Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Anthony Cullen
Results
High School Results
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
DEF 0-0
J. Plohr
Oswego (H.S.)
IHSA 3A Regional @ Plainfield North
Consi Semis
182
02/08
L
DEF 2-0 0:39
N. Stoffle
Plainfield (South)
IHSA 3A Regional @ Plainfield North
Semis and WB3
182
02/08
W
F 5-3 2:19
E. Dabareiner
Naperville (Neuqua Valley)
IHSA 3A Regional @ Plainfield North
Quarters and WB1
182
01/25
L
F 9-2 3:16
L. Jaime
Minooka
2020 SPC Conference Tournament
Placement Matches (16 Man)
182
01/25
W
F 2-0 0:48
S. Fichtel
Aurora (West Aurora)
2020 SPC Conference Tournament
Round 4 (16 Man)
182
01/25
L
F 4-0 0:40
J. Lechelt
Minooka
2020 SPC Conference Tournament
Round 2 (16 Man)
182
01/25
L
F 2-0 0:47
L. McCarty
---
2020 SPC Conference Tournament
Round 1 (16 Man)
182
12/27
L
F 2-0 3:05
J. Sklenar
Pewaukee
The Flavin
Round 2 (4 Team)
182
12/27
L
F 12-4 3:00
J. Lee
Chatham (Glenwood)
The Flavin
Round 1 (4 Team)
182
12/27
L
F 2-0 0:28
N. Stoffle
Plainfield South
The Flavin
Finals (8 Team)
182
12/27
L
F 6-2 3:19
N. Love
Wheaton North
The Flavin
Quarterfinals (8 Team)
182
12/27
W
F 2-0 0:30
G. Kelly
St. Rita
The Flavin
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
182
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
DEC 8-4
S. Cherry
Joliet West
SPC JV1 and JV2 Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
182
01/26
W
DEC 6-3
A. Ingalls
---
SPC JV1 and JV2 Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
182
01/26
W
F 3-2 3:10
F. Handoklow
Plainfield North
SPC JV1 and JV2 Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
182
01/03
L
F 14-4 2:57
A. Dufour
---
Southwest Prairie Conference Mega Duals
Round 1 (10 Team)
182
01/03
L
F 2-0 0:23
S. Fallon
Joliet (West)
Southwest Prairie Conference Mega Duals
Round 2 (10 Team)
182
01/03
L
MD 14-3
K. Wiley
---
Southwest Prairie Conference Mega Duals
Round 3 (10 Team)
182
12/28
L
F 6-0 2:19
K. Wiley
---
Don Flavin Invitational
Round 3 (4 Team)
182
12/28
L
F 4-1 1:25
C. Casey
---
Don Flavin Invitational
Finals (8 Team)
182
12/28
L
F 4-9 3:13
Z. Armstrong
---
Don Flavin Invitational
Quarterfinals (8 Team)
182
12/28
L
TF 23-5 1:48
Q. Nelson
Wheaton North
Don Flavin Invitational
Round 1 (4 Team)
182
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
DEC 13-7
J. Moore
Rich East
IWCOA 2018 SC Sect Thornton
4th Wrestleback (16 Man)
195
03/04
L
F 9-1 2:37
X. McKinney
Homewood - Floosmoor
IWCOA 2018 SC Sect Thornton
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
02/24
L
F 6-2 3:00
J. Rosin
Lockport
IWCOA 2018 SC Reg Andrew
Round 6 Placement Matches
195
02/24
L
DEC 2-1 SV
R. Jancaric
---
IWCOA 2018 SC Reg Andrew
Round 4 Semis (8 & 16) 1st WB (8) 3rd WB (16)
195
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024