Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Wyatt Munster
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Dillingham
Dillingham Middle
Dillingham Middle School
Dillingham Wolverine Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/04
L
Replay
TF 12-2 1:54
J. Connolly
Interior Grappling Academy
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 5
138
05/04
L
Replay
TF 12-2 1:57
E. Caulkins
Mid Valley Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 4
138
05/04
W
Replay
F 10-0 1:29
A. Martin
Interior Grappling Academy
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 2
138
05/04
W
Replay
TF 12-0 1:35
C. Wright
Cordova Pounders Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 1
138
05/03
L
Replay
F 4-0 0:30
M. Bock
Soldotna Whalers Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Greco Championships
ROUND 5
138
05/03
W
Replay
F 4-6 1:29
B. Bailey
Cordova Pounders Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Greco Championships
ROUND 4
138
05/03
W
Replay
TF 8-0 1:31
P. Caudle
Interior Grappling Academy
2024 Alaska USAW State Greco Championships
ROUND 3
138
05/03
L
Replay
DEC 13-9
J. Connolly
Interior Grappling Academy
2024 Alaska USAW State Greco Championships
ROUND 2
138
05/02
L
Replay
DEC 4-2
T. Tilden
Dillingham Wolverine Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 5
138
05/02
W
Replay
DEC 6-4
C. Hopson
Arctic Warriors Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 4
138
05/02
W
Replay
F 7-3 4:41
C. Pyne
Alaska
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 3 2nd Wrestleback (32 Man)
138
05/02
L
Replay
DEC 3-2
J. Davis
Juneau Youth Wrestling Club Inc.
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 1 (32 Man)
138
03/02
W
F 2-0 0:25
B. Reynolds
Colony Middle School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
8th Wrestleback (64 Man)
140
10/14
W
F 2-0 0:41
C. Andrew
Napaskiak
2023 Bethel Scramble Elem./Jr. High
Day 2 Round 3
132
10/14
W
F 2-0 0:22
C. Tunguing
Koliganek
2023 Bethel Scramble Elem./Jr. High
Day 2 Round 1
132
10/13
W
F 2-0 0:20
S. Chingliak
Akiachak
2023 Bethel Scramble Elem./Jr. High
Day 1 Round 3
132
10/13
W
F 10-4 1:00
J. Brown
Aniak
2023 Bethel Scramble Elem./Jr. High
Day 1 Round 1
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 2-0 0:56
G. Stanley
Kenai Middle School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Placement Matches (64 Man)
114
03/04
L
DEC 1-0
J. Davis
Juneau Youth Wrestling Club
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Semis & 7th WB (64 Man)
114
03/04
W
DEC 6-4
E. Richards
Skyview Middle School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
6th Wrestleback (64 Man)
114
03/04
L
DEC 2-0
B. Dunlap
Avalanche Wrestling Association
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Quarters & 5th WB (64 Man)
114
03/03
W
F 5-2 2:16
C. Moats
Palmer Junior Middle School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
114
03/03
W
F 12-0 4:16
H. Price
Seward
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
114
11/19
W
MD 9-0
K. Marchant
Chugach Eagles
Lancer Smith Memorial Tournament 6-8
finals
105 B
11/19
W
DEC 9-6
N. Marchione
Pioneer Grappling Academy
Lancer Smith Memorial Tournament 6-8
round 5 cons semi
105 B
11/19
L
MD 11-1
O. Dolchok
Avalanche
Lancer Smith Memorial Tournament 6-8
round 3 semis
110
11/19
W
F 2-0 0:58
J. Neketa
Dillingham
Lancer Smith Memorial Tournament 6-8
round 4 cons
110
11/19
W
F 2-0 0:46
W. Zeiler
Chugach Eagles
Lancer Smith Memorial Tournament 6-8
round 3 semis
105 B
11/19
L
DEC 7-6
B. Ayapan
Bethel Junior High
Lancer Smith Memorial Tournament 6-8
ROUND 2 QF
105 B
11/19
L
F 4-1 3:33
H. Morris
All American Training Center
Lancer Smith Memorial Tournament 6-8
Round 1 (16 Man)
110
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024