Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aidan Bednar
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Lewisville Marcus
Lewisville Marcus Hs
Texas B
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/17
W
Replay
TF 10-0 2:13
S. Figueroa
Arkansas
2022 Junior National Duals - FS
Round 4 (6 Team)
182
06/17
L
Replay
TF 10-0 1:26
A. KNIGHT
---
2022 Junior National Duals - FS
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
182
06/17
W
Replay
DEC 10-2
T. Pekas
North Dakota Blue
2022 Junior National Duals - FS
Round 2 (6 Team)
182
06/17
L
Replay
TF 13-0 2:55
I. Pepple
Minnesota Gold
2022 Junior National Duals - FS
Quarterfinals (8 Team)
182
06/17
W
Replay
F 15-10 4:10
K. Jamerson
North Carolina
2022 Junior National Duals - FS
Round 5 (6 Team)
182
06/17
W
Replay
TF 16-3 3:43
A. Ourada
Kansas Red
2022 Junior National Duals - FS
Round 3 (6 Team)
182
06/15
L
Replay
F 4-4 1:12
M. Gibson
Michigan Red
2022 Junior National Duals - Greco Roman
Placement Matches (8 Team)
195
06/15
L
Replay
DEC 2-1
A. KNIGHT
---
2022 Junior National Duals - Greco Roman
Placement Matches (8 Team)
182
06/15
W
Replay
TF 8-0 3:19
W. Wallace
Georgia Red
2022 Junior National Duals - Greco Roman
Round 2 (8 Team)
182
02/19
L
Replay
DEC 3-2 SV
R. Morris
Klein
2022 UIL Boys State Championship
Cons 2
6A - 195
02/18
W
Replay
DEC 9-6
J. Navarro
La Joya Juarez-Lincoln
2022 UIL Boys State Championship
Quarters and Cons 1
6A - 195
02/18
L
Replay
DEC 7-5
N. Lozano
Klein Cain
2022 UIL Boys State Championship
Round 1
6A - 195
02/11
L
DEC 2-1
L. Petkus
Southlake Carroll
2022 UIL Boys Region 1-6A
Finals
195
02/11
W
F 6-2 3:53
T. Davis
Weatherford
2022 UIL Boys Region 1-6A
Rnd 4 Semis & 3rd WB
195
02/10
W
F 2-0 1:32
C. Vessels
---
2022 UIL Boys Region 1-6A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
195
02/10
W
F 2-0 0:56
C. Clark
---
2022 UIL Boys Region 1-6A
Round 1 (16 Man)
195
02/06
W
F 3-3 5:00
L. Petkus
Southlake Carroll
UIL Boys District 4-6A
Placements
195
02/05
W
MD 9-0
J. perez
Hurst Bell
UIL Boys District 4-6A
Semis and WB3
195
02/05
W
DEC 3-0
H. Valadez
Lewisville
UIL Boys District 4-6A
Quarterfinals and WB1
195
01/22
W
DEC 4-1
D. Hernandez
Dallas Wilson
Frank Halloran Ranger Classic
Consi Finals
195
01/22
W
TF 16-0 4:10
L. Henderson
Lewisville Flower Mound
Frank Halloran Ranger Classic
Cons Semi
195
01/22
L
DEC 7-5
I. Francis
Coppell
Frank Halloran Ranger Classic
Semis and Consi Quarter
195
01/22
W
F 6-0 2:49
R. Tello
Dallas Jesuit
Frank Halloran Ranger Classic
Quarter Finals
195
01/22
W
F 7-0 3:03
J. Burke
Vista Ridge
Frank Halloran Ranger Classic
Round 1 (16 Man)
195
01/08
L
F 4-2 2:07
N. Lozano
Klein Cain
19th Annual CY Fair ISD Invitational
Placement Matches
Boys 195
01/08
W
F 3-0 2:30
T. Chartier
Houston Clear Lake
19th Annual CY Fair ISD Invitational
Cons. Semis
Boys 195
01/08
W
DEC 7-3
E. House
New Braunfels
19th Annual CY Fair ISD Invitational
Semis
Boys 195
01/08
W
DEC 10-7
G. Renteria
El Paso Pebble Hills
19th Annual CY Fair ISD Invitational
Cons. Quarters
Boys 195
01/08
W
F 10-0 4:04
D. Martinez
El Paso Eastlake
19th Annual CY Fair ISD Invitational
Quarters
Boys 195
01/08
W
F 4-0 1:30
C. Kirby
Klein Collins
19th Annual CY Fair ISD Invitational
4th Wrestleback (64 Man)
Boys 195
01/07
L
DEC 7-3
H. Bumgarner
Midlothian
19th Annual CY Fair ISD Invitational
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
Boys 195
01/07
W
DEC 7-0
W. Adair
San Antonio Johnson
19th Annual CY Fair ISD Invitational
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
Boys 195
12/18
W
F 1-0 3:08
C. Miller
Anna
Santa Slam
3rd place (16 man)
195
12/18
W
F 8-0 2:46
J. Benard
Killeen Harker Heights
Santa Slam
4th Wrestleback (16 Man)
195
12/18
L
F 4-0 1:18
A. Zavala
Frisco Heritage
Santa Slam
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
12/18
W
MD 15-2
C. Vessels
South Grand Prairie Hs
Santa Slam
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
12/18
W
F 3-2 3:50
J. Bennett
McKinney North
Santa Slam
Round 1 (16 Man)
195
12/18
W
F 4-3 4:54
C. Vessels
---
Santa Duals
Champ. Round 1
195
12/18
L
F 5-3 5:34
D. Freeman
---
Santa Duals
Champ. Round 1
220
12/13
W
TF 15-0 3:24
A. Mapule
Lewisville Hebron
Marcus Quad 12/13
Round 1 (4 Team)
195
12/13
W
MD 11-0
K. Roan
Prosper
Marcus Quad 12/13
Round 3 (4 Team)
195
12/04
L
MD 8-0
A. Blair
Lucas Lovejoy
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Placement Matches
195
12/04
W
DEC 7-1
G. Oliver
Lewisville Flower Mound
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Semi-Finals and WB1
195
12/04
W
F 8-0 3:11
W. Adair
San Antonio Johnson
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Quarters
195
12/04
W
F 0-0 3:29
N. Norman
Houston Westside
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Round 4
195
12/04
W
F 0-0 3:40
J. Guzman
Rockwall Heath
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Round 2
195
11/14
W
F 7-4 3:02
J. Gilliam
---
Timber Creek Fall Classic
Placement Matches (8 Man)
195
11/13
W
MD 10-1
C. Charles
Northwest
Timber Creek Fall Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
195
11/13
W
F 10-3 3:39
R. Rainey
Arlington Martin
Timber Creek Fall Classic
Quarterfinals (8 Man)
195
11/11
W
DEC 8-5
E. Ramirez
---
Azle vs. Lewisville Marcus
Round 1
195
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/07
L
F 2-0 1:27
J. Pineda
Hurst Bell
2021 UIL Boys District 4-6A
Round Cons Finals
182
04/07
W
DEC 5-1
J. Joseph
Lewisville Hebron
2021 UIL Boys District 4-6A
Round 3 Cons Semis
182
04/07
W
DEC 4-0
T. MCKENZIE
Euless Trinity
2021 UIL Boys District 4-6A
Round 2 Semis Cons 1
182
04/07
L
DEC 13-9
J. Pineda
Hurst Bell
2021 UIL Boys District 4-6A
Round 1
182
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
FOR 0-0
J. Bradberry
North Richland Hills Richland
UIL Boys District 4-6A
Placements
182
02/08
L
DEF 8-0 1:23
R. Gamboa
Lewisville Hebron
UIL Boys District 4-6A
Consi Semis
182
02/08
W
FOR 0-0
F. Forfeit
---
UIL Boys District 4-6A
Semis and WB3
182
02/08
L
DEC 6-4
J. Bradberry
North Richland Hills Richland
UIL Boys District 4-6A
Quarterfinals and WB1
182
01/25
L
F 2-0 3:19
M. Barboza
Prosper
Jaguar Invitational
1st and 3rd Place Matches
182
01/25
W
F 7-6 5:55
J. Rincon
Carrollton Smith
Jaguar Invitational
Cons-Semi-Finals
182
01/25
L
F 2-0 0:48
J. Bray
Frisco Centennial
Jaguar Invitational
Quarters and Cons 1
182
12/21
L
F 4-4 2:35
N. Wisdom
Putnam City
Santa Slam
2nd Wrestleback (16 Man)
182
12/21
L
F 7-1 1:26
R. Brahimaj
Rockwall
Santa Slam
Quarters & 1st WB (16 Man)
182
12/21
W
F 2-6 2:35
M. Smith
Lewisville Flower Mound
Santa Slam
Round 1 (16 Man)
182
12/20
L
F 11-3 3:21
N. Wisdom
Putnam City
Santa Duals
Round 2 (8 Team)
182
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024