Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lucian Miller
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Burns
Burns
Burns High School
Burns Oregon
Solon
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/31
W
F 2-0 0:30
A. Andre
Crane
Burns /Crane /GU Duals
Round 1
144
01/30
W
MD 10-0
T. Clarry
Grant Union
Burns /Crane /GU Duals
Round 1
144
01/25
W
F 2-0 1:16
C. Woodruff
Nyssa
Vale/Burns/Nyssa
Round 1
144
01/12
W
F 4-0 2:55
T. Olson
Sutherlin
Oregon Classic HS Boys Duals
Quarterfinals (8 Team)
140
01/12
W
F 2-0 0:56
D. Rendahl
Rainier
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 2 (4 Team)
140
01/12
L
F 2-0 1:18
D. Kerr
La Pine
Oregon Classic HS Boys Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
146
01/12
L
F 2-0 1:44
C. Schleich
Estacada
Mike Shinkle Memorial
Round 1
144
01/12
L
F 2-2 1:39
D. Pennington
Crook County
Mike Shinkle Memorial
Round 1
144
01/06
L
Replay
DEC 7-5
A. Gruber
Riverton
2024 Rollie Lane Invitational
Cons Rnd 2
138
01/05
W
Replay
MD 10-2
L. Massey
Mountain View, Oregon
2024 Rollie Lane Invitational
Ch Rnd 1 32 Rnd 2 64 Cons Rnd 1 64 Ch Rnd 1 16
138
01/05
L
Replay
F 7-1 1:47
M. Aiken
American Falls
2024 Rollie Lane Invitational
Champ Rnd 1
138
01/05
L
F 1-9 3:07
B. Mitchell
South Tama County
South Tama/Marion/Solon
Round 1
145
01/05
W
F 3-0 3:47
O. Luzinski
Marion
South Tama/Marion/Solon
Round 1
145
12/29
W
F 3-4 3:06
A. Prado
Nyssa
Woodfin-Robinson-Johnson Memorial 2023 (BOYS)
5th Place
144
12/29
W
F 2-0 0:48
T. Lardy
Burns
Woodfin-Robinson-Johnson Memorial 2023 (BOYS)
Round 4
144
12/29
L
F 2-0 0:53
J. Denson
Pine Eagle
Woodfin-Robinson-Johnson Memorial 2023 (BOYS)
Round 2
144
12/22
L
MD 8-0
H. Frater
Anamosa
Anamosa/West Liberty/Solon/DeWitt
Round 1
145
12/22
L
F 4-0 3:03
D. Garcia-Vasquez
West Liberty
Anamosa/West Liberty/Solon/DeWitt
Round 1
140
12/21
W
DEC 9-2
S. Baldwin
Ridgeview
White Buffalo Invitational
PLACEMENT
144
12/21
W
F 4-0 2:11
B. Scott
Sandy
White Buffalo Invitational
Semis
144
12/21
L
F 2-0 1:45
C. Schleich
Estacada
White Buffalo Invitational
Quarters & WB
144
12/08
L
F 2-0 1:03
C. Gomez-Bryant
Prairie, Cedar Rapids
Williamsburg,PCR,@Solon
Round 1
140
12/08
L
F 3-0 3:07
V. Altenhofen
Williamsburg
Williamsburg,PCR,@Solon
Round 1
140
11/22
L
F 5-0 1:20
J. Wendling
Independence
Indee/CPU/Solon
Round 1
145
11/22
L
F 6-3 4:29
I. Brown
Center Point-Urbana
Indee/CPU/Solon
Round 1
145
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
F 2-0 0:48
K. Cunha
Vale
OSAA 3A Special District 4
5th & 6th
138
02/11
L
F 6-2 3:48
L. Phillips-Yale
Nyssa
OSAA 3A Special District 4
Cons Semis
138
02/11
W
F 7-2 4:58
M. Barton
Vale
OSAA 3A Special District 4
Champ Semis & Cons Rd 3
138
02/11
L
F 2-2 3:00
M. Mendez
Nyssa
OSAA 3A Special District 4
Champ Rd 2
138
01/29
W
F 0-0
K. Cunha
Vale
Grant Union Tornament
Round 3 (4 Man)
126-132
01/29
L
F 0-0 5:20
C. Yensen
McLoughlin
Grant Union Tornament
Round 2 (4 Man)
126-132
01/29
W
F 0-0
M. Blanchet
Echo
Grant Union Tornament
Round 1 (4 Man)
126-132
01/26
L
F 2-2 1:49
J. Roath
Crane
Burns Duals
Round 1
138
01/06
L
Replay
DEC 8-5
G. Blue
Centennial
2023 Rollie Lane Invitational
Cons Rnd 2
132
01/06
W
Replay
F 4-3 2:30
A. Marvin
Baker/Powder Valley
2023 Rollie Lane Invitational
Ch Rnd 1 32 Rnd 2 64 Cons Rnd 1 64 Ch Rnd 1 16
132
01/06
L
Replay
F 2-0 2:21
A. Ramirez
Meridian
2023 Rollie Lane Invitational
Champ Rnd 1
132
12/30
L
DEC 8-5
J. Tovar
Madras
Woodfin-Robinson Memorial (Boys)
5th Place
132
12/30
W
F 2-0 1:12
B. Frutos
Sisters
Woodfin-Robinson Memorial (Boys)
Round 4
132
12/30
W
DEC 9-3
F. Cruz
Madras
Woodfin-Robinson Memorial (Boys)
Round 3
132
12/30
W
MD 15-6
T. Kemp
Sisters
Woodfin-Robinson Memorial (Boys)
Round 2
132
12/30
L
DEC 6-4
E. Calderon
Ontario
Woodfin-Robinson Memorial (Boys)
Round 1 (16 Man)
132
12/21
L
DEF 1-2 1:23
C. Woodruff
Nyssa High School
Boys Pendleton Red Lion Invitational
Round 3
132
12/21
L
F 16-12 5:41
D. Waterbury
East Valley (Yakima)
Boys Pendleton Red Lion Invitational
Round 1 (32 Man)
132
12/17
W
F 5-0 1:17
J. O`Meara
Ridgeview
GFP HS Wrestling Tournament
Round 4
123-130
12/17
W
F 7-0 4:22
B. Dent
Mountain View
GFP HS Wrestling Tournament
Round 3
123-130
12/17
L
DEC 6-4 SV
F. Cruz
Madras
GFP HS Wrestling Tournament
Round 2
123-130
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024