Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Josiah Kulmaczewski
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2019-2020
Team Name
Holmen
Holmen
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
W
DEC 9-7
P. Kazort
Chippewa Falls
Tomah Quad
Round 1
144
02/02
L
TF 17-1
C. Finch
Tomah
Tomah Quad
Round 1
144
02/02
W
F 0-0 1:28
J. Her
Marathon
Tomah Quad
Round 1
144
01/21
L
DEC 4-0
J. Droessler
Cuba City/Benton/SW
2024 WI Challenge Series Finals
Varsity Reserve Consol Champ
144
01/20
W
F 2-0 1:11
A. Haglund
New Richmond
2024 WI Challenge Series Finals
Round 4.2 WB
144
01/20
L
MD 17-3
J. Lichty
Neenah
2024 WI Challenge Series Finals
Round 2
144
01/20
W
DEC 2-1
A. Jabr
Franklin
2024 WI Challenge Series Finals
Round 1
144
01/06
W
DEC 5-3
T. Bagniefski
Aquinas
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Placement
144
01/06
W
F 4-3 2:02
J. Faherty
Holmen
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 10
144
01/06
L
DEC 9-3
J. Droessler
Cuba City/Benton/SW
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Semifinals
144
01/06
W
F 2-0 0:39
J. Glidden
North Crawford/Seneca
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Quarterfinals
144
01/06
W
DEC 2-0
Z. Byom
Holmen
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 2
144
12/08
W
DEC 12-6
W. Cornwell
Nekoosa/Assumption/Port Ed.
Holmen @ Nekoosa/Assumption/Port Ed.
Round 1
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
TF 25-10 5:00
X. Neal
Chippewa Falls
Sparta Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/21
W
F 3-1 4:38
E. Kautzer
Neillsville/Greenwood/Loyal
Sparta Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/21
L
F 4-1 0:38
B. Franklin
Marshfield
Sparta Invitational
Round 1 (16 Man)
138
01/07
L
F 5-0 2:04
J. Massa
Aquinas
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 7 Placement Matches
132
01/07
W
F 4-0 0:51
E. Barna
Aquinas
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 6 Semi and WB
132
01/07
W
DEC 7-4
B. OKane
North Crawford/Seneca
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 5 Wrestle Back 16-32 Man
132
01/07
L
F 6-0 4:32
J. Walters
Tomah
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 4 Quarterfinals and Wrestleback
132
01/07
W
DEC 7-1
E. Anderson
West Salem/Bangor
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 2 - Premlinary and WB
132
12/17
W
F 0-0 4:55
J. Anderson
Mondovi
Friday Night Fights
Round 3 (4 Man)
125-135
12/17
W
DEC 9-3
T. Bagniefski
Aquinas
Friday Night Fights
Round 2 (4 Man)
125-135
12/16
W
DEF 0-0 3:08
S. Lund
Black River Falls
Friday Night Fights
Round 1 (4 Man)
125-135
12/11
L
F 10-1 4:50
S. Whirry
---
North Husky Invite JV Tournament 2022
Round 5 (5 Man)
133-135
12/10
W
F 0-0 0:53
C. Lee
Superior
North Husky Invite JV Tournament 2022
Round 4 (All bracket types)
133-135
12/10
W
DEC 7-6
C. Paul
Stanley-Boyd
North Husky Invite JV Tournament 2022
Round 3 (All bracket types)
133-135
12/10
L
DEC 9-7 SV
C. Platson
Prescott
North Husky Invite JV Tournament 2022
Round 1 (5 Man)
133-135
12/03
L
F 5-0 0:27
C. Anderson
West Salem/Bangor
Catbird Duals
Round 2 (6 Team)
138
12/03
L
F 5-0 1:18
P. Follis
Northwestern
Catbird Duals
Round 5 (6 Team)
138
12/03
L
F 5-0 0:42
D. Herm
Shawano Community
Catbird Duals
Round 1 (6 Team)
138
12/03
L
F 2-0 1:03
C. Judd
Dodgeville
Catbird Duals
Round 4 (6 Team)
138
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/16
L
F 0-0 1:45
A. Batchelor
Tomah
Riverdale Middle School Tournament
Round 3 (4 Man)
86-94
11/16
L
DQ 0-0
D. Stoeckly
Holmen
Riverdale Middle School Tournament
Round 2 (4 Man)
86-94
11/15
W
F 0-0 0:32
N. Borucki
River Valley
Riverdale Middle School Tournament
Round 1 (4 Man)
86-94
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022