Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kayden Graham
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
Team Name
Hornell
Lakeland
Lakeland Senior
Polk County WC
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/04
L
F 2-0 1:14
M. MILLER
Manatee Mafia WC
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 5 (10 Team)
170
06/04
L
TF 17-2 3:32
J. Colas
AAWA/SPEC OPS/YOUNG GUNS
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 2 (10 Team)
170
06/04
L
DEC 6-2
M. Sadeek
Backyard Boyz Grey
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 3 (10 Team)
170
06/04
W
F 2-0 1:27
I. Schaeffer
Tampa Rivals WC
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 6 (10 Team)
170
06/04
L
DEC 8-4
B. Mancuso
Tropics PAL
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Finals (2 Team)
170
06/04
W
F 0-0 0:15
B. McGuin
Iron Will WC
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 8 (10 Team)
170
06/04
W
DEC 3-2
B. Charles
Cowboy Forever
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 9 (10 Team)
170
06/04
W
F 2-0 0:47
C. Madden
Hero PAL
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 7 (10 Team)
170
06/04
L
F 7-4 3:18
C. Desantis
Backyard Boyz Black
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 4 (10 Team)
170
02/26
L
DEC 3-1
M. Armstrong
Fivay
FHSAA 2A R2
Round 5 (consi semis)
170
02/26
L
F 9-5 5:45
Z. Williams
Lecanto
FHSAA 2A R2
Round 4 (semis and WB)
170
02/25
W
DEC 8-7
B. Yearby
Zephyrhills
FHSAA 2A R2
Round 2 (quarters and WB)
170
02/25
W
F 12-2 2:54
J. Martinez
St Cloud
FHSAA 2A R2
Round 1 (16 Man)
170
02/19
W
F 0-0 0:47
J. Maldonado
Auburndale
FHSAA 2A D7
Placements
170
02/19
L
F 0-0 2:30
J. Stone
Brandon
FHSAA 2A D7
Round 4 (Semis and WB3)
170
02/19
W
F 0-0 1:00
H. Baker
King
FHSAA 2A D7
Round 2 (Quarters and WB1)
170
02/11
L
TF 19-4 3:04
F. Solorzano
---
Brian Bain
1st place
172
02/11
W
F 4-0 1:37
C. Nation
Mulberry
Brian Bain
Semis
172
02/11
W
F 4-0 0:49
B. Kahelin
Lake Gibson
Brian Bain
Quarters
172
02/05
L
F 4-0 3:51
M. Barker
Gulf Breeze
Braves Invitational
7th and 8th place matches
172
02/05
L
DEC 11-8
C. Gonzalez
North Port
Braves Invitational
5th Round Wrestleback
172
02/05
W
F 6-4 3:24
A. Houston
Springstead
Braves Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
172
02/05
W
F 4-0 2:35
M. Roberts
Doral Academy
Braves Invitational
3rd Round Wrestlebacks
172
02/05
W
F 2-0 1:47
J. Maldonado
Auburndale
Braves Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
172
02/04
L
TF 15-0 4:50
J. Rice
Columbia
Braves Invitational
Round 2 Champ
172
02/04
W
MD 13-2
O. Pratt
Palmetto Ridge H.S.
Braves Invitational
Round 1 (32 Man)
172
01/29
W
DEF 0-0
D. Johnson
Tenoroc Senior HS
Moskowitz IBT
Placement Matches (16 Man)
171
01/29
L
F 0-0
M. Tanner
Hudson
Moskowitz IBT
4th Wrestleback (16 Man)
171
01/29
L
F 0-0 1:55
D. Rodriguez
---
Moskowitz IBT
Semis & 3rd WB (16 Man)
171
01/28
W
F 0-0
M. Bollinger
Plant City
Moskowitz IBT
Quarters & 1st WB (16 Man)
171
01/28
W
F 0-0
M. Tanner
Hudson
Moskowitz IBT
Round 1 (16 Man)
171
01/15
W
F 7-4 3:28
C. Bentley-Green
Belleview
16th Annual Ed Kilpatrick Classic
Placement Round
172
01/15
W
DEC 7-2
J. Stone
---
16th Annual Ed Kilpatrick Classic
Semis & Cons. Semis
172
01/15
W
DEC 7-6
D. Proulx
Timber Creek
16th Annual Ed Kilpatrick Classic
Quarters & 16 Man WB
172
01/15
W
F 2-0 1:20
J. Jobe
Crystal River
16th Annual Ed Kilpatrick Classic
Champ. Round 1
172
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020