Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
John Danielson
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
Critvitz
Crivitz
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
MD 13-0
C. Ebert
Reedsville
WIAA D3 Sect. @ Bonduel
Quarterfinals (8 Man)
220
02/15
L
F 9-0 3:39
B. Zahn
Coleman WI
WIAA D3 Reg.1 @ Elcho
1st, 3rd, 5th (8 Man)
220
02/15
W
F 9-1 3:04
J. Breier
Three Lakes/Phelps
WIAA D3 Reg.1 @ Elcho
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
220
02/15
W
NC 0-0
J. Breier
Three Lakes/Phelps
WIAA D3 Reg.1 @ Elcho
2nd Place Match (8 Man)
220
02/01
W
DEC 3-1
A. Koltz
Wrightstown
Dirk Sorenson Door County Classic
Placement Matches (16 Man)
220
02/01
W
F 7-2 1:19
J. Breier
Three Lakes / Phelps
Dirk Sorenson Door County Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
01/17
W
F 0-0 0:43
E. Gott
Lena
2020 M&O Conference Tournament
Round 1 (6 Team)
220
01/17
L
MD 13-1
B. Zahn
Coleman
2020 M&O Conference Tournament
Round 4 (6 Team)
220
01/04
L
F 4-2 3:07
G. Dakpa
Madison Memorial
Manawa Invitational
Finals
220
01/04
L
F 2-0 1:08
M. Strand
Xavier
Manawa Invitational
Round 4
220
01/04
W
F 2-4 2:39
P. Greenberg
Stratford
Manawa Invitational
Round3
220
01/04
W
F 18-7 5:09
V. Davis
Mishicot
Manawa Invitational
Round 2
220
01/04
L
F 2-0 1:13
A. Elmhorst
Manawa
Manawa Invitational
Round 1
220
12/21
L
F 2-0 0:52
B. Graef
West DePere
Willard Schmidt Scramble
Finals Round
220
12/21
W
DEC 9-3
Z. Pust
Lomira
Willard Schmidt Scramble
Round 4 (16 Man)
220
12/21
W
F 20-8 5:28
K. Xiong
Kimberly
Willard Schmidt Scramble
Round 3 (16 Man)
220
12/15
L
F 2-2 1:50
B. Stanish
Kingsford
REBEL INVITATIONAL
5th Place Matches
220
12/14
W
F 2-2 0:56
P. Noblet
Gladstone
REBEL INVITATIONAL
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
12/14
W
F 2-0 1:42
J. Zirbel
---
REBEL INVITATIONAL
2nd Wrestleback (16 Man)
220
12/14
L
F 2-0 3:27
M. Ramirez
Cedar Grove/Belgium
REBEL INVITATIONAL
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
12/14
W
F 6-0 1:50
C. Duffie
Menominee
REBEL INVITATIONAL
Round 1 (16 Man)
220
12/08
W
DEC 6-2
H. Connahvichnah
Menominee Indian
John Roberts Scramble 2019
Placement
195
12/07
L
FOR 0-0
J. Bemis
Crivitz
John Roberts Scramble 2019
Round 5 (10 Man)
195
12/07
W
F 17-9 5:00
J. Martell
Lakeland/Mercer
John Roberts Scramble 2019
Round 3 (10 Man)
195
12/07
W
F 2-0 0:53
A. Schug
Athens
John Roberts Scramble 2019
Round 1 (10 Man)
195
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
F 2-2 5:10
A. Elmhorst
Manawa
WIAA D3 Sect @ Bonduel
Quarterfinals (8 Man)
220
02/09
W
F 11-12 5:35
C. Kincaid
Three Lakes/Phelps
WIAA D3 Reg 2 @ Crandon
1st, 3rd, 5th (8 Man)
220
01/27
L
MD 11-1
B. Zahn
Gillett/Suring
Dirk Sorenson Door County Classic
Placement Matches (16 Man)
220
01/26
L
F 0-0 4:46
D. Jones
Milw. Morse.Marshall/Carmen Northwest
Dirk Sorenson Door County Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
01/26
W
F 0-0 1:40
A. Turney
Menominee Indian
Dirk Sorenson Door County Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
01/18
L
DEC 11-6
B. Zahn
Gillett/Suring
M&O Conference Tournament 2019
Round 3 (4 Team)
220
01/18
L
F 1-0 0:27
S. Karban
---
M&O Conference Tournament 2019
Round 1 (4 Team)
220
01/12
W
MD 16-5
D. Cuff
Marinette
50th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 5 (6 Man)
195
01/12
L
DEF 0-0
J. Tomaszewski
---
50th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 4 (6 Man)
195
01/12
W
F 0-0 0:31
J. Boyce
Marinette
50th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 3 (6 Man)
195
01/12
W
F 0-0 1:58
C. Jones
Oshkosh West Varsity Reserves
50th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 1 (6 Man)
195
01/06
L
F 2-0 1:14
A. Elmhorst
Manawa
Manawa Invitational
Round 5 (6 Man)
220
01/06
W
F 2-0 1:07
J. Mikalowsky
Chilton
Manawa Invitational
Round 3 (6 Man)
220
01/05
L
F 2-0 1:06
P. Leibsle
Tri-County
Manawa Invitational
Round 4 (6 Man)
220
01/05
L
F 3-0 3:25
L. Peterson
Stratford
Manawa Invitational
Round 2 (6 Man)
220
01/05
L
F 4-4 3:50
M. Braun
Winneconne
Manawa Invitational
Round 1 (6 Man)
220
12/15
L
F 0-0 4:42
H. Boese
Eau Claire Memorial
Willard Schmidt Scramble
Placement Matches (16 Man)
195
12/15
W
F 0-0 3:24
W. Jordan
Kaukauna
Willard Schmidt Scramble
Round 4 (16 Man)
195
12/15
L
F 0-0 2:29
A. Helsell
Lomira
Willard Schmidt Scramble
Round 3 (16 Man)
195
12/09
W
MD 15-3
J. Scott
Coleman
Rebel Invitational
5th Place Matches
195
12/08
W
F 0-0 1:29
C. Hewuse
Kewaunee
Rebel Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
12/08
L
F 6-0 1:35
D. Wayka
Menominee Indian
Rebel Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
12/08
W
F 4-1 1:35
L. Paul
Gladstone
Rebel Invitational
Round 1 (16 Man)
195
12/01
L
F 3-2 1:21
J. Wiggins
Ashland
John Roberts Scramble 2018 (Antigo)
Placement
195
12/01
W
FOR 0-0
N. Andrekopoulas
Crivitz
John Roberts Scramble 2018 (Antigo)
Round 5 (10 Man)
195
12/01
W
DEF 0-0
D. Granados
Ashland
John Roberts Scramble 2018 (Antigo)
Round 4 (10 Man)
195
12/01
L
F 2-0 1:12
D. Wayka
Menominee Indian
John Roberts Scramble 2018 (Antigo)
Round 3 (10 Man)
195
12/01
L
F 6-8 4:38
A. Starynski
Lakeland/Mercer
John Roberts Scramble 2018 (Antigo)
Round 2 (10 Man)
195
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024