Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Matias Bautista
Results
High School Results
High School
High School
Other
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
DEC 3-0
D. Dobraff
Wautoma/Wild Rose
WIAA D2 Reg. B1 @ Wautoma/Wild Rose
2nd Place Match (8 Man)
132
02/12
L
MD 13-1
T. Armatoski
Amherst
WIAA D2 Reg. B1 @ Wautoma/Wild Rose
1st, 3rd, 5th (8 Man)
132
02/12
W
F 4-2 3:53
B. Habighorst
Waupaca
WIAA D2 Reg. B1 @ Wautoma/Wild Rose
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
132
02/05
W
DEC 8-2
M. Romanelli
Mauston
2022 SCC Tournament
Placement Matches (8 Man)
132
02/05
W
F 2-0 0:36
K. SCHEHR
Westfield
2022 SCC Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
132
02/05
L
DEC 8-4
D. Dobraff
Wautoma
2022 SCC Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
132
02/04
W
DEC 5-4
A. Suhr
Mauston/Necedah
Adams-Friendship @ Mauston/Necedah
Round 1
126
01/22
L
MD 9-1
G. Mattson
Chippewa Falls
Sparta Invitational
Placement Matches (16 Man)
126
01/22
W
F 2-1 4:26
J. Parker
River Ridge
Sparta Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/22
W
DEC 7-3
A. Manning
Mauston
Sparta Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/22
L
DEC 7-2
G. Mattson
Chippewa Falls
Sparta Invitational
Round 1 (16 Man)
126
12/30
L
F 7-0 1:29
J. Blaken
Gale-Ett.-Tremp./Melrose-Mind.
Bi-State Classic
Round 4 (Session #2A)
126
12/29
W
F 2-0 1:25
J. Stoddard
Mount Horeb/Barneveld
Bi-State Classic
Round 3 (Session #1C)
126
12/29
W
F 3-0 2:57
C. Zumbrunen
Dodgeville
Bi-State Classic
Round 2 (Session #1B)
126
12/29
L
TF 16-0 3:28
S. Howald
Middleton
Bi-State Classic
Round 1 (Session #1A)
126
12/24
W
DEC 4-0
E. Klinkner
Cashton
Adams Friendship Quad
Champ. Round 1
126
12/24
L
F 0-0 1:22
W. Soik
---
Adams-Friendship Quad
Champ. Round 1
126
12/24
W
DEC 4-0
K. Klinkner
Cashton
Adams-Friendship Quad
Champ. Round 1
126
12/04
L
F 0-0 2:59
D. Smelzer
Iowa-Grant
Royall Invite
2nd Wrestleback (8 Man)
126
12/04
L
F 0-0 2:49
M. Forsythe
New Lisbon
Royall Invite
Quarterfinals (8 Man)
126
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023