Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zachary Iribarren
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
W
F 7-7 2:48
T. Pitcel
Mukwonago
2020 WIAA Individual State
3rds
D1-285
02/29
W
DEC 6-1
J. Champe
Brookfield East
2020 WIAA Individual State
Cons. Semis (Sat. 10:00 a.m.)
D1-285
02/28
W
F 2-0 1:49
K. Freund
Badger
2020 WIAA Individual State
D1 Cons. Round 2 (Fri. 1:45 p.m.)
D1-285
02/28
W
F 2-0 1:41
C. Rohadfox
Sheboygan North
2020 WIAA Individual State
D1 Cons. Round 1 (Fri. 10:00 a.m.)
D1-285
02/28
L
DEC 3-2
M. Meeuwsen
Bay Port
2020 WIAA Individual State
D1 Quarters (Thurs. Evening)
D1-285
02/27
W
F 2-0 1:20
J. Hanson
---
2020 WIAA Individual State
D1 - Champ Round 1 (Thurs. 3:00 p.m.)
D1-285
02/22
W
DEC 4-1 TB1
G. Jones
Menomonie
WIAA D1 Sect. @ Wisconsin Rapids Lincoln
1st & 3rd (8 Man)
285
02/22
W
DEC 9-7
T. Pahl
---
WIAA D1 Sect. @ Wisconsin Rapids Lincoln
Semifinals (8 Man)
285
02/22
W
F 12-3 4:26
D. Nash
Eau Claire North
WIAA D1 Sect. @ Wisconsin Rapids Lincoln
Quarterfinals (8 Man)
285
02/15
W
F 6-0 3:17
J. Johnson
D.c. Everest
WIAA D1 Reg.2 @ D.C. Everest
1st, 3rd, 5th (8 Man)
285
02/15
W
F 2-0 0:28
S. Scheidegger
Wis. Rapids Lincoln
WIAA D1 Reg.2 @ D.C. Everest
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
285
02/08
W
DEC 5-4
J. Johnson
D.C. Everest
Wisconsin Valley Conference
1st Place
285
02/08
W
F 2-0 1:16
S. Scheidegger
Wisconsin Rapids Lincoln
Wisconsin Valley Conference
Varsity Round 3
285
02/08
W
F 2-0 1:33
L. Burish
Wausau West
Wisconsin Valley Conference
Varsity Round 2
285
01/31
W
F 6-2 2:38
J. Johnson
D.C. Everest
D.C. Everest @ Merrill
Round 1
285
01/25
W
F 4-5 3:38
T. Pitcel
Mukwonago
2020 Zelinski Memorial Duals
Round 2 (16 Team)
285
01/25
W
F 3-2 2:36
D. Farrell
---
2020 Zelinski Memorial Duals
Round 1 (16 Team)
285
01/25
W
F 9-1 4:20
V. Vasquez
---
2020 Zelinski Memorial Duals
Round 3 (16 Team)
285
01/25
W
F 2-0 1:32
S. Martinezdelacotera
Franklin
2020 Zelinski Memorial Duals
Round 4 (16 Team)
285
01/17
W
F 2-0 1:01
S. Scheidegger
Wisconsin Rapids Lincoln
Merrill @ Wisconsin Rapids Lincoln
Round 1
285
01/11
W
F 2-0 1:28
T. Pahl
---
2020 Bluejay Challenge
1st Place
285
01/11
W
DEC 8-1
J. Farkas
Amherst
2020 Bluejay Challenge
Semifinals
285
01/11
W
F 0-0 0:46
W. Wikman
Adams-Friendship
2020 Bluejay Challenge
Quarters/Round 4
285
01/11
W
F 4-1 0:49
C. Blount
Marathon
2020 Bluejay Challenge
Round 3
285
12/27
W
F 2-0 0:17
N. Carlson
Escanaba HS
Northern Exposure
Round 2 (8 Team)
285
12/27
L
DEC 4-2
A. Fenton
Menomonie
Northern Exposure
Finals (2 Team)
285
12/27
W
DEC 8-3
N. Kohn
Shawano Community
Northern Exposure
Finals (2 Team)
285
12/27
W
F 2-0 0:24
E. Armendariz
---
Northern Exposure
Cross Bracket (8 Team)
285
12/27
W
F 2-0 1:11
M. Hudson
---
Northern Exposure
Round 1 (8 Team)
285
12/27
W
F 8-1 2:45
O. Hernandez
Waukesha South
Northern Exposure
Round 3 (8 Team)
285
12/21
W
DEC 3-2
a. reid
Wisconsin Lutheran
Wickersham Memorial Christmas Classic
Round 6 (12 Man)
285
12/21
L
DEC 8-1
T. Leibfried
Cuba City/Benton/Southwestern
Wickersham Memorial Christmas Classic
Round 5 (12 Man)
285
12/21
W
F 2-0 0:25
R. Rasmussen
West Salem/Bangor
Wickersham Memorial Christmas Classic
Round 4 (12 Man)
285
12/21
W
F 13-4 3:14
D. Tracy
Onalaska
Wickersham Memorial Christmas Classic
Round 3 (12 Man)
285
12/21
W
F 2-0 0:33
G. Jorgensen
Kimberly
Wickersham Memorial Christmas Classic
Round 2 (12 Man)
285
12/07
W
DEC 7-5
W. King
Appleton North
2019 Papermaker Invitational
Placement Matches (16 Man)
285
12/07
W
F 7-1 2:59
M. Digman
Kimberly
2019 Papermaker Invitational
Round 4 (16 Man)
285
12/07
W
F 2-0 0:31
G. Jorgensen
Kimberly
2019 Papermaker Invitational
Round 3 (16 Man)
285
12/07
W
F 4-2 3:07
E. Ladwig
Plymouth
2019 Papermaker Invitational
Round 2 (16 Man)
285
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
F 3-1 4:24
S. Haessly
Marshfield
WIAA D1 Sect. @ Menomonie
1st & 3rd (8 Man)
285
02/16
L
F 2-2 5:46
A. Fenton
Menomonie
WIAA D1 Sect. @ Menomonie
Semifinals (8 Man)
285
02/16
W
MD 17-6
T. Kliszcz
River Falls
WIAA D1 Sect. @ Menomonie
Quarterfinals (8 Man)
285
02/09
L
DEC 3-1
S. Haessly
Marshfield
WIAA D1 Reg. 2 @ Merrill
1st, 3rd, 5th (8 Man)
285
02/09
W
F 9-2 4:22
M. Iverson
Wisconsin Rapids Lincoln
WIAA D1 Reg. 2 @ Merrill
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
285
02/09
W
NC 0-0
M. Iverson
Wisconsin Rapids Lincoln
WIAA D1 Reg. 2 @ Merrill
2nd & 4th (8 Man)
285
01/19
W
DEC 2-0
L. Leranth
---
2019 Zelinski Memorial Duals
Round 2 (3 Team)
285
01/19
W
F 4-1 3:39
E. Bock
Muskego
2019 Zelinski Memorial Duals
Round 3 (4 Team)
285
01/19
L
F 7-2 3:17
R. Ryan
---
2019 Zelinski Memorial Duals
Round 2 (4 Team)
285
01/19
W
F 2-0 0:33
W. Jager
---
2019 Zelinski Memorial Duals
Round 1 (3 Team)
285
01/05
W
F 4-2 1:22
J. Farkas
Amherst
2019 Bluejay Challenge
1st Place
285
01/05
W
DEC 7-2
J. Osterkamp
Prairie du Chien
2019 Bluejay Challenge
Semifinals
285
01/05
W
F 6-0 3:13
D. Trevino
Almond-Bancroft/Pacelli
2019 Bluejay Challenge
Quarters/Round 4
285
01/05
W
F 2-0 1:39
C. Redmond
Rhinelander
2019 Bluejay Challenge
Round 3
285
01/05
W
F 2-0 0:34
W. Wikman
Adams-Friendship
2019 Bluejay Challenge
Round 2
285
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
W
F 4-1 0:38
V. Copeland
Wausau East
2018 Wisconsin Rapids JV Open
Round 5 (5 Man)
208-245
02/09
W
F 2-0 0:22
W. Bowie
Tomah
2018 Wisconsin Rapids JV Open
Round 4
208-245
02/09
W
F 2-0 0:16
A. Chavez
Stratford
2018 Wisconsin Rapids JV Open
Round 3
208-245
02/09
W
F 2-0 0:29
C. McMahon
DC Everest
2018 Wisconsin Rapids JV Open
Round 2
208-245
02/03
W
F 2-0 0:31
M. Iverson
Wisconsin Rapids Lincoln
Wisconsin Valley Conference
3rd Place
285
02/03
L
DEC 8-1
C. Berry
Marshfield
Wisconsin Valley Conference
Round 2 (8 Man)
285
02/03
W
F 2-0 0:36
D. Bell
D.C. Everest
Wisconsin Valley Conference
Round 1 (8 Man)
285
01/10
W
F 2-0 1:41
J. Johnson
---
D.C. Everest @ Merrill
Round 1
285
01/10
W
F 2-0 1:08
C. McMahon
D.C. Everest
D.C. Everest @ Merrill
Round 1
285
01/06
L
MD 12-3
A. Uttecht
---
2018 Bluejay Challenge
5th Place
285
01/06
W
DEC 6-0
V. Albrecht
---
2018 Bluejay Challenge
Semifinals
285
01/06
W
F 2-0 1:09
K. Nelson
Tomahawk
2018 Bluejay Challenge
Quarters/Round 4
285
01/06
W
F 5-0 1:23
J. Osterkamp
Prairie du Chien/Wauzeka-Steub
2018 Bluejay Challenge
Round 3
285
01/06
L
F 4-0 3:03
N. Novotney
Boyceville
2018 Bluejay Challenge
Round 2
285
12/17
L
F 0-0 2:56
W. Stanger
Ladysmith
Tomahawk Varsity Invitional
Placement Matches (8 Man)
285
12/16
L
DEC 4-3
A. Buege
Onalaska/Luther
Tomahawk Varsity Invitional
Cross Bracket (8 Man)
285
12/16
W
F 2-0 1:01
K. Nelson
Tomahawk
Tomahawk Varsity Invitional
Round 3 (8 Man)
285
12/16
W
F 6-5
E. Cardew
Kingsford
Tomahawk Varsity Invitional
Round 2 (8 Man)
285
12/16
W
F 2-0 0:31
I. Rolli
Ladysmith
Tomahawk Varsity Invitional
Round 1 (8 Man)
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024