Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Drew Zugno
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Pewaukee
Pewaukee Youth Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-0 0:24
C. Mentjes
Brookfield Central
WIAA D1 Reg FI @ Waukesha North
1st, 3rd, 5th (8 Man)
132
02/10
L
F 8-0 1:55
L. Zirbel
Waukesha North
WIAA D1 Reg FI @ Waukesha North
Quarterfinals (8 Man)
132
02/03
L
MD 13-0
A. Johnson
South Milwaukee
2024 Woodland Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
138
02/03
L
DEC 7-3
J. Torres-Stewart
Wisconsin Lutheran
2024 Woodland Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
138
02/03
W
F 4-4 3:52
Y. Rosa
Greenfield
2024 Woodland Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
138
02/03
L
F 13-5 5:11
A. Johnson
South Milwaukee
2024 Woodland Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
138
02/01
W
F 3-2 3:54
B. Thew
Brown Deer/Messmer/Shorew.
Brown Deer/Messmer/Shorew. @ Pewaukee
Round 1
138
01/27
L
DEC 8-5
T. Allen
Ashwaubenon
Pewaukee Duals
Round 2 (8 Team)
138
01/27
L
F 8-0 1:35
B. Guerra
Burlington
Pewaukee Duals
Placement Matches (8 Team)
138
01/27
L
DEC 9-6
E. Reekie
Verona Area
Pewaukee Duals
Round 3 (8 Team)
138
01/27
W
F 5-0 1:26
S. Reeser
Racine St. Catherine`s/Lutheran
Pewaukee Duals
Round 1 (8 Team)
138
01/20
W
F 6-0 4:28
J. Lobato
Darlington
TKO - Terry Kramer Open
Round 5: All other places
138
01/20
W
DEC 6-0
J. Gonzalez
Kenosha Tremper
TKO - Terry Kramer Open
Round 4: Other Matches
138
01/20
W
F 2-0 1:31
C. Jimenez
Waterford
TKO - Terry Kramer Open
Round 3
138
01/20
L
F 14-6 5:11
R. Wildenauer
Fort Atkinson
TKO - Terry Kramer Open
Round 2
138
01/20
L
F 12-0 2:21
B. Hoffman
Sun Prairie
TKO - Terry Kramer Open
Round 1
138
01/06
W
DEC 7-4
S. Brion
Sheboygan South
WI Challenge Series Oostburg Qual
Placement
144
01/06
L
DEC 5-1
A. Tisler
Random Lake
WI Challenge Series Oostburg Qual
Round 10
144
01/06
L
F 5-2 3:36
E. Follen
Oostburg
WI Challenge Series Oostburg Qual
Semifinals
144
01/06
W
F 4-1 3:16
J. McKinney
Brown Deer/Messmer/Shorew.
WI Challenge Series Oostburg Qual
Quarterfinals
144
01/06
W
F 5-7 3:07
K. Pfister
Sheboygan North
WI Challenge Series Oostburg Qual
Round 2
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
W
F 4-9 1:57
I. Newman
Pewaukee Youth Wrestling
Pewaukee Classic Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
133-141
01/29
W
F 2-2 1:59
N. Polchert
Southside Lutheran Wrestling C
Pewaukee Classic Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
133-141
01/29
W
F 7-0 1:51
C. Hartwick
Port Washington
Pewaukee Classic Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
133-141
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024