Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Landon Boyd
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
DEC 5-3
T. Cook
Union Grove
WIAA D1 Reg. H2 @ Wilmot Union
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
145
02/12
L
TF 17-2 4:34
A. Skrundz
Burlington
WIAA D1 Reg. H2 @ Wilmot Union
Quarterfinals (8 Man)
145
02/05
W
F 11-5 2:49
T. Cook
Union Grove
Southern Lakes Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
145
02/05
W
F 2-0 0:26
R. Smikowski
---
Southern Lakes Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
145
02/05
L
DEC 15-9
M. Gillmore
Westosha Central
Southern Lakes Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
145
02/05
W
F 10-3 2:51
A. Garry
Elkhorn Area
Southern Lakes Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
145
02/02
L
DEC 5-2
J. Dutton
Delavan-Darien
Badger @ Delavan-Darien
Round 1
145
02/01
L
DEC 7-1
A. Leahy
---
Wilmot Union @ Badger
Round 1
145
01/15
W
F 2-0 1:48
N. Bonilla
Brookfield Central
Badger Scramble
final round b
152
01/15
W
F 2-0 0:58
S. Pignotti
Kenosha Bradford/Reuther
Badger Scramble
Round 4
152
01/15
L
TF 19-4 6:00
H. Rudzinski
Waterford
Badger Scramble
round 2
152
01/15
L
F 2-3 1:54
L. Gregor
West Bend East
Badger Scramble
round 1
152
01/14
W
F 0-0 1:09
C. Fort
Westosha Central
Westosha Central @ Badger
Round 1
152
01/08
L
MD 12-0
L. Gregor
West Bend East
2022 Sauk Prairie Eagle Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
152
01/08
L
F 4-3 5:53
L. Anderson
Ithaca/Weston
2022 Sauk Prairie Eagle Invite
Round 1 (16 Man)
152
12/27
L
F 0-0 2:34
W. Reichle
Cedar Grove-Belgium
Mid-States Wrestling Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
12/27
L
F 0-0 3:36
S. Niday
Oregon
Mid-States Wrestling Classic
Round 1 (32 Man)
152
12/18
L
F 4-0 1:26
L. Harris
Burlington
Elkhorn JV Invite
Round 5 (6 Man)
145-e
12/18
L
DEC 4-3
A. Schneider
Waukesha West
Elkhorn JV Invite
Round 4 (6 Man)
145-e
12/18
W
F 5-0 2:18
N. Schick
New Berlin West
Elkhorn JV Invite
Round 3 (6 Man)
145-e
12/18
L
F 10-0 2:28
B. Weinandt
Pewaukee
Elkhorn JV Invite
Round 2 (6 Man)
145-e
12/18
W
F 13-4 3:56
G. Stankus
Wilmot Union
Elkhorn JV Invite
Round 1 (6 Man)
145-e
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023