Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kyler Groves
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
DEC 7-2
N. Graham
Station Camp
TSSAA Division I and Girls State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
AA 113
02/24
W
Replay
MD 14-2
G. Patterson
Collierville
TSSAA Division I and Girls State Championships
1st WB (16 Man)
AA 113
02/23
L
Replay
DEC 3-2
n. collins
---
TSSAA Division I and Girls State Championships
Round 1 (16 Man)
AA 113
02/18
W
F 12-1 2:59
D. Miller
Oakland
TSSAA Section 2 Class AA
5 - Conso Finals
113
02/18
W
F 6-0 1:37
J. Douglas
Mcminn Co.
TSSAA Section 2 Class AA
3 - 2nd Wrestleback - Conso Semis
113
02/18
L
DEC 4-1
C. Creque
Siegel
TSSAA Section 2 Class AA
2A - Semis
113
02/18
W
F 7-4 5:09
D. Justus
Riverdale
TSSAA Section 2 Class AA
1 - Quarterfinals (8 Man)
113
02/04
L
Replay
TF 21-6 4:22
Z. Bosken
Cleveland
TSSAA Dual Meet Championships
1st
120
02/04
W
Replay
F 8-0 3:31
B. Griffiths
Brentwood
TSSAA Dual Meet Championships
Quarterfinals (8 Team)
113
02/04
W
Replay
F 4-1 2:53
E. Sanders
Wilson Central
TSSAA Dual Meet Championships
Semis & 1st WB (8 Team)
113
01/27
L
F 0-0
Z. Bosken
Cleveland
Class AA/ Region 3 Duals
Round 1
120
01/22
W
F 2-0 1:00
L. Hockensmith
Nolensville
Nolensville @ Bradley Central
Round 1
113
01/17
L
TF 17-2
C. Walker
Cleveland
Cleveland @ Bradley Central
Round 1
113
01/14
L
DEC 6-1
C. Baumann
Evansville Mater Dei
2023 GP West Bruin Invitational
Placement Matches (16 Man)
113
01/14
W
F 7-5 5:06
D. Miller
Oakland
2023 GP West Bruin Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/14
W
F 7-2 3:46
J. Marcin
Arlington
2023 GP West Bruin Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/13
W
F 2-0 0:42
j. sanders
Wilson Central
2023 GP West Bruin Invitational
Round 1 (16 Man)
113
01/07
L
Replay
F 6-0 4:14
C. Creque
Siegel
Johnny Drennan 85 Memorial
Consi 4/6 (blood)
113
01/07
W
Replay
DEC 5-2
L. Johns
Montgomery Bell Aca.
Johnny Drennan 85 Memorial
Consi 3/5
113
01/07
W
Replay
F 9-0 3:29
W. Eskew
Ravenwood
Johnny Drennan 85 Memorial
Consi. 2/4
113
01/07
L
Replay
MD 11-2
J. Campbell
Christian County
Johnny Drennan 85 Memorial
Round of 16 Main
113
01/06
W
Replay
MD 13-1
D. Marchetti
Father Ryan
Johnny Drennan 85 Memorial
Round of 32 and Consi 1 (64)
113
01/04
L
F 0-0
J. Uhorchuck
Signal Mountain
Signal Mountain @ Bradley Central
Round 1
113
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020