/11
L
F 0-0 5:00
R. Williams
Flossmoor (Homewood-F.)
Flossmoor (Homewood-F.) @ Bolingbrook
Round 1
132
01/06
W
F 13-2 4:57
A. Sinha
Hinsdale (Central)
Plainfield East Quad
Round 1
120
01/06
W
F 12-2 5:43
T. Vaanchigkhorol
Hoffman Estates (H.S.)
Plainfield East Quad
Round 1
120
12/30
W
DEC 3-1
B. Anderson
Morris
Morris @ Bolingbrook
Round 1
120
12/30
W
MD 9-1
C. Cahill
Wheaton (North)
HUNTLEY NEW YEARS MEGA QUAD
Round 1
120
12/28
W
DEC 7-1
A. Brown
Hillside (Proviso West)
Steve Eckert Holiday Wrestling Classic
Placement Matches (16 Man)
120
12/28
W
F 11-0 3:13
J. Harris
Chicago (Little Village)
Steve Eckert Holiday Wrestling Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
12/28
W
F 5-2 5:59
A. Ahmed
Palos Hills (Stagg)
Steve Eckert Holiday Wrestling Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
12/28
W
F 11-0 3:42
G. Robles
Chicago (Phoenix Military Academy)
Steve Eckert Holiday Wrestling Classic
Round 1 (16 Man)
120
12/14
W
DEC 12-10
Z. Miller
Frankfort (Lincoln-Way East)
Bolingbrook @ Frankfort (Lincoln-Way East)
Round 1
120
12/02
L
F 2-1 1:19
E. Glowinski
Gurnee (Warren)
Neuqua Valley Scuffle 2023
Placement Matches (8 Man)
120
12/02
W
F 12-1 5:36
E. Bandla
Naperville (Neuqua Valley)
Neuqua Valley Scuffle 2023
2nd Wrestleback (8 Man)
120
12/02
L
F 5-0 3:25
I. Mayora
Lombard (Montini)
Neuqua Valley Scuffle 2023
Semis & 1st WB (8 Man)
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
W
Replay
DEC 3-2 TB1
I. Chaidez
Glenbard East
IWCOA FroshSoph 2023 State
Placement
113
03/12
L
Replay
MD 11-3
Z. Westbrook
Sterling
IWCOA FroshSoph 2023 State
Consi Semi`s
113
03/12
W
Replay
DEC 7-1
V. Manfre
Oswego
IWCOA FroshSoph 2023 State
Consi. 5/3 vs. Semis
113
03/12
W
Replay
MD 13-1
R. Alvarado
West Chicago
IWCOA FroshSoph 2023 State
Consi Quarters
113
03/12
L
Replay
DEC 7-3
A. Orozco
Hersey
IWCOA FroshSoph 2023 State
Quarters
113
03/11
W
Replay
DEC 5-2
V. Manfre
Oswego
IWCOA FroshSoph 2023 State
Round of 16 (Mat 1-6)
113
03/11
W
Replay
MD 17-4
L. Toellner
Bismark Henning
IWCOA FroshSoph 2023 State
Round of 32
113
02/26
W
F 2-0 1:19
J. Sanchez
Reed Custer
IWCOA 2023 SC Reg Joliet West
1st & 3rd (16 Man)
113
02/26
W
F 7-1 0:59
Y. Badwan
Lincoln-Way Central
IWCOA 2023 SC Reg Joliet West
4th Wrestleback (16 Man)
113
02/26
L
DEC 5-2
B. Anderson
Morris
IWCOA 2023 SC Reg Joliet West
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
02/26
W
F 11-2 1:29
J. Mizell
Plainfield Central
IWCOA 2023 SC Reg Joliet West
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/21
L
DEC 7-5
T. Bruce
Sandburg
2022-23 Tom Lahey Varsity Wrest. Tourn.
2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/20
L
F 4-2 5:36
J. Siwinski
Lincoln-Way West
2022-23 Tom Lahey Varsity Wrest. Tourn.
Round 1 (16 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024