Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aden Mess
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 2-0 0:18
P. Kruse
North Scott
JV MAC Invitational
Third Place
145
02/02
L
F 8-4 4:54
M. Brisch
Clinton
JV MAC Invitational
Round 4
145
02/02
W
DEC 6-0
B. Teel
Davenport West
JV MAC Invitational
Round 2
145
02/02
W
DEC 8-3
K. York
Pleasant Valley
JV MAC Invitational
Round 1
145
12/15
W
DEC 3-1
M. Omari
Iowa City West
Wilton JV Invitational Tournament
Round 3 (4 Man)
30
12/15
W
DEC 7-0
B. Teel
Davenport West
Wilton JV Invitational Tournament
Round 2 (4 Man)
30
12/15
L
DEC 6-4
L. Ervin
Cedar Rapids Kennedy
Wilton JV Invitational Tournament
Round 1 (4 Man)
30
12/14
L
DEC 8-3
N. Matthys
Bettendorf
Bettendorf / Davenport Central / North Scott JV
Champ. Round 1
145
12/07
W
F 4-1 4:49
C. Stuart
Muscatine
JV MAC Duals North Scott and Muscatine
Champ. Round 1
145
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEC 7-0
B. Tomas
Pleasant Valley
JV MAC Tournament
Round 3
138
02/03
L
F 2-0 0:54
D. Petersen
---
JV MAC Tournament
Round 2
138
02/03
W
F 3-2 2:00
A. Smith
Pleasant Valley
JV MAC Tournament
Round 1
138
01/20
L
F 4-1 1:16
T. Ketcham
Bettendorf
Bettendorf JV Tournament
Round 3
138
01/20
W
DEC 5-0
L. Cook
---
Bettendorf JV Tournament
Round 2
138
01/20
L
F 6-0 3:54
K. Roberts
Bettendorf
Bettendorf JV Tournament
Round 1
138
01/06
L
DEC 4-0
G. Anstoetter
Dubuque Wahlert
Gene Knight
Round 3 (4 Man)
138B
01/06
W
F 2-0 0:44
D. OBrien
Dubuque Hempstead
Gene Knight
Round 2 (4 Man)
138B
01/06
L
DEC 2-0
E. Ward
---
Gene Knight
Round 1 (4 Man)
138B
12/28
L
F 5-0 1:21
T. Miller
---
Bobcat JV Round Robin
Round 1 (4 Man)
138
12/27
L
DEC 4-0
N. Marovets
---
Bobcat JV Round Robin
Round 3 (4 Man)
138
12/16
L
F 2-0 2:26
J. Parker
Clinton
Wilton JV Invitational
Round 3 (4 Man)
025
12/16
L
DEC 6-1
Z. Beebe
Davenport North
Wilton JV Invitational
Round 2 (4 Man)
025
12/16
W
DEC 5-0
C. Stuart
Muscatine
Wilton JV Invitational
Round 1 (4 Man)
025
12/08
L
F 2-0 0:58
B. Weets
---
MAC Muscatine/North Scott/Clinton
Champ. Round 1
138
12/02
W
F 6-0 5:00
M. Herrold
West Liberty
Tipton Invitational
Placement Matches (8 Man)
132
12/02
L
DEC 4-0
L. Bain
South East Polk
Tipton Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
132
12/02
L
F 2-1 2:40
J. Alger
Iowa City Liberty
Tipton Invitational
Quarterfinals (8 Man)
132
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022