May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nathaniel Rosas
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
Team Name
Warsaw
Warsaw Community
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 13-3 3:31
C. Chavez
---
IHSAA Regional @ Penn
Quarters (8 Man)
195
01/28
L
DEC 6-3
B. Owens
Tippecanoe Valley
IHSAA Sectional @ Plymouth
Placement Matches
195
01/28
W
F 2-0 1:00
E. Lemler
Triton
IHSAA Sectional @ Plymouth
Consi Semis
195
01/28
L
F 2-2 1:07
P. Dewitt
Laville
IHSAA Sectional @ Plymouth
Semis and WB
195
01/28
W
TF 18-2 4:24
J. Klinedinst
Plymouth
IHSAA Sectional @ Plymouth
Quarters
195
01/14
W
MD 13-3
B. Streeter
Northridge
Northern Lakes Conference
2nd Wrestleback (8 Man)
195
01/14
L
TF 20-5 2:38
C. Chavez
Mishawaka
Northern Lakes Conference
Semis and WB 1
195
01/07
W
F 7-1 1:35
W. Ott
Churubusco
East Noble Invitational
Placement (12 Man)
195
01/07
W
F 7-0 1:57
D. Albaugh
Jimtown
East Noble Invitational
Semis & WB (12 Man)
195
01/07
L
DEC 11-4
P. Duffy
Manchester
East Noble Invitational
Semis & WB (12 Man)
195
01/07
W
F 7-1 2:35
N. Owsley
Lakeland
East Noble Invitational
Quarters (12 Man)
195
11/26
L
DEC 6-5
D. Blair
Wawasee
Wawasee November Super Duals
Round 2 (6 Team)
195
11/26
W
F 2-0 0:23
D. Lee
South Bend Washington
Wawasee November Super Duals
Round 3 (6 Team)
195
11/26
L
F 7-5 3:05
A. smith
North Miami
Wawasee November Super Duals
Round 5 (6 Team)
195
11/26
W
F 7-0 0:38
B. Smith
Fort Wayne South Side
Wawasee November Super Duals
Round 1 (6 Team)
195
11/26
W
DEC 7-2
H. Kauffman
Fairfield
Wawasee November Super Duals
Round 4 (6 Team)
195
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/02
W
DEC 6-5
D. Blair
Wawasee
Northern Lakes Conference
3rd place
195
05/02
W
F 4-0 5:04
B. King
Northwood
Northern Lakes Conference
Quarterfinals (8 Man)
195
02/05
L
F 2-0 1:41
C. Chavez
---
IHSAA Regional @ Penn Regional
Quarters (8 Man)
195
01/29
L
F 2-0 1:16
P. DeWitt
---
IHSAA Sectional @ Plymouth Sectional
Placement Matches
195
01/29
W
DEC 5-1
C. Newman
Bremen
IHSAA Sectional @ Plymouth Sectional
Consi Semis
195
01/29
W
FOR 0-0
F. Forfeit
---
IHSAA Sectional @ Plymouth Sectional
Semis and WB
195
01/29
L
F 8-3 2:57
D. Blair
Wawasee.
IHSAA Sectional @ Plymouth Sectional
Quarters
195
01/15
L
F 5-4 4:33
M. Castaneda
Goshen
NLC of Indiana
Semis and WB 1
195
01/15
L
F 2-0 0:15
C. Chavez
Mishawaka
NLC of Indiana
Quarterfinals (8 Man)
195
01/08
L
F 0-2 3:16
W. Rinker
Churubusco
East Noble Invitational
Cons. Round 2 (12 Man)
195
01/08
W
FOR 0-0
S. Forfeit
South Side
East Noble Invitational
Cons. Round 1 (12 Man)
195
01/08
L
F 2-0 0:22
C. Myers
South Adams
East Noble Invitational
Quarters (12 Man)
195
01/08
W
FOR 0-0
J. Forfeit
Jimtown
East Noble Invitational
Champ. Round 1 (12 Man)
195
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020