Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Casey DeLong
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
TF 10-0 1:27
L. Nunn
North Big Horn Rams
WAWA Cadet and Jr State Freestyle
Consi Semis
152
03/03
L
TF 13-2 2:08
K. Anderson
Eastside United Wrestling
WAWA Cadet and Jr State Freestyle
Semifinals
152
03/03
W
F 11-10 4:16
B. Clem
---
WAWA Cadet and Jr State Freestyle
Quarterfinals
152
03/03
L
F 8-6 2:38
B. Clem
---
WAWA Cadet and Jr State Greco
Semifinals
152
03/03
W
F 12-9 3:46
K. Anderson
Eastside United Wrestling
WAWA Cadet and Jr State Greco
Quarterfinals
152
03/03
W
NC 0-0
K. Anderson
Eastside United Wrestling
WAWA Cadet and Jr State Greco
Consi Semis
152
02/24
W
DEC 11-7
A. Willoughby
---
2018 WHSAA State Championships
Placement Matches (16 Man)
2A-152
02/24
W
F 6-7 4:17
C. Lovercheck
Southeast
2018 WHSAA State Championships
Consi Semis 4th Wrestleback (16 Man)
2A-152
02/24
L
F 2-2 3:43
C. Viehweg
Cokeville
2018 WHSAA State Championships
Semis (16 Man)
2A-152
02/23
W
F 2-2 2:44
L. Ellis
Kemmerer
2018 WHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
2A-152
02/23
W
FOR 0-0
J. Garay
GreybullRiverside
2018 WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
2A-152
02/17
L
DEC 6-3
I. Elisson
---
WHSAA 2A East Regional
Placement Matches
152
02/17
W
F 4-6 4:51
A. Butler
---
WHSAA 2A East Regional
Semis and WB3
152
02/17
W
F 2-0 1:05
J. Young
Glenrock
WHSAA 2A East Regional
Quarters and WB1
152
02/03
L
DEC 6-3
C. Becher
Thermopolis
Greybull Memorial Invitational 2018
1st & 3rd (16 Man)
152
02/03
W
F 0-0 5:17
O. Oilar
---
Greybull Memorial Invitational 2018
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
02/03
W
F 0-0 0:48
G. Countryman
Lander Valley High School
Greybull Memorial Invitational 2018
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/27
L
F 7-8 5:00
C. Coffman
Douglas
2018 Ron Thon Memorial Varsity
Placement Matches
152
01/27
L
F 2-0 1:44
J. Waterson
Buffalo
2018 Ron Thon Memorial Varsity
Consi Semis
152
01/27
L
DEC 6-5
Q. Heyneman
---
2018 Ron Thon Memorial Varsity
Semis with WB
152
01/26
W
F 2-0 2:53
C. Coffman
Douglas
2018 Ron Thon Memorial Varsity
Quarters with WB
152
01/26
W
DEC 10-4
C. Lovercheck
Southeast
2018 Ron Thon Memorial Varsity
Round 4 Champ & WB (64 Man)
152
01/26
W
F 4-0 1:00
B. Hicks
---
2018 Ron Thon Memorial Varsity
Round 2
152
01/24
W
F 10-2 4:46
T. Clark
Spearfish
Moorcroft @ Spearfish
Round 1
152
01/20
W
DEC 5-1 SV
C. Quarterman
Sheridan Varsity
Moorcroft Mixer-Varsity
Placement Matches
152
01/20
W
F 7-3 3:00
T. Clark
Spearfish Spartans JV
Moorcroft Mixer-Varsity
Round 5
152
01/20
L
F 2-0 1:52
W. Corley
Newcastle
Moorcroft Mixer-Varsity
Round 4
152
01/19
W
TF 17-2 4:00
A. Butler
Hulett
Moorcroft Mixer-Varsity
Round 2
152
01/19
W
F 4-0 1:00
D. Sturtz
Powder River Co. (Broadus)
Moorcroft Mixer-Varsity
Round 1
152
01/13
L
F 2-0 0:32
C. Quarterman
Sheridan
60th Annual Cowboy Invitational
Round 7 WB 4 (32 Man)
152
01/12
L
MD 12-1
T. Bradley
---
60th Annual Cowboy Invitational
Round 5 Quarters (32 Man)
152
01/12
W
F 12-2 3:09
L. Beeler
Shepherd
60th Annual Cowboy Invitational
Round 2 Champ (32 Man)
152
01/07
W
F 11-2 3:11
K. Speelmon
---
2018 Hettinger Classic
Placement - Varsity (Sat)
152
01/06
W
F 2-0 1:42
J. Ruggles
---
2018 Hettinger Classic
Semis - Varsity (Sat)
152
01/06
W
F 14-0 4:40
B. Dalley
---
2018 Hettinger Classic
Round 5 Varsity
152
01/06
W
F 5-0 3:18
K. Speelmon
---
2018 Hettinger Classic
Round 4 Varsity
152
01/06
W
F 4-1 2:34
B. Tavares
New Salem-Almont
2018 Hettinger Classic
Round 3 Varsity
152
01/05
W
F 2-0 0:21
B. Reindel
Dickinson
2018 Hettinger Classic
Round 2-varsity
152
01/05
W
TF 15-0 4:00
N. Fiedler
Watford City
2018 Hettinger Classic
Round 1 - Varsity
152
12/15
W
DEC 9-2
A. Walter
Bismark Century
Pat Weede Memorial
Round 3 (8 Team)
160
12/15
W
F 6-0 2:45
B. Avery
Campbell County
Pat Weede Memorial
Round 6 (8 Team)
160
12/15
L
F 4-0 2:47
J. Jones
---
Pat Weede Memorial
Round 4 (8 Team)
160
12/15
W
F 4-0 3:35
B. Benham
Natrona County
Pat Weede Memorial
Round 7 (8 Team)
160
12/15
W
F 2-1 3:27
J. Storm
Thunder Basin
Pat Weede Memorial
Round 1 (8 Team)
160
12/15
L
DEC 5-2
W. Jungclaus
---
Pat Weede Memorial
Round 2 (8 Team)
160
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEF 0-0
A. Butler
---
2017 Ron Thon Memorial Varsity
2nd and 4th WB
152
02/03
L
DEF 17-8 5:56
T. Tatkenhorst
Worland
2017 Ron Thon Memorial Varsity
Round 4 Champ & WB (64 Man)
152
01/28
L
DEC 5-2
R. Pheil
Moorcroft
Greybull Memorial Invitational 2017
1st & 3rd (16 Man)
152
01/28
W
F 0-0 3:15
M. May
Lovell
Greybull Memorial Invitational 2017
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/28
W
F 0-0 5:39
N. Motherway
Lander Valley High School
Greybull Memorial Invitational 2017
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/21
L
MD 12-0
N. Siegel
---
Moorcroft Mixer 2017
Placement Matches
152
01/21
W
DEC 11-9
R. Pfeil
Moorcroft
Moorcroft Mixer 2017
Round 4
152
01/20
W
F 0-0 1:04
C. Testerman
Newcastle
Moorcroft Mixer 2017
Round 2
152
01/20
W
F 0-0 0:45
J. Rudloff
Sundance
Moorcroft Mixer 2017
Round 1
152
01/14
W
DEC 7-2
B. Ackerman
Dawson County High School
Cowboy 2nd Chance Tournament
Round 1
152B
01/13
L
F 7-1 3:37
R. Pfeil
Moorcroft
59th Cowboy Invitational Tournament
Round 4 WB 2 (32 Man)
152
01/13
L
F 4-2 5:19
G. Atwell
---
59th Cowboy Invitational Tournament
Round 1 (32 Man)
152
01/08
L
DEC 8-3
M. Carlson
---
2017 Hettinger Classic
Placement - Varsity (Sat)
145
01/07
W
MD 12-2
D. Collea
Moorcroft
2017 Hettinger Classic
Semis - Varsity (Sat)
145
01/07
W
FOR 0-0
A. Andress
Hettinger-Scranton
2017 Hettinger Classic
Round 5 Varsity
145
01/07
W
F 7-0 3:38
J. Bosch
Linton-HMB
2017 Hettinger Classic
Round 4 Varsity
145
01/07
W
F 2-0 1:10
Q. Wheeler
Baker
2017 Hettinger Classic
Round 3 Varsity
145
01/06
W
F 9-0 2:26
T. Burtch
---
2017 Hettinger Classic
Round 2-varsity
145
01/06
W
F 2-0 1:56
J. Tomjac
Killdeer
2017 Hettinger Classic
Round 1 - Varsity
145
12/17
L
MD 15-3
B. Peak
Natrona County
Pat Weede Memorial
Round 7 (8 Team)
152
12/17
L
DEC 5-3
T. Pajimula
Bismark Century
Pat Weede Memorial
Round 5 (8 Team)
152
12/17
W
F 6-2 5:24
A. Gurney
Sidney
Pat Weede Memorial
Round 4 (8 Team)
152
12/17
L
DEC 7-5
H. Rawlings
Campbell County
Pat Weede Memorial
Round 6 (8 Team)
152
12/17
L
F 8-2 4:53
B. Kraye
RC Central
Pat Weede Memorial
Round 2 (8 Team)
152
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/26
L
F 6-3 3:53
S. Weist
---
2016 AAU 9/10 Grade National Duals
Round 2 (6 Team)
145
03/26
W
MD 13-5
L. Applegarth
---
2016 AAU 9/10 Grade National Duals
Round 2 (4 Team)
145
03/26
L
DEC 7-6
B. Kray
South Dakota Silver
2016 AAU 9/10 Grade National Duals
Round 1 (4 Team)
145
03/26
W
F 2-5 1:39
Z. Neal
---
2016 AAU 9/10 Grade National Duals
Round 3 (4 Team)
145
03/26
L
F 10-5 5:52
E. Contereas
Team Vision Quest Colorado
2016 AAU 9/10 Grade National Duals
Round 4 (6 Team)
145
03/26
L
MD 9-0
N. Kaim
Team North Dakota
2016 AAU 9/10 Grade National Duals
Round 3 (6 Team)
145
03/26
L
F 7-1 3:04
M. Hulse
---
2016 AAU 9/10 Grade National Duals
Round 5 (6 Team)
145
03/26
L
F 8-2 2:50
K. Rieck
Iowa Black
2016 AAU 9/10 Grade National Duals
Finals (2 Team)
145
03/05
W
FOR 0-0
J. Mickelson
---
WAWA Jr State FS
2nd Place Match (8 Man)
152
03/05
L
F 17-8 5:00
T. Neal
CWC Thunder
WAWA Jr State FS
Placement Matches (8 Man)
152
03/05
W
DEC 12-9
W. Yenney
Top of the Rock WC
WAWA Jr State FS
Semis & 1st WB (8 Man)
152
02/27
W
DEC 2-0
T. Collins
---
2016 WHSAA State Championships
Placement Matches (16 Man)
2A-138
02/27
L
F 0-0 1:41
T. Ingleby
---
2016 WHSAA State Championships
Consi Semis 4th Wrestleback (16 Man)
2A-138
02/27
W
F 0-0 4:52
B. Nelson
Lyman
2016 WHSAA State Championships
Third Round Wrestlebacks
2A-138
02/27
W
F 0-0 2:45
D. Davison
Rocky Mountain
2016 WHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
2A-138
02/26
L
F 0-0 5:59
C. Becher
Thermopolis
2016 WHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
2A-138
02/26
W
F 0-0 2:24
K. Anderson
Niobrara County
2016 WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
2A-138
02/19
L
DEC 8-1
T. Ingleby
---
WHSAA 2A East Regional
1st & 3rd (16 Man)
138
02/19
W
F 0-0 4:42
A. Vezina
Wright
WHSAA 2A East Regional
4th Wrestleback (16 Man)
138
02/19
L
MD 15-5
T. Walker
Lingle-Ft. Laramie
WHSAA 2A East Regional
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/19
W
F 0-0 2:46
K. Anderson
Niobrara County
WHSAA 2A East Regional
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/19
W
TF 16-1
A. Vezina
Wright
WHSAA 2A East Regional
Round 1 (16 Man)
138
02/06
W
F 0-0 1:40
D. Davison
Rocky Mountain
Ron Thon Memorial JV Tournament
Placement Matches (64 Man)
138
02/06
L
DEC 10-7
T. Goss
Sheridan
Ron Thon Memorial JV Tournament
8th Wrestleback (64 Man)
138
02/06
L
DQ 0-0
J. Lopez
Cheyenne East
Ron Thon Memorial JV Tournament
Semis & 7th WB (64 Man)
138
02/06
W
F 0-0 2:55
C. Maddock
Thermopolis
Ron Thon Memorial JV Tournament
Quarters & 5th WB (64 Man)
138
02/06
W
DEC 8-3
B. Meek
Rock Springs
Ron Thon Memorial JV Tournament
Round 4 Champ & WB (64 Man)
138
02/05
W
F 0-0 1:10
C. Taylor
Big Piney
Ron Thon Memorial JV Tournament
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
138
01/30
L
DEC 6-5
A. Hernandez
Shoshoni
Greybull Memorial Invitational
Placement Matches (8 Man)
138
01/30
W
F 0-0 0:24
C. Maddock
Thermopolis
Greybull Memorial Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/30
W
F 7-1 1:54
L. Nunn
Lovell
Greybull Memorial Invitational
Quarterfinals (8 Man)
138
01/29
W
DEC 8-4
M. Ackerman
Spearfish Spartans
Spearfish Spartans @ Moorcroft
Round 1
138
01/29
L
MD 11-2
T. Smith
Wright
Wright @ Moorcroft
Round 1
138
01/23
W
FOR 0-0
D. Langston
Rocky Mountain
Moorcroft Mixer
Placement Matches
138
01/23
L
MD 9-1
T. Smith
Wright
Moorcroft Mixer
Round 5
138
01/22
W
F 0-0 2:20
R. Nunez-Murray
---
Moorcroft Mixer
Round 4
138
01/22
W
F 0-0 2:46
Z. Thoresen
Spearfish Spartans JV
Moorcroft Mixer
Round 3
138
01/22
L
F 0-0
B. Bifano
Saratoga
Moorcroft Mixer
Round 2
138
01/22
W
F 0-0 2:40
B. Dalley
---
Moorcroft Mixer
Round 1
138
01/09
W
DEC 9-2
C. Usher
---
2016 Hettinger Classic
Placement - Varsity (Sat)
138
01/09
L
DEC 7-5
J. Hepper
Watford City
2016 Hettinger Classic
Semis - Varsity (Sat)
138
01/09
W
F 7-0 2:38
J. Ruggles
---
2016 Hettinger Classic
Round 5 Varsity
138
01/09
W
F 2-0 0:40
C. Peterson
Cheyenne Eagle Butte
2016 Hettinger Classic
Round 4 Varsity
138
01/09
W
F 2-0 2:31
C. Maple
Bowman-Beach
2016 Hettinger Classic
Round 3 Varsity
138
01/08
W
F 2-0 1:57
B. Dalley
Hettinger-Scranton
2016 Hettinger Classic
Round 2-varsity
138
01/08
W
MD 12-2
C. Usher
---
2016 Hettinger Classic
Round 1 - Varsity
138
01/03
L
DQ 1-2
T. Hort
Southeast
Wright Team Duals
Champ. Round 1
145
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/08
L
TF 14-2 1:35
D. McKinsey
---
WAWA Junior State Greco
Round 3
145
03/07
L
TF 17-6 3:15
D. McKinsey
---
WAWA Junior State Freestyle
Round 4
145
03/07
W
F 8-0 0:53
C. Peoples
Greybull Basin Athletic Club
WAWA Junior State Freestyle
Round 3
145
03/07
L
F 11-0 1:25
D. Beaudrie
Cody High School Wrestling
WAWA Junior State Freestyle
Round 1
145
03/07
L
F 4-0 0:24
R. Peoples
Greybull Basin Athletic Club
WAWA Junior State Greco
Round 2
145
03/07
W
F 16-6 3:24
C. Peoples
Greybull Basin Athletic Club
WAWA Junior State Greco
Round 2
145
02/28
L
DEC 8-2
C. Becher
Thermopolis
2015 WHSAA State Championships
Third Round Wrestlebacks
2A-138
02/28
W
DEC 7-4
A. Hernandez
Shoshoni
2015 WHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
2A-138
02/27
W
FOR 0-0
C. Kimzey
Burns/Pine Bluffs
2015 WHSAA State Championships
First Round Wrestlebacks (16 man)
2A-138
02/27
L
F 0-0 0:54
T. Walker
Lingle-Ft. Laramie
2015 WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
2A-138
02/20
L
F 0-0 2:10
C. Wiant
Saratoga
WHSAA 2A East Regional
4th Wrestleback (16 Man)
138
02/20
W
F 0-0 5:46
R. Ross
Niobrara County
WHSAA 2A East Regional
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/20
L
DEC 7-4
K. Bartlett
Saratoga
WHSAA 2A East Regional
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/31
L
DEC 6-2
P. Rushton
Newcastle/Upton
Buffalo Invitational
Champ. Round 1 (16 Man)
132
01/31
L
DEC 10-4
G. Schwindt
Glenrock
Buffalo Invitational
3rd WB (16 Man)
132
01/30
W
F 0-0 2:08
T. Kraft
Glenrock
Buffalo Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/30
L
F 0-0 1:35
K. Carey
Lander
Buffalo Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/20
L
F 2-0 0:50
C. Parham
Powell
Pat Weede Memorial
Champ. Round 1
138
01/10
L
F 2-0 1:00
M. Carlson
---
Hettinger Classic
Placement - Varsity (Sat)
138
01/10
W
F 10-5 2:02
D. Cunningham
Baker
Hettinger Classic
Semis - Varsity (Sat)
138
01/10
L
TF 22-6 5:06
W. Rising
Moorecroft
Hettinger Classic
Round 4 - Varsity
138
01/10
L
F 2-4 1:28
C. Dukart
Killdeer
Hettinger Classic
Round 3 - Varsity
138
01/09
L
F 7-1 2:39
M. Carlson
---
Hettinger Classic
Round 1 - Varsity
138
12/20
L
F 2-0 0:21
S. Harsh
---
Pat Weede Memorial
Champ. Round 1
138
12/19
L
F 2-0 1:15
C. Coughenhour
Natrona County
Pat Weede Memorial
Champ. Round 1
138
12/16
W
F 0-0 2:03
J. Rivera
North Park Jr/Sr
Lusk Tiger Invitational
Cons. Semis
145
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021