Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ethan Ky
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
FOR 0-0
H. Morris
---
VHSL 5A Region B Championships
3rd & 5th Place (16 Man)
160
02/15
L
FOR 0-0
O. Alexander
Manchester
VHSL 5A Region B Championships
4th Wrestleback (16 Man)
160
02/15
L
F 10-2 2:41
S. Parham
Lloyd C. Bird
VHSL 5A Region B Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
02/15
W
DEC 6-2
D. Thornton
Varina
VHSL 5A Region B Championships
Quarters (16 Man)
160
02/14
W
F 12-2 5:26
I. Bohanon
Glen Allen
VHSL 5A Region B Championships
Round 1 (16 Man)
160
01/25
L
F 7-0 1:32
R. May
Maggie Walker
2020 Arrowhead Invitational
Placement Matches (10 Man)
160
01/25
W
F 2-0 1:04
G. Bohanon
Glen Allen
2020 Arrowhead Invitational
Round 5
160
01/25
W
F 2-2 1:33
V. Ruta
Warhill
2020 Arrowhead Invitational
Round 4
160
01/25
W
DEC 5-2
H. Morris
---
2020 Arrowhead Invitational
Round 2
160
01/25
L
F 2-0 1:06
S. McCray
King William
2020 Arrowhead Invitational
Round 1
160
01/11
W
F 2-2 1:33
A. Oguz
Heritage (Leesburg)
Heritage Duals 2020
Round 5 (6 Team)
160
01/11
W
MD 14-4
G. Thompson
Riverside
Heritage Duals 2020
Round 3 (6 Team)
160
01/11
L
F 4-0 3:10
C. Wilson
---
Heritage Duals 2020
Round 1 (6 Team)
160
01/04
L
F 8-1 3:32
C. Giegling
---
2020 LCA Invitational
Rd 4 WB (32 Man)
160
01/04
W
F 7-0 1:54
S. ORegan
Liberty Christian
2020 LCA Invitational
Rd 3 WB (32 Man)
160
01/04
W
F 8-0 1:18
J. Hale
Liberty (Bedford)
2020 LCA Invitational
Rd 2 WB (32 Man)
160
01/04
L
TF 16-1 3:31
B. Hohman
---
2020 LCA Invitational
Champ Round 2 & Rd 1 WB (32 Man)
160
01/03
W
F 7-10 3:27
C. Callaham
E.C. Glass
2020 LCA Invitational
Champ Round 1 (32 Man)
160
12/14
W
F 4-0 2:40
A. Soccarras
Goochland
Patriot Revolution Invitational
Placement Matches (8 Man)
160
12/14
L
F 2-0 1:03
J. Fox
---
Patriot Revolution Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
160
12/14
W
F 12-2 3:36
A. Soccarras
Goochland
Patriot Revolution Invitational
Quarterfinals (8 Man)
160
09/28
L
F 4-2 3:34
D. Marandola
Mussleman
Tech Squad Fall Duals
Semifinals (4 Team)
160
09/28
L
F 8-2 3:54
V. Corvetto
Tech Squad
Tech Squad Fall Duals
Round 1 (10 Team)
160
09/28
L
F 4-2 3:13
C. Mears
---
Tech Squad Fall Duals
Round 3 (10 Team)
160
09/28
L
F 2-0 1:25
E. DeWald
---
Tech Squad Fall Duals
Placement
160
09/28
L
F 4-1 1:17
P. Coffron
---
Tech Squad Fall Duals
Round 4 (10 Team)
160
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
DEC 7-5 SV
C. Parham
Dinwiddie
VHSL 2019 4A Region B
Round 2
160
02/08
L
F 14-1 2:35
D. Sullivan
Caroline
VHSL 2019 4A Region B
First Round
160
01/26
L
F 4-0 1:58
A. Longo
Maggie Walker
2019 Arrowhead Invitational
Placement Matches (10 Man)
160
01/26
W
F 4-0 4:17
R. Robbins
Atlee
2019 Arrowhead Invitational
Round 5
160
01/26
W
F 2-0 0:33
J. Richardson
Warhill
2019 Arrowhead Invitational
Round 4
160
01/26
L
F 2-0 0:40
H. Fitzsimmons
---
2019 Arrowhead Invitational
Round 3
160
01/26
L
F 2-0 0:42
G. Kissell
---
2019 Arrowhead Invitational
Round 2
160
12/28
L
MD 17-3
N. Wiles
New Kent
2018 Godwin JV & Girls Holiday Classic
Placement Matches (16 Man)
160B
12/28
W
DEC 5-0
R. Hill
Varina
2018 Godwin JV & Girls Holiday Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
160B
12/28
W
F 4-1 1:39
B. Lewis
James Madison
2018 Godwin JV & Girls Holiday Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
160B
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024