Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aaron Bahl
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Lancaster
Lancaster Arrows
Lancaster Wrestling Club
Lancaster wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/23
L
F 2-0 0:33
C. Zellner
Askren Wrestling Academy
WWF Kids Folkstyle State Championships
Round 3 2nd Wrestleback (32 Man)
80
03/23
L
F 2-0 1:16
N. Flannerly
Freedom Wrestling
WWF Kids Folkstyle State Championships
Round 1 (32 Man)
80
03/16
L
F 5-0 1:03
C. Bardenwerper
Watertown Wrestling Club
WWF Kids Folkstyle Sauk Prairie Qual.
Round 6
80
03/16
L
F 2-0 1:04
B. Madden
Sarbacker Wrestling Academy
WWF Kids Folkstyle Sauk Prairie Qual.
Round 4
80
02/07
W
MD 10-2
B. Wiest
Prairie Du Chein
SWC 8 Middle School- IGH
Round 5
66-72
02/06
W
F 5-0 0:33
W. Wolff
IGH
SWC 8 Middle School- IGH
Round 2
66-72
01/23
W
F 5-0 0:59
L. Collins
Cuba City
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 4
66-72
01/23
L
F 8-1 2:45
R. Donar
Cuba City
SWC 8 Middle School - Darlington
Finals (2 Man)
70-80
01/22
L
FOR 0-0
M. Mumm
Lancaster
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 2
66-72
01/15
W
F 2-0 0:30
W. Wolff
IGH
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 4
66-73
01/15
W
F 2-2 0:49
L. Collins
Cuba City
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 2
66-73
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
F 2-0 0:42
C. Primmer
MFL Mar Mac
North Crawford-Seneca After School Brawl
Round 3 (4 Man)
60-65
03/11
L
MD 10-0
C. Lee
LAW
North Crawford-Seneca After School Brawl
Round 2 (4 Man)
60-65
03/11
L
F 9-5 2:19
L. Stovey
Prairie Wrestling
North Crawford-Seneca After School Brawl
Round 1 (4 Man)
60-65
01/29
W
F 5-4 1:38
L. Stovey
PDC
Waukon-Lonning/Mathis/Heffern Youth Tournament
Round 3 com
62-65
01/29
L
F 11-1 3:00
L. Whitinger
Waverly Area Wrestling Club
Waukon-Lonning/Mathis/Heffern Youth Tournament
Round 2 com
62-65
01/29
W
F 7-0 1:41
G. Felde
De Soto
Waukon-Lonning/Mathis/Heffern Youth Tournament
Round 1 com
62-65
01/08
W
DEC 5-2
N. Fritchen
Monroe Wrestling Club
Lancaster PreK-6 Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
63-68
01/08
L
F 0-0 1:24
L. Stovey
Prairie du Chien
Lancaster PreK-6 Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
63-68
01/08
W
DEC 0-0
P. Rosebrook
Pec Argyle youth wrestling
Lancaster PreK-6 Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
63-68
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024