Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jesus Lara
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
DEC 8-5
A. Vacek
Underwood
IHSAA State Championships
Round 3: 2nd WB
1A-106
02/15
L
Replay
F 2-0 0:13
L. Oldenkamp
Lake Mills
IHSAA State Championships
Round 2: 2nd Round & 1st WB
1A-106
02/15
W
Replay
DEC 11-4
C. Wisecup
Ogden
IHSAA State Championships
Round 1: 1st Round
1A-106
02/10
L
F 5-0 0:38
A. Bergman
Jesup
IHSAA 1A District 5 @ MFL MarMac
Placement (12 Man)
106
02/10
W
F 0-0 0:30
M. Eimers
Sumner-Fredericksburg
IHSAA 1A District 5 @ MFL MarMac
Semis & WB (12 Man)
106
02/10
W
F 2-0 0:58
S. Baker
Starmont
IHSAA 1A District 5 @ MFL MarMac
Quarters (12 Man)
106
02/10
W
NC 0-0
M. Eimers
Sumner-Fredericksburg
IHSAA 1A District 5 @ MFL MarMac
2nd Place Match (12 Man)
106
02/03
W
F 6-0 2:32
M. Hill
Postville
Waukon/MFL/Central Springs/Postville/Clayton Ridge
Round 1
106
02/02
L
DEC 11-9
K. Berinobis
Waukon
Waukon/MFL/Central Springs/Postville/Clayton Ridge
Round 1
106
01/31
W
F 8-0 3:16
M. Hill
Postville
Clayton Ridge, Edgewood-Colesburg, Postville
Round 1
106
01/26
W
F 3-2 2:28
G. Thuente
South Winneshiek
Upper Iowa Conference Tournament
ROUND 4
106
01/25
W
F 2-0 1:28
H. Becthold
North Fayette Valley
Upper Iowa Conference Tournament
ROUND 2
106
01/20
L
F 9-0 2:51
E. Humphrey
West Branch
John Byers Invitational 2024
Placement Matches (16 Man)
106
01/20
W
F 2-0 0:39
T. Howell
Maquoketa
John Byers Invitational 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/20
W
TF 15-0 4:50
K. Happel
Lisbon
John Byers Invitational 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/12
W
F 2-0 1:29
G. Thuente
South Winneshiek
UIC Duals
Round 1
106
01/12
W
F 7-0 3:09
H. Becthold
North Fayette Valley
UIC Duals
Round 1
106
01/06
L
F 11-7 4:53
M. Norton
Waterloo East
44th Annual Central Invitational
Round 5
106
01/06
W
F 2-0 0:15
J. Burns
Central Elkader
44th Annual Central Invitational
Round 4
106
01/06
W
F 9-7 3:59
G. Lange
Waukon
44th Annual Central Invitational
Round 3
106
01/06
W
F 9-0 2:26
D. Hankes
Waukon
44th Annual Central Invitational
Round 2
106
01/06
W
F 6-0 2:54
I. French
Wahlert, Dubuque
44th Annual Central Invitational
Round 1
106
01/05
W
F 2-0 0:15
J. Burns
Central Community, Elkader
UIC Conference Duals
Round 1
106
01/05
W
F 3-2 1:15
B. Walvatne
Tripoli
UIC Conference Duals
Round 1
113
12/22
L
F 5-0 1:19
J. Grimsled
North Crawford/Seneca
IA vs WI Holiday Border Brawl @Postville
Round 1
106
12/22
W
F 5-0 1:36
E. Whalen
Waukon
IA vs WI Holiday Border Brawl @Postville
Round 1
106
12/20
W
F 0-0 3:10
G. ross
MFL MarMac
East Buchanan; Clayton Ridge; Central & MFL MarMac
Round 1
113
12/20
W
F 2-0 0:20
N. Peyton
East Buchanan
East Buchanan; Clayton Ridge; Central & MFL MarMac
Round 1
106
12/20
W
F 2-1 0:34
J. Burns
Central Community, Elkader
East Buchanan; Clayton Ridge; Central & MFL MarMac
Round 1
106
12/16
W
F 8-0 2:00
R. Callahan
Cascade
Clayton Ridge, Cascade, Dubuque Wahlert Catholic, Edgewood-Colseburg, Northeast, Postville
Round 1
106
12/16
W
DEC 4-0
A. Kloser
Edgewood-Colesburg
Clayton Ridge, Cascade, Dubuque Wahlert Catholic, Edgewood-Colseburg, Northeast, Postville
Round 1
106
12/15
W
F 2-0 0:42
M. Hill
Postville
Clayton Ridge, Cascade, Dubuque Wahlert Catholic, Edgewood-Colseburg, Northeast, Postville
Round 1
106
12/08
W
F 1-5 5:26
L. Peters
West Delaware, Manchester
CPU/Clayton Ridge @ West Delaware
Round 1
106
12/08
L
F 7-11 5:14
J. McGonegle
Center Point-Urbana
CPU/Clayton Ridge @ West Delaware
Round 1
106
12/01
W
F 2-0 0:25
S. Baker
Starmont
Cascade Duals
Placement Matches (8 Team)
106
12/01
W
F 9-2 2:49
I. French
Wahlert, Dubuque
Cascade Duals
Round 2 (8 Team)
106
12/01
W
F 8-5 3:36
J. Rauch
North Linn
Cascade Duals
Round 1 (8 Team)
106
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023