Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joshua Molinar
Results
College Results
College
College
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
DEC 7-1
J. Ewalt
---
NJCAA West Central District Championship
Placement Matches 1&2-3&4
184
02/22
W
F 3-0 3:48
B. Williams
---
NJCAA West Central District Championship
Round 5(Cons. Semi)
184
02/22
L
F 10-0 2:11
O. Peeler
Cowley College
NJCAA West Central District Championship
16 man(Semifinal, Cons. Round 2)8 man (Semifinals)
184
02/22
W
DEC 8-3
R. Murphy
Neosho County Community College
NJCAA West Central District Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
184
02/08
W
DEC 7-4
D. Fields
---
2020 Golden Norsemen Open
3rd Place
184
02/08
W
DEC 5-3
C. McCutcheon
---
2020 Golden Norsemen Open
Round 5
184
02/08
L
DEC 8-5
T. Borror
Oklahoma
2020 Golden Norsemen Open
Quarters & 3rd WB (32 Man)
184
02/08
W
F 2-0 1:27
D. Harman
Unattached, OK
2020 Golden Norsemen Open
Round 2
184
02/01
W
NC 0-0
S. Villalobos
---
Missouri Valley Open
Placement Matches (32 Man)
184
02/01
W
DEC 7-2
C. Herrick
Fort Hays State
Missouri Valley Open
6th Wrestleback (32 Man)
184
02/01
L
F 0-0 5:50
C. Duhart
---
Missouri Valley Open
Semis & 5th WB (32 Man)
184
02/01
W
DEC 11-6
D. Brown
Missouri Valley
Missouri Valley Open
Quarters & 3rd WB (32 Man)
184
02/01
W
F 0-0 1:15
N. Rocha
University of Saint Mary (KS)
Missouri Valley Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
184
01/19
L
DEC 6-2
D. Hampton
University of Central Missouri
Roger Denker Open
Round 6
184
01/19
W
DEC 3-2
D. Fields
---
Roger Denker Open
Round 5
184
01/19
L
DEC 6-5
S. Villalobos
---
Roger Denker Open
Round 4
184
01/10
W
DEC 13-7
J. McFarland
Iowa Western Community College
NJCAA Coaches Duals
Quarters & 1st WB (BOTTOM - 4)
184
01/10
W
MD 14-5
T. Licht
---
NJCAA Coaches Duals
Placement Duals (7)
184
11/23
L
F 0-0 2:36
A. Lietold
---
Lindenwood Open
Quarters & WB (32 Man)
197
11/23
L
DEC 9-6
R. Ryu
Illinois
Lindenwood Open
Round 1 (32 Man)
197
11/09
L
FOR 0-0
J. Vargas
Wayland Baptist (Texas)
OCU Open 2019
Quarters & 3rd WB (32 Man)
197
11/09
W
TF 16-1 1:55
C. Gregg
Texas Wesleyan
OCU Open 2019
Round 1 (32 Man)
197
11/09
L
FOR 9-1
L. Allan
New Mexico Highlands
OCU Open 2019
Round 2 Champ & WB (32 Man)
197
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
DEF 0-0
D. Wright
UCO-Unattached
Golden Norsemen
Cons quarter finials
197
02/02
L
FOR 0-0
N. Dohm
Otero Junior College
Golden Norsemen
Quarterfinals/Con
197
01/20
L
DEC 3-1
S. Reeves
---
Roger Denker Open
Placement Matches (16 Man)
197
01/20
W
F 0-0 3:25
D. Clarke
Concordia University
Roger Denker Open
4th Wrestleback (16 Man)
197
01/20
L
MD 18-6
J. Woodley
---
Roger Denker Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
197
01/11
W
DEC 7-6
T. Robinson
Iowa Lakes Community College
NEO Duals
Finals (2 Team)
197
01/11
W
MD 9-1
D. McCaleb
Labette Community College
NEO Duals
Finals (2 Team)
197
01/11
W
F 12-2 3:10
T. Frazier
Northwest College
NEO Duals
Finals (2 Team)
197
12/01
L
F 0-0 2:15
J. Kramer
Lindenwood
Drury Open
2nd Wrestleback (16 Man)
197
12/01
L
MD 10-1
J. Rennick
Drury University
Drury Open
Round 1 (16 Man)
197
11/17
L
DEC 8-4
D. Johnson
---
Lindenwood Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
285
11/17
W
FOR 0-0
G. Johnson
---
Lindenwood Open
---
285
11/17
L
F 0-0 5:00
G. Wathall
Cumberland (Tenn.)
Lindenwood Open
---
285
11/10
L
MD 14-2
A. Cooper
---
Swede Open
6th Wrestleback (32 Man)
285
11/10
W
DEC 9-3
W. Mason
---
Swede Open
Semis & 5th WB (32 Man)
285
11/10
W
F 2-2 1:58
C. Wheeler
Bethany
Swede Open
4th Wrestleback (32 Man)
285
11/10
L
F 12-5 4:31
B. Brickey
---
Swede Open
Quarters & 3rd WB (32 Man)
285
11/10
W
MD 13-5
D. Sikes
Ottawa
Swede Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
285
11/10
W
F 2-0 1:50
W. Castillo
Midland (Neb.)
Swede Open
Round 1 (32 Man)
285
11/04
L
DEC 8-6
K. Rollins
NEO
10th Annual Dan Harris Open
2nd Wrestleback (32 Man)
285
11/04
L
DEC 13-8
C. Curnutt
Drury University
10th Annual Dan Harris Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024