Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Quentin White
Results
Videos
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
Kearney MatCats
Kearney MatCats Wrestling Club
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
L
F 2-1 0:53
K. Jorgensen
Boone Central
Nebraska Mat Jam 2021
Quarters & 1st WB (16 Man)
54-61
03/07
L
TF 15-0 3:06
J. Flynn
Jr. Cougars
Nebraska Mat Jam 2021
Round 1 (16 Man)
54-61
03/06
L
F 2-0 0:13
T. Holmes
Kearney Matcats
NEUSA District 2
2nd Wrestleback (16 Man)
60
03/06
L
F 2-0 0:35
B. Frame
---
NEUSA District 2
Round 1 (16 Man)
60
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
L
F 2-0 0:22
K. Twohig
Franklin Flyers
NEUSA District 2
2nd Wrestleback (16 Man)
50
03/07
L
MD 12-0
J. Scott
Gothenburg Junior Wrestling
NEUSA District 2
Quarters & 1st WB (16 Man)
50
02/09
L
F 2-0 0:35
A. Christensen
Amherst
Kearney Matcat Tournament 2020
Semis & 3rd WB (16 Man)
50
02/09
W
F 6-1 0:35
A. Rivas
Kearney MatCats Wrestling Club
Kearney Matcat Tournament 2020
2nd Wrestleback (16 Man)
50
02/09
L
F 5-0 0:30
W. Martin
2TG
Kearney Matcat Tournament 2020
Quarters & 1st WB (16 Man)
50
02/09
W
F 3-2 0:57
J. Wiese
Shelton wrestling club
Kearney Matcat Tournament 2020
Round 1 (16 Man)
50
02/08
L
F 8-0 0:59
H. Whited
Ord
Pleasanton Youth Wrestling Tournament
Round 3
47-47
02/08
L
F 13-1 1:45
A. Christensen
Amherst wrestling club
Pleasanton Youth Wrestling Tournament
Round 2
47-47
02/08
L
DEC 9-7
N. Rumbeck
Amherst Broncos
Pleasanton Youth Wrestling Tournament
Round 1
47-47
01/19
W
F 2-0 0:29
K. Naranjo
Little Hammers Wrestling Club
Gibbon Youth Tournament
Round 3
44-48
01/19
L
DEC 8-4
S. Jess
Ord
Gibbon Youth Tournament
Round 2
44-48
01/19
W
F 10-3 1:27
J. Peterson
---
Gibbon Youth Tournament
Round 1
44-48
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
DEC 6-3
M. Ebner
Kearney Matcats
Kearney MatCats Tournament 2019
Round 5
45
02/04
W
DEC 11-6
R. Potter
Kearney Matcats
Kearney MatCats Tournament 2019
Round 4
45
02/04
L
F 12-0 2:34
W. Martin
2TG
Kearney MatCats Tournament 2019
Round 3
45
02/04
L
TF 16-1 3:00
B. Waltemath
---
Kearney MatCats Tournament 2019
Round 1
45
02/02
W
F 2-0 1:00
M. Larsen
Cozad Wrestling Club
Pleasanton Youth Wrestling Tournament
Round 3
43-46
02/02
W
F 2-0 1:00
B. Waltemath
---
Pleasanton Youth Wrestling Tournament
Round 2
43-46
02/02
W
F 2-0 1:00
J. Barger
Amherst
Pleasanton Youth Wrestling Tournament
Round 1
43-46
01/13
W
F 7-0 1:42
K. Knopik
Centura Huskerland Wrestling
Gibbon Youth 2019
Round 3
39-42
01/13
W
F 7-0 1:29
H. Hagan
Gibbon youth wrestling
Gibbon Youth 2019
Round 2
39-42
01/13
W
F 1-2 1:59
B. Waltermath
Wolfkings
Gibbon Youth 2019
Round 1
39-42
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
W
F 5-2 1:24
J. Dill
Ashland Greenwood
NEUSA State 2018
Round 5
40-40
03/18
L
DEC 6-0
K. Kruse
League of Heroes
NEUSA State 2018
Round 4
40-40
03/18
L
F 4-0 0:54
T. Gorsuch
Gering Wrestling Club
NEUSA State 2018
Round 2
40-40
03/10
W
DEC 5-2
G. Guerra
Cozad Wrestling Club
Cozad Folkstyle Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
39-41
03/10
W
DEC 10-3
J. Scott
Gothenburg Jr Wrestling
Cozad Folkstyle Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
39-41
03/10
W
F 2-0 1:00
P. Henry
Cozad Wrestling Club
Cozad Folkstyle Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
39-41
01/31
W
F 10-0 1:34
T. Martin
Elm Creek
Pleasanton Youth Wrestling Tournament
Round 3
40-41
01/31
W
F 8-2 1:00
T. Kociemba
Broken Bow Wrestling Club
Pleasanton Youth Wrestling Tournament
Round 2
40-41
01/31
W
F 7-0 1:00
G. Hoffmeister
Gibbon
Pleasanton Youth Wrestling Tournament
Round 1
40-41
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
W
F 12-1 1:52
M. Larsen
Cozad Wrestling Club
Cozad Folkstyle Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
35-36
03/11
W
F 0-0 0:12
P. Carver
Cozad Wrestling Club
Cozad Folkstyle Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
35-36
03/11
L
DEC 9-5 TB1
C. Hasbrouck
Cozad Wrestling Club
Cozad Folkstyle Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
35-36
02/04
W
F 2-0 1:00
B. Ahrens
Pleasanton Youth Wrestling
Pleasanton Youth Wrestling Tournament
round 3
33-36
02/04
W
F 5-2 0:58
A. Christensen
Amherst Wrestling Club
Pleasanton Youth Wrestling Tournament
round 2
33-36
02/04
W
F 2-0 2:00
J. Kennedy
Pleasanton Youth Wrestling
Pleasanton Youth Wrestling Tournament
round 1
33-36
01/21
W
F 6-2 2:33
C. Hasbrouck
Cozad Wrestling Club
South Loup Youth Meet-2017
Round 3 (4 Man)
32-35
01/21
W
F 2-0 0:19
I. Williams
Anselmo-Merna
South Loup Youth Meet-2017
Round 2 (4 Man)
32-35
01/21
W
F 2-0 0:33
A. Christensen
Amherst Wrestling Club
South Loup Youth Meet-2017
Round 1 (4 Man)
32-35
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024