Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sawpoe Dah
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Granger
Granger High
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
FOR 0-0
S. Johnson
Jordan
2016 Utah 5A Division A Qualifier
Round 5 Consolation
195
02/04
L
F 5-0 2:02
T. Money
Viewmont
2016 Utah 5A Division A Qualifier
Round 4 Consolation
195
02/04
W
F 2-0 0:47
C. Dixon
Roy
2016 Utah 5A Division A Qualifier
Round 3 Conso.
195
02/04
W
F 4-1 1:21
C. Sheehan
Sky View
2016 Utah 5A Division A Qualifier
Round 2 Consolation
195
02/04
L
F 7-2 5:24
R. Reed
Layton
2016 Utah 5A Division A Qualifier
Rd 2 Champ
195
01/23
L
F 4-0 1:35
K. Hayes
---
Rockwell`s `Battle of the Brave`
Friday Round 4
195
01/22
W
F 2-1 1:32
G. Leatherow
Ben Lomond
Rockwell`s `Battle of the Brave`
Friday Round 3
195
01/22
L
F 5-0 1:21
G. Davis
Mountain Crest
Rockwell`s `Battle of the Brave`
Friday Round 2
195
01/21
W
F 9-2 3:27
Y. Mendoza
West
Granger @ West
Round 1
195
12/12
W
F 2-0 0:46
J. Butcher
---
Glen Kawa Memorial Tournament
Round 1 (8 Team)
195
12/12
W
F 2-0 1:23
L. Rivera
Kearns
Glen Kawa Memorial Tournament
Round 2 (8 Team)
195
12/12
L
F 14-9 5:58
R. Reed
Layton
Glen Kawa Memorial Tournament
Cross Bracket (8 Team)
195
12/12
W
DEC 9-2
Y. Mendoza
West
Glen Kawa Memorial Tournament
Round 3 (8 Team)
195
12/04
L
F 2-0 1:30
T. Allen
Northridge
SYRACUSE SCUFFLE
Round 2 (4:15 pm)
195
12/04
L
F 2-0 0:54
J. Watson
Bear River
SYRACUSE SCUFFLE
Round 6 (10 Team)
195
12/04
L
F 12-10 2:48
C. Stoddard
Snow Canyon
SYRACUSE SCUFFLE
Round 7 (10 Team)
195
12/04
W
F 3-0 2:11
C. Swartz
Mountain Crest
SYRACUSE SCUFFLE
Round 3 (5:30 pm)
195
12/04
W
F 6-2 1:30
L. Rivera
Kearns
SYRACUSE SCUFFLE
Round 9 (10 Team)
195
12/04
L
F 4-0 2:50
L. Clark
Highland
SYRACUSE SCUFFLE
Round 1 (3:00 pm)
195
12/04
W
DEC 5-4
N. Josselyn
American Fork
SYRACUSE SCUFFLE
Round 8 (10 Team)
195
12/04
L
F 2-0 0:45
J. Osmun
---
SYRACUSE SCUFFLE
Round 5 (8:00 pm)
195
12/04
W
DEC 10-9
A. Lane
Lone Peak
SYRACUSE SCUFFLE
Round 4 (6:45)
195
11/25
L
F 5-0 0:50
P. Jensen
Skyline High
Granite District Tournament
Quarterfinals (8 Man)
195
11/25
L
F 6-4 1:59
J. Portillo
Hunter High
Granite District Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
195
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024