Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Maxwell Sponseller
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
Team Name
Lake
Lake (Uniontown)
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
DEC 7-2
A. Dulcie
---
Perry (Massillon) @ Lake (Uniontown)
Round 1
126
02/06
W
DEC 5-0
C. Westfall
HOOVER
Lake (Uniontown) @ HOOVER
Round 1
126
02/05
L
MD 14-3
J. Dimos
---
Jackson (Massillon) @ Lake (Uniontown)
Round 1
126
01/08
L
DEC 5-4
B. Skinner
---
ST VINCENT-ST MARY @ Lake (Uniontown)
Round 1
126
01/08
W
F 2-0 2:05
S.
GREEN
GREEN @ Lake (Uniontown)
Round 1
126
12/31
W
F 5-0 0:27
C. Coffman
WEST BRANCH
WEST BRANCH @ Lake (Uniontown)
Round 1
126
12/30
W
F 4-2 2:38
J. Ferrar
REVERE
REVERE @ Lake (Uniontown)
Round 1
126
12/30
W
F 2-0 0:09
M. Long
FIELD
FIELD @ Lake (Uniontown)
Round 1
126
12/30
W
F 4-2 2:54
J. Ferrar
REVERE
REVERE @ Lake (Uniontown)
Round 1
126
12/12
L
DEC 11-6
D. Miller
NORTH ROYALTON
Lake (Uniontown) @ NORTH ROYALTON
Round 1
126
12/12
W
F 4-0 0:43
F. Sturgill
CUYAHOGA HEIGHTS
Lake (Uniontown) @ CUYAHOGA HEIGHTS
Round 1
126
12/05
L
DEF 9-1
D. Vanest
TUSLAW
TUSLAW @ Lake (Uniontown)
Round 1
132
12/05
W
DEC 6-1
B. Beck
MAYFIELD
MAYFIELD @ Lake (Uniontown)
Round 1
126
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
F 2-0 1:03
J. Williams
Perry (Massillon) H.s.
Lake (Uniontown) @ Perry (Massillon) H.s.
Round 1
132
02/14
L
MD 10-2
D. Adams
LOUISVILLE
Lake (Uniontown) @ LOUISVILLE
Round 1
120
02/07
L
DEC 7-5
J. Dimos
---
Jackson (Massillon) vs. Lake (Uniontown)
Round 1
120
01/31
W
F 3-0 2:23
G. Stewart
CLAYMONT
CLAYMONT @ Lake (Uniontown)
Round 1
120
01/05
W
F 8-4 3:17
M. Goliath
Northwest
Chippewa Invitational Tournament
Placement
126
01/04
W
TF 16-1 4:00
J. Kondrach
Fairless
Chippewa Invitational Tournament
Round 5 (10 Man)
126
01/04
W
F 13-2 2:48
K. Banfield
Triway
Chippewa Invitational Tournament
Round 4 (10 Man)
126
01/04
L
DEC 9-4
D. Skelly
Smithville
Chippewa Invitational Tournament
Round 3 (10 Man)
126
01/04
L
F 2-0 0:52
J. Minick
Lake
Chippewa Invitational Tournament
Round 2 (10 Man)
126
12/09
L
F 0-0 3:03
A. White
MAYFIELD
Uniontown Lake
Champ. Round 1
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024