Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Franky Broadhurst
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2019-2020
Team Name
FURY
Ravena Coeymans Selkirk
Ravena-Coeymans-Selkirk
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
W
MD 11-1
M. Splunge
Mohonasen Sr
Ravena Coeymans Selkirk @ Mohonasen Sr
Round 1
132
01/21
W
F 17-2 4:14
M. Brozowski
Columbia
Ichabod Crane Duals
Round 1
126
01/21
W
F 10-2 3:00
L. Ford
Lansingburgh Sr HS
Ichabod Crane Duals
Round 1
126
01/21
L
F 2-0 1:29
L. Shaffer
Deposit-Hancock HS
Ichabod Crane Duals
Round 1
126
01/14
L
DEC 8-1
T. Beaury
Saratoga Springs Sr HS
2023 Schenectady Invitational
Finals
126
01/14
W
DEC 9-8
B. Deuel
Shenendehowa
2023 Schenectady Invitational
Semis
126
01/14
W
F 19-6 5:54
D. Witko
Schenectady
2023 Schenectady Invitational
Quarterfinals (8 Man)
126
01/14
W
F 11-1 2:59
L. Ford
Lansingburgh Sr HS
2023 Schenectady Invitational
Round 1 (16 Man)
126
01/08
L
F 5-4 2:53
T. Bishop
Tamarac Sr HS
Jamie Mormile Invitational Tournament
FINALS BABY
126
01/07
W
F 10-3 3:18
R. Kirker
Red Hook Sr HS
Jamie Mormile Invitational Tournament
Semis
126
01/07
W
MD 17-6
D. Witko
Schenectady
Jamie Mormile Invitational Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/07
W
F 13-1 3:32
R. Gonzalez
Catskill
Jamie Mormile Invitational Tournament
Round 1 (16 Man)
126
01/06
W
F 11-3 1:11
J. Judelkis
Schalmont
Ravena Coeymans Selkirk @ Schalmont
Round 1
126
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
L
F 11-1 4:22
A. Ortiz
Maple Hill
2022 NYSPHSAA Section 2 Championships
3rd Place
II-126
02/12
W
DEC 7-2
Z. Myles
Fonda/Johnstown
2022 NYSPHSAA Section 2 Championships
Cons. Semis (16 Man)
II-126
02/12
L
DEC 7-3
D. Devine
Schalmont
2022 NYSPHSAA Section 2 Championships
Semis (16 Man)
II-126
02/12
W
TF 15-0 2:50
D. Doyle
---
2022 NYSPHSAA Section 2 Championships
Quarters (16 Man)
II-126
02/05
L
DEC 5-4
D. Devine
Schalmont
Section 2 D2 class CC
Finals
126
02/05
W
F 0-0 1:28
D. Doyle
---
Section 2 D2 class CC
Semis
126
02/05
W
F 13-3 3:24
C. Pickering
Fonda-Johnstown
Section 2 D2 class CC
Quarterfinals (8 Man)
126
01/30
W
F 8-0 0:24
L. Riggione
Shaker Sr
RCS Varsity and JV ROUND ROBIN
Round 5 (6 Man)
126
01/30
L
DEC 7-0
A. Robles
Shenendehowa
RCS Varsity and JV ROUND ROBIN
Round 4 (6 Man)
126
01/29
W
F 2-0 0:36
T. Paculavich
Queensbury Sr HS
RCS Varsity and JV ROUND ROBIN
Round 3 (6 Man)
126
01/29
W
MD 16-3
A. Ortiz
Ravena Coeymans Selkirk
RCS Varsity and JV ROUND ROBIN
Round 2
126
01/29
W
MD 22-10
A. Losee
Shenendehowa
RCS Varsity and JV ROUND ROBIN
Round 1
126
01/27
W
F 2-0 0:30
S. Cleary
Ichabod Crane Sr HS
Ichabod Crane Sr HS @ Ravena Coeymans Selkirk
Round 1
126
01/15
L
F 3-2 4:33
A. Seymour
Saranac Sr HS
Hoosick Falls Duals
Champ. Round 1
126
01/15
W
F 2-0 0:32
K. Lavin
Whitehall HS
Hoosick Falls Duals
Champ. Round 1
132
01/15
W
F 2-0 0:51
G. Lapi
Canajoharie-Fort Plain
Hoosick Falls Duals
Champ. Round 1
126
01/15
W
F 10-4 4:27
D. IV
Schuylerville-Greenwich Sr HS
Hoosick Falls Duals
Champ. Round 1
132
01/07
W
F 10-1 1:52
S. Wasserman
La Salle Institute (Sr)
La Salle Institute (Sr) @ Ravena Coeymans Selkirk
Round 1
126
12/18
W
F 9-2 1:33
J. Mcmaster
CANONNEERS
LEWIS JOHNSON MEMORIAL DUALS
Round 2 (8 Team)
126
12/18
W
F 2-0 0:50
C. Caputo
BISONS
LEWIS JOHNSON MEMORIAL DUALS
Cross Bracket (8 Team)
126
12/18
W
F 2-2 1:17
W. Meade
---
LEWIS JOHNSON MEMORIAL DUALS
Placement Matches (8 Team)
126
12/18
W
F 7-5 1:37
E. Zacaroli
OLD NORTH
LEWIS JOHNSON MEMORIAL DUALS
Round 3 (8 Team)
126
12/16
L
DEC 6-4
D. Devine
Schalmont
Schalmont @ Ravena Coeymans Selkirk
Round 1
126
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 4-2
J. Dunham
Watervliet
2020 NYSPHSAA SECTION 2 CHAMPIONSHIPS
---
120
02/15
W
DEC 13-6
C. Haig
Canjo Ft Plain
2020 NYSPHSAA SECTION 2 CHAMPIONSHIPS
---
120
02/15
W
DEC 2-1
Z. Myles
Fonda/Johnstown
2020 NYSPHSAA SECTION 2 CHAMPIONSHIPS
---
120
02/15
W
NC 0-0
G. McCabe
Hadley Luzerne/Lake George
2020 NYSPHSAA SECTION 2 CHAMPIONSHIPS
---
120
02/15
L
F 6-5 1:59
G. Spohn
Cobleskill Richmondville
2020 NYSPHSAA SECTION 2 CHAMPIONSHIPS
---
120
02/15
W
F 2-2 1:12
S. Paige
Hudson Falls
2020 NYSPHSAA SECTION 2 CHAMPIONSHIPS
---
120
02/08
L
DEC 6-3
C. McIntosh
Hadley Luzerne/Lake George
2020 Section 2 D2 Class C
3rd Place
120
02/08
W
F 3-2 1:45
G. McCabe
Hadley Luzerne/Lake George
2020 Section 2 D2 Class C
Consi-Semis
120
02/08
L
MD 13-1
J. Dunham
Watervliet
2020 Section 2 D2 Class C
Semis
120
02/08
W
DEC 4-1
T. Roadcap
Tamarac
2020 Section 2 D2 Class C
Quarterfinals (8 Man)
120
02/08
W
F 7-2 1:53
S. Fallon
Taconic Hills
2020 Section 2 D2 Class C
Round 1 (16 Man)
120
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023