Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Spencer Telega
Results
High School Results
Season
2017-2018
2016-2017
Team Name
Franklin County
Franklin County Technical School
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
DEC 3-2
M. Baldwin
Hampshire
2018 MIAA Section D3 West
Finals
152 lbs
02/10
W
F 2:32
J. Erali
Smith Voc
2018 MIAA Section D3 West
Semi-Finals
152 lbs
02/09
W
DEC 3-2
D. Wood
Southwick-Tolland
2018 MIAA Section D3 West
Quarter-Finals
152 lbs
01/27
W
MD 11-2
A. Mckenna
South Shore Voc/Tech. HS
2018 MA Votech States
5th Place
152 lbs
01/27
L
F 1:24
M. Butler
Southeastern Voc
2018 MA Votech States
Consi-Semis
152 lbs
01/27
L
DEC 11-8
T. Strow
Shawsheen Valley Tech School
2018 MA Votech States
Semi-Finals
152 lbs
01/27
W
F 5:15
E. Prince
Whittier RVT High School
2018 MA Votech States
Quarter-Finals
152 lbs
01/27
W
F 1:18
J. Vasquez
Keefe Technical HS
2018 MA Votech States
Round of 16
152 lbs
12/16
L
F 3:45
A. Piedrahita
Westford Academy
Big Red HS
Finals
160 lbs
12/16
W
DEC 1-0
M. Kilmartin
Chelmsford
Big Red HS
Semi-Finals
160 lbs
12/16
W
F 4:00
G. Haddad
Burlington
Big Red HS
Quarter-Finals
160 lbs
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
DEC 2-1
D. Burke
Taconic
MIAA D3 West Sectional
3rd Place
160 lbs
02/11
W
DEC 9-3
B. Rowkowski
Granby
MIAA D3 West Sectional
Consi-Semis
160 lbs
02/11
L
DEC 2-1
D. Willard
---
MIAA D3 West Sectional
Semi-Finals
160 lbs
02/11
W
DEC 4-2
D. Castine
Athol
MIAA D3 West Sectional
Quarter-Finals
160 lbs
02/10
W
F 3:30
J. Sylva
Southwick
MIAA D3 West Sectional
Round of 16
160 lbs
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021