Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Makayla Osgood
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
DEF 0-0
A. Apodaca
Liberty Common
2024 Loveland Girls Invitational
Round 5
130
01/20
L
F 8-0 1:38
A. Kumelos
Wheatland
2024 Loveland Girls Invitational
Round 4
130
12/09
W
F 2-0 0:33
E. Curtis
Mountain Vista
Eaglecrest Girls Invite
5th Place
135
12/09
L
F 2-0 0:21
N. Replogle
Eaglecrest
Eaglecrest Girls Invite
Cons Semis, RR3&5
135
12/09
W
F 8-2 3:42
L. Leen
Columbine
Eaglecrest Girls Invite
SF and RR
135
12/09
W
M FOR 0-0
R. Abigail
NORTHFIELD
Eaglecrest Girls Invite
2nd WB 16-man, RR3 5-man
135
12/09
L
F 2-0 1:04
B. Heick
Douglas County
Eaglecrest Girls Invite
QF and RR
135
12/09
W
F 2-2 1:24
R. Ellis
Arapahoe
Eaglecrest Girls Invite
Round 1
135
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 4-1 1:08
A. Chavez
Fort Lupton High School
2023 Freshman/Sophomore Girls Classic
Round 3 (4 Man)
140
03/04
L
F 2-0 0:20
K. Pino
Pueblo Central
2023 Freshman/Sophomore Girls Classic
Round 2 (4 Man)
140
03/04
W
F 5-2 2:15
A. Ornelas
Eaglecrest
2023 Freshman/Sophomore Girls Classic
Round 1 (4 Man)
140
02/11
L
F 2-0 0:42
K. Hunt
Fort Lupton
CHSAA Girls Region 2
Semis and WB5
135
02/11
W
F 2-0 0:41
L. Henggeler
Woodland Park
CHSAA Girls Region 2
WB 4
135
02/11
L
F 9-1 1:55
K. Donegan
Manitou Springs
CHSAA Girls Region 2
Round 2
135
02/03
L
F 7-0 2:05
I. Ortiz
La Junta
Lady Panther Wrestling Tournament
Round 3
135
02/03
L
F 5-1 3:47
E. Jack
Calhan
Lady Panther Wrestling Tournament
Round 2
135
01/29
W
F 12-3 5:55
A. Misch
Battle Mountain
Chatfield Girls War Horse Invitational
1st Place
Silver 135
01/28
W
F 3-0 0:16
G. Pena
Overland
Chatfield Girls War Horse Invitational
Round 4
Silver 135
01/28
W
F 6-2 3:00
J. MOORE
Denver East
Chatfield Girls War Horse Invitational
Round 2
Silver 135
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022