Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joseph Clark
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Team Name
Taylor County
Topeka Washburn Rural
Topeka-Washburn Rural
Washburn Rural
Washburn Rural High School
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
F 1-0 1:11
Q. Steed
North Oldham
South Oldham Dragon Invitational
Quarters & WB (32 Man)
190
01/21
L
F 2-0 0:13
J. Stegman
St. Xavier
South Oldham Dragon Invitational
Round 2 Champ (32 Man)
190
01/21
W
F 2-0 0:27
C. Johnson
Wichita-West
Emporia Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
175
01/21
L
TF 18-3 2:40
L. Barker
Dodge City
Emporia Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
175
01/21
W
F 2-0 0:47
A. Cruz
Derby
Emporia Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
175
01/21
L
F 1-4 3:25
J. Ultreras
Emporia
Emporia Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
175
01/14
L
F 2-0 0:43
N. Smither
Franklin County
KYWCA Section 3 (2A) Duals
Round 2 (6 Team)
190
01/14
W
F 4-0 2:36
A. Beaubien
Western Hills
KYWCA Section 3 (2A) Duals
Round 3 (6 Team)
190
01/14
L
MD 19-5
M. Rosier
John Hardin
KYWCA Section 3 (2A) Duals
Round 5 (6 Team)
190
01/14
L
F 6-1 1:22
E. Nighbert
Anderson County
KYWCA Section 3 (2A) Duals
Round 1 (6 Team)
215
01/14
L
DEC 3-1 SV
R. Richardson
Blue Valley SW
60th Newton Tournament of Champions
WB 3 - 32Man WB-3rd (USA)
175.0
01/14
W
F 2-0 2:09
B. Wilson
Ark City
60th Newton Tournament of Champions
WB 2 - 32 Man WB-3rd (USA)
175.0
01/13
L
F 2-0 3:29
I. Wilson
Andale
60th Newton Tournament of Champions
Championship Round 2 - 32 Man WB-3rd (USA)
175.0
01/07
L
FOR 0-0
P. Upchurch
H. Campus
38th Derby Panther Invitational
Placement Matches
175
01/07
L
FOR 0-0
K. Indelecio
Derby High School
38th Derby Panther Invitational
Round 4
175
01/07
L
F 3-7 3:56
P. Truman
W. Bishop Carroll
38th Derby Panther Invitational
Round 3
175
01/07
L
DEC 10-3
T. White
El Dorado High School
38th Derby Panther Invitational
Round 2
175
01/07
L
DEC 7-1
P. Neptune
Derby High School
38th Derby Panther Invitational
Round 1 (12 and 10 Man)
175
01/07
L
DEC 4-1
R. Richardson
Overland Park-Blue Valley Southwest
Topeka-Washburn Rural @ Overland Park-Blue Valley Southwest
Round 1
175
12/09
L
F 6-3 5:20
K. Sears
Blair
2022 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 2
182
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021