Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Trystin McCoy
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
Riley County
Riley County High School
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
F 2-0 2:42
J. Wiltfong
Norton Community
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
195
02/22
W
F 8-2 3:45
J. Nowak
---
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
1st WB (16 Man)
195
02/22
L
F 2-0 2:30
R. Paul
Beloit
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Round 1 (16 Man)
195
02/16
W
DEC 5-0
J. Grame
Eskridge-Mission Valley
KSHSAA 3-2-1A Regional @ Rossville
Consolation Finals (All Brackets)
195
02/16
W
F 4-0 3:28
K. Henneberg
Onaga
KSHSAA 3-2-1A Regional @ Rossville
Consolation Semifinals (All Brackets)
195
02/15
L
F 2-0 1:07
G. Remer
Silver Lake
KSHSAA 3-2-1A Regional @ Rossville
Championship semis
195
02/15
W
F 2-0 1:48
K. Juhl
Wathena-Riverside
KSHSAA 3-2-1A Regional @ Rossville
Championship Quarterfinals (All Brackets)
195
02/02
L
F 0-0 3:27
C. Beer
Southeast of Saline
Silver Lake High School Tournament
Round 6
195
02/02
W
F 4-1 3:23
J. Grame
Mission Valley
Silver Lake High School Tournament
Round 5
195
02/02
L
F 6-1 3:01
G. Remer
Silver Lake High School
Silver Lake High School Tournament
Round 3
195
02/02
L
F 2-0 0:42
C. Gerleman
Prairie View
Silver Lake High School Tournament
Round 2
195
01/19
L
F 2-0 1:41
G. Remer
Silver Lake
2019 Beloit Invite
Saturday Round 4: Placement
195
01/19
L
F 4-1 1:33
R. Paul
Beloit
2019 Beloit Invite
Saturday Round 3: Consolation Semi-Finals
195
01/19
W
DEF 0-0
C. Presley
Hill City
2019 Beloit Invite
Saturday: Round 2 Semis & Cons Quarters
195
01/18
W
F 6-0 1:41
Z. Bolinger
Clay Center
2019 Beloit Invite
Saturday: Round 1 Wrestlebacks
195
01/18
L
F 3-0 0:16
R. Junkermeier
Plainville High School
2019 Beloit Invite
Friday Round 2 Quarterfinals
195
01/18
W
F 2-0 1:03
B. Fletcher
---
2019 Beloit Invite
Friday Round 1: (16 & 18 man)
195
01/05
W
F 0-0 2:54
D. Childers
Santa Fe Trail
2019 Rossville High Invitational
Finals
195
01/05
W
F 2-0 0:36
J. Caraway
St Marys
2019 Rossville High Invitational
Round 5
195
01/05
L
F 2-0 3:22
K. Davoren
Rossville
2019 Rossville High Invitational
Round 3
195
01/05
W
DEC 6-2
D. Childers
Santa Fe Trail
2019 Rossville High Invitational
Round 2
195
01/04
W
F 0-0
k. Baccus
---
Minneapolis @ Riley County
Round 1
195
01/04
L
F 0-0
M. Simmons
Belleville-Republic County
Marion Co. Duals
Champ. Round 1
195
01/04
W
F 0-0
P. Alford
Burlington
Marion Co. Duals
Champ. Round 1
195
01/04
W
F 0-0
F. Gilbert
Alma-Wabaunsee
Marion Co. Duals
Champ. Round 1
195
12/14
W
DEC 2-0
P. Alford
Burlington
Burlington @ Riley County
Round 1
195
12/01
W
F 2-0 3:16
H. Garcia
Larned High School
Riley County Falcon Duals
---
220
12/01
W
F 2-0 1:05
I. Hernandez
Bonner Springs-JV
Riley County Falcon Duals
---
195
12/01
L
F 2-0 0:34
A. Ngo
Andover High School
Riley County Falcon Duals
---
195
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
F 2-3 2:15
C. Rossillon
Perry-Lecompton
2018 KSHSAA 3A/2A/1A Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
220
02/23
W
F 2-0 2:12
I. Wasson
---
2018 KSHSAA 3A/2A/1A Championships
1st WB (16 Man)
220
02/23
L
DEC 3-0
M. Rodriguez
---
2018 KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Round 1 (16 Man)
220
02/17
L
F 2-0 0:37
D. Whalen
---
KSHSAA 3-2-1A Regional Silver Lake
Finals (All Brackets)
220
02/17
W
F 3-2 1:24
M. Maldonado
Silver Lake
KSHSAA 3-2-1A Regional Silver Lake
Round 3A
220
02/16
W
F 2-1 3:16
L. Anschutz
Herington
KSHSAA 3-2-1A Regional Silver Lake
Round 2
220
02/16
W
F 2-0 1:06
M. Shibler
St. Marys
KSHSAA 3-2-1A Regional Silver Lake
Round 1
220
01/20
L
DEC 5-1 SV
E. Getz
Spring Hill
Bob Kuhn Prairie Classic
3rd Round Wrestleback
195
01/20
W
F 4-2 2:09
K. Thompson
---
Bob Kuhn Prairie Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
195
01/20
L
DEC 6-4 SV
H. Huber
Pratt
Bob Kuhn Prairie Classic
Round 2 Quarters
195
01/13
L
DEC 7-2
K. Murphy
Olathe South High School
55th Newton Tournament of Champions
Wrestleback 3
195
01/12
L
DEC 3-1
D. Collins
Ark City High School
55th Newton Tournament of Champions
Championship Round 2
195
01/06
W
FOR 0-0
C. Ridgeway
Santa Fe Trail
Rossville High School Invitational
Finals
195
01/06
L
F 4-2 3:24
I. Goom
---
Rossville High School Invitational
Round 5
195
01/06
W
F 0-0
H. Wagner
---
Rossville High School Invitational
Round 4
195
01/06
W
DEC 3-1
M. Simmons
Republic County
Rossville High School Invitational
Round 3
195
01/06
L
F 2-0 0:47
J. MacKnight
---
Rossville High School Invitational
Round 2
195
12/16
L
DEC 3-2 TB1
I. Groom
Wellington
Marion County Duals
Champ. Round 1
195
12/15
W
F 4-0 1:55
J. Nuzum
Douglass
Marion County Duals
Champ. Round 1
195
12/15
W
F 2-0 1:43
C. Korinek
Minneapolis
Marion County Duals
Champ. Round 1
195
12/09
W
DEF 3-3 5:00
J. Burks
Lindsborg Smoky Valley High School
Clay Center High School Invitational
3rd-7th place
195
12/09
L
F 2-0 1:21
B. Morgan
El Dorado High School
Clay Center High School Invitational
Round 4
195
12/09
W
F 4-1 0:34
C. McCoy
Perry-Lecompton High School
Clay Center High School Invitational
Round 2
195
12/09
L
F 7-4 2:37
R. Paul
Beloit High School
Clay Center High School Invitational
Round 1
195
12/08
W
DEC 6-0
D. Hodges
St. George-Rock Creek
St. George-Rock Creek @ Riley County
Round 1
195
12/02
W
F 2-0 0:56
C. Henrie
Andover High School
Riley County Falcon Duals
Round 3 (8 Team)
195
12/02
W
DEC 8-6 SV
J. Burks
Lindsborg-Smoky Valley High School
Riley County Falcon Duals
Round 2 (8 Team)
195
12/02
W
F 7-4 5:39
P. Bridge
Shawnee Misson East High School
Riley County Falcon Duals
Cross Bracket (8 Team)
195
12/02
W
F 8-8 5:49
K. Thompson
Larned High School
Riley County Falcon Duals
Round 1 (8 Team)
195
12/02
L
F 2-0 1:52
G. Ware
Clay Center Community High School
Riley County Falcon Duals
Placement Matches (8 Team)
195
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
F 4-1 1:40
B. Rokey
---
KSHSAA 3-2-1A --Wabaunsee- Regional
Consolation Semifinals (All Brackets)
195
02/18
W
F 4-1 4:43
G. Dunn
Highland-Doniphan West
KSHSAA 3-2-1A --Wabaunsee- Regional
Consolation Quarterfinals (All Brackets)
195
02/18
W
FOR 0-0
M. Forbes
---
KSHSAA 3-2-1A --Wabaunsee- Regional
Consolation Crossbracketing (16M & 32M)
195
02/17
L
F 6-1 1:57
J. Box
Hoyt-Royal Valley
KSHSAA 3-2-1A --Wabaunsee- Regional
Championship Quarterfinals (All Brackets)
195
02/17
W
DEC 10-3
D. Trump
Wathena-Riverside
KSHSAA 3-2-1A --Wabaunsee- Regional
Championship 1st Round (16M & 32M)
195
02/10
W
DEC 4-2
P. Catron
Rossville
Mid-East League Tournament
Round 5 (6 Team)
195
02/10
W
F 7-2 2:37
C. Cooper
Rock Creek
Mid-East League Tournament
Round 1 (6 Team)
195
02/10
L
MD 15-5
G. Remer
Silver Lake
Mid-East League Tournament
Round 4 (6 Team)
195
02/04
W
MD 11-1
M. Duffy
Burlington
Silver Lake High School Tournament
Round 6
195
02/04
L
DEC 5-3
S. Chambers
Prairie View
Silver Lake High School Tournament
Round 3
195
02/04
L
F 0-2 3:30
D. Sutton
Anderson County
Silver Lake High School Tournament
Round 2
195
01/28
W
F 7-0 3:07
J. Hernandez
Wichita Co-Leoti
Hoisington Cardinal Classic 2017
Round 5
195
01/28
L
DEC 5-4
B. Schneider
Hoisington
Hoisington Cardinal Classic 2017
Round 3
195
01/27
W
F 2-0 0:48
B. Tripp
Ellsworth
Hoisington Cardinal Classic 2017
Round 2
195
01/27
L
F 4-1 2:47
D. Bogner
Cimarron
Hoisington Cardinal Classic 2017
Round 1
195
01/27
L
F 2-0 0:49
N. Ackerman
---
Hoisington Cardinal Classic 2017
Extra Round - 10 Man Scrambles
195
01/21
L
F 0-0 4:44
C. Stecklein
Thomas More Prep
Bob Kuhn Prairie Classic
1st Round Wrestleback
195
01/20
L
F 0-0 1:30
T. Phelps
Kapaun
Bob Kuhn Prairie Classic
Round 1 (16 Man)
195
01/06
L
F 2-0
R. Tiers
---
Clay Center Community High School @ Riley County High School
Round 1
195
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
F 14-8 4:51
K. Kroetsch
Lyons
KSHSAA 3-2-1A - Beloit - Regional
Consolation Crossbracketing (16M & 32M)
195
02/19
L
F 0-0 0:24
E. Haase
Ellsworth
KSHSAA 3-2-1A - Beloit - Regional
Championship 1st Round (16M & 32M)
195
01/30
L
DEC 8-7
T. Jeffrey
Junction City
Manhattan JV Tournament - 2016
Placement Matches (8 Man)
195
01/30
W
MD 14-2
H. Jahns
Riley County
Manhattan JV Tournament - 2016
2nd Wrestleback (8 Man)
195
01/29
L
F 0-0 3:38
E. Crubel
Rock Creek
Manhattan JV Tournament - 2016
Quarterfinals (8 Man)
195
01/09
L
F 7-0 4:26
K. Blevins
Doniphan West
Rossville Invitational
Round 3
195
01/09
L
F 4-0 0:39
G. Ware
Clay Center
Rossville Invitational
Round 1
195
01/05
L
F 0-0 0:25
L. Hawley
Fredonia High School
Marion County Winter Duals
Champ. Round 1
195
12/19
L
F 2-0 1:57
L. Mendoza
Hillsboro High School
Marion County Winter Duals
Champ. Round 1
195
12/18
L
F 2-0 1:32
T. Breshears
Burlington
Marion County Winter Duals
Champ. Round 1
195
12/18
L
F 4-1 0:50
E. Willis
Clearwater
Marion County Winter Duals
Champ. Round 1
195
12/12
L
F 2-0 1:13
P. Strahm
Sabetha High School
Sabetha Dual Invitational
Round 4 (6 Team)
195
12/12
L
F 2-0 0:55
D. Graham
Pleasant Ridge
Sabetha Dual Invitational
Round 3 (6 Team)
195
12/12
L
F 8-4 5:21
M. Gonzalez
---
Sabetha Dual Invitational
Round 1 (6 Team)
195
12/12
W
DEC 6-4 SV
A. Flynn
---
Sabetha Dual Invitational
Round 2 (6 Team)
195
12/05
W
F 2-0 1:23
A. Bunning
---
Riley County Falcon Duals
Round 4 (6 Team)
195
12/05
L
F 3-2 1:55
P. Strahm
Sabetha
Riley County Falcon Duals
Round 5 (6 Team)
195
12/05
L
F 2-0 0:29
G. Ware
Clay Center Community High School
Riley County Falcon Duals
Round 3 (6 Team)
195
12/05
L
F 2-0 1:49
S. Singleton
Bonner Springs
Riley County Falcon Duals
Round 1 (6 Team)
195
12/05
L
F 2-0 0:33
C. Schillings
Andover High School
Riley County Falcon Duals
Round 2 (6 Team)
195
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024