Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
DAMIAN KERR
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Team Name
Homer
Homer
Homer 2
Homer High School Mariners
Homer JV
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/10
L
DEC 13-6
J. Seidl
Houston
Kachemak Conference Wrestling Tournament
Round 6 (3rd Wrestleback 16 M)
145
12/09
W
DEC 6-1
J. DeVries
Grace Christian School
Kachemak Conference Wrestling Tournament
Round 4 (2nd Wrestleback 16 Man)
145
12/09
L
DEC 9-2
L. Guim
Houston
Kachemak Conference Wrestling Tournament
Round 1 (16 M, 3 M Rnd 1)
145
11/11
L
DEC 7-6
A. Kalugin
Voznesenka
2016 Peninsula Duals
round 4
145
11/11
W
F 12-0 5:46
J. Rosario
Barrow High School
2016 Peninsula Duals
S ROUND 3
145
11/11
W
F 5-0 5:48
J. Wassilly-Walker
Dillingham High School
2016 Peninsula Duals
round 2
145
11/11
W
MD 14-6
J. Seidl
Houston
2016 Peninsula Duals
round 1
145
11/05
L
MD 8-0
M. Alexie-Leonard
Bethel High School
2016 Lime Solar/ACS Wrestling Invitation
4th Wrestleback (32 Man)
145
11/04
W
DEC 11-8
M. Kuentzel
Grace Christian School
2016 Lime Solar/ACS Wrestling Invitation
3rd WB (32 man)ID #`s 45-48
145
11/04
W
F 2-0 0:56
B. Loon
Hutchison High School
2016 Lime Solar/ACS Wrestling Invitation
2nd Wrestleback (32 Man)
145
11/04
W
F 6-0 2:36
A. Davis
Barrow High School
2016 Lime Solar/ACS Wrestling Invitation
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
11/04
L
F 14-2 2:00
E. Eakin
Kotzebue High School
2016 Lime Solar/ACS Wrestling Invitation
Round 1 (32 Man)
145
10/29
W
TF 15-0 4:00
J. Day
Lathrop Wrestling
Pumpkin Patch Scramble
Round 6 - Placement
152
10/29
W
F 7-0 5:28
J. Acree
Palmer High School
Pumpkin Patch Scramble
Round 5
152
10/29
L
F 4-0 2:38
D. Hargis
Colony High School
Pumpkin Patch Scramble
Round 4
152
10/29
W
F 8-0 1:46
C. Bryant
Eagle River High School
Pumpkin Patch Scramble
Round 3
152
10/28
L
DEC 8-2
M. Godwin
Palmer High School
Pumpkin Patch Scramble
Round 2
152
10/22
W
F 2-0 0:53
E. Roberts
Houston
Homer Round Robin Rumble
Round 5 - Placement
152
10/22
L
DEC 6-3
A. Kalugin
Voznesenka
Homer Round Robin Rumble
Round 3
152
10/22
L
F 15-4 1:13
B. Metcalf
Soldotna
Homer Round Robin Rumble
Round 2
152
10/22
L
DEC 9-7
D. O`Connor
Houston
Homer Round Robin Rumble
Round 1
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024