Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gabriel Sachs
Results
High School Results
Season
2017-2018
2016-2017
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 2-2 4:12
B. Sr
Antioch
IWCOA 2018 N Sect Lake Zurich
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
03/04
W
DEC 7-4
A. Kaburov
Hersey
IWCOA 2018 N Sect Lake Zurich
2nd Wrestleback (16 Man)
160
03/04
L
F 7-0 2:18
C. Cowart
---
IWCOA 2018 N Sect Lake Zurich
Round 1 (16 Man)
160
02/25
W
DEC 8-7
B. Sr
Antioch
IWCOA 2018 N Reg Lakes
Round 8 (Placement Matches)
160
02/25
W
DEC 4-3
M. Crawford
Stevenson
IWCOA 2018 N Reg Lakes
Round 7 (WB Semi`s)
160
02/25
L
TF 18-3 2:54
Y. Garcia
Carmel
IWCOA 2018 N Reg Lakes
Round 6 (Semi`s and WB)
160
02/25
W
F 5-0 1:27
S. Lobrillo
Libertyville
IWCOA 2018 N Reg Lakes
Round 4 (8 Q, 16 Q & 1 WB, 32 Q & 3 WB)
160
01/20
W
F 0-0 3:26
J. Fjeldheim
Deerfield
Ott Bay Sophomore Tournament 2018
Placement Matches (8 Man)
170
01/20
W
F 0-0 1:12
J. Mullens
Zion Benton
Ott Bay Sophomore Tournament 2018
2nd Wrestleback (8 Man)
170
01/20
L
F 0-0 0:51
C. Boyle
Libertyville
Ott Bay Sophomore Tournament 2018
Semis & 1st WB (8 Man)
170
01/20
W
MD 15-6
J. Fjeldheim
Deerfield
Ott Bay Sophomore Tournament 2018
Quarterfinals (8 Man)
170
01/06
L
DEC 16-9
N. Weise
McHENRY
XLIII Sycamore Invitational
Black Division Championship
170
01/06
W
FOR 0-0
N. Carrillo
HAMPSHIRE
XLIII Sycamore Invitational
Black Division Semifinals and Wrestlebacks
170
01/06
W
F 2-0 0:19
D. Chicione
MARENGO
XLIII Sycamore Invitational
Black Division Quarterfinals
170
01/06
L
F 3-0 2:38
Z. Armstrong
---
XLIII Sycamore Invitational
Round 2
170
01/06
L
DEC 8-4
C. Wyatt
ROCKFORD (EAST)
XLIII Sycamore Invitational
Round 1
170
12/09
L
F 0-0 0:58
K. Quinn
---
Downers Grove South Dual Team Tournament
Round 4 (16 Team)
170
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
DEC 8-3
N. Deckard
Bartlett
IWCOA 2017 N Sect Lake Zurich
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
03/05
L
F 2-0 1:29
W. Mikes
prospect high school
IWCOA 2017 N Sect Lake Zurich
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
02/26
L
MD 11-3
I. Gueorguiev
Stevenson High School
IWCOA 2017 N Reg Lakes
Round 8 (Placement Matches)
152
02/26
W
DEC 5-2
C. Schmit
Lake County Wrestling Club
IWCOA 2017 N Reg Lakes
Round 7 (WB Semi`s)
152
02/26
W
DEC 8-7
B. Mcgrath
---
IWCOA 2017 N Reg Lakes
Round 6 (Semi`s and WB)
152
02/26
W
F 8-1 1:57
L. Bricker
---
IWCOA 2017 N Reg Lakes
Round 5 (16 2 WB, 32 3 WB)
152
02/26
L
DEC 4-3 TB1
C. Schmit
Lake County Wrestling Club
IWCOA 2017 N Reg Lakes
Round 2 (32 P & WB 1, 16 P)
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024