Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Akaeo Smith
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
AWC
Anamosa Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/07
W
DEC 4-3
C. Dietrich
Tiger Wrestling Club
LINN-MAR Lions Wrestling Tournament
Round 4
Bracket 36
01/07
L
F 2-0 0:41
L. Robertshaw
LMWC
LINN-MAR Lions Wrestling Tournament
Round 3
Bracket 36
01/07
W
DEC 5-0
E. Duncan
Sabertooth Wrestling Club
LINN-MAR Lions Wrestling Tournament
Round 2
Bracket 36
01/07
L
F 2-0 0:55
K. Kavanaugh
Alburnett Mat Pack
LINN-MAR Lions Wrestling Tournament
Round 1
Bracket 36
12/17
W
Replay
F 2-0 0:22
C. Walter
Empire Academy
Hammerin Hawk Christmas Classic 2023
Round 5
B-21
12/17
L
Replay
F 2-0 1:50
S. Blum
McDominate Training Center
Hammerin Hawk Christmas Classic 2023
Round 4
B-21
12/17
W
Replay
F 2-0 0:18
K. Elliott
Marion wolves
Hammerin Hawk Christmas Classic 2023
Round 3
B-21
12/17
L
Replay
F 2-0 1:00
L. Robertshaw
LMWC
Hammerin Hawk Christmas Classic 2023
Round 2
B-21
12/10
W
F 7-0 1:28
E. Boggess
Lisbon Mat Pack
Springville Youth Tournament
Round 3
11
12/10
L
F 2-0 0:49
C. Cizmadia
Springville Wrestling Club
Springville Youth Tournament
Round 2
11
12/10
W
F 4-0 1:00
H. Klaren
Sailor Mat Club
Springville Youth Tournament
Round 1
11
12/03
L
F 9-1 2:51
A. Wagaman
Pack 732
Tipton Tiger Tournament
Round 3 (4 Man)
B13
12/03
W
F 9-3 2:11
G. Jackson
Lisbon Mat Pack
Tipton Tiger Tournament
Round 2 (4 Man)
B13
12/03
W
MD 12-4
E. Duncan
Sabertooth
Tipton Tiger Tournament
Round 1 (4 Man)
B13
11/11
L
DEC 6-0
B. Burke
VS Viking Wrestling Club
14th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 4
16
11/11
W
F 2-0 0:50
K. Adams
Team Bosco
14th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 3
16
11/11
L
F 2-0 0:23
C. Dietrich
Tiger Wrestling Club
14th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 2
16
11/11
W
F 2-0 1:12
C. Jacobs
Sailor Mat Club
14th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 1 (5 Man)
16
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
W
DEC 5-4 TB1
L. 3
Anamaosa Wrestling Club
West Branch Wrestling Youth Tournament
Round 4
B-9
02/12
L
DEC 2-0
H. Cushion
North Liberty Wrestling Club
West Branch Wrestling Youth Tournament
Round 3
B-9
02/12
L
DEC 2-0
B. Burrier
---
West Branch Wrestling Youth Tournament
Round 2
B-9
01/29
W
F 12-0 2:55
K. Beyer
Western Dubuque Little Bobcats
Little Blazers - Battle for the Blade
Round 4
3rd-4th #19
01/29
W
DEC 5-2
B. Anglese
Little Eagles WC
Little Blazers - Battle for the Blade
Round 3
3rd-4th #19
01/29
L
F 7-5 2:18
K. Bailey
Lynx Wrestling Club
Little Blazers - Battle for the Blade
Round 2
3rd-4th #19
01/22
L
F 2-0 0:36
L. Forkner
N/A
City High Matpac Wrestling Classic
Round 4
B-17
01/22
L
F 2-0 0:55
H. Cushion
North Liberty Wrestling Club
City High Matpac Wrestling Classic
Round 3
B-17
01/22
W
TF 15-0 2:00
O. Franck
Benton Community Wrestling
City High Matpac Wrestling Classic
Round 2
B-17
01/15
L
F 5-0 0:53
W. Northway
Marion Wolves
Solon Spartan Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
B18
01/15
L
DEC 6-1
S. Sankot
Benton Community Wrestling
Solon Spartan Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
B18
01/15
W
TF 15-0 2:34
M. Hurtubise
West Branch Wrestling Club
Solon Spartan Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
B18
11/27
W
F 2-0 0:48
T. Starks
West Liberty Wrestling Club
West Liberty Youth Wrestling Tournament
Round 3
B13
11/27
L
F 7-1 1:54
C. Panther
Muscatine Wrestling Club
West Liberty Youth Wrestling Tournament
Round 2
B13
11/27
W
F 2-1 0:40
C. Thornton
Wilton Wrestling Club
West Liberty Youth Wrestling Tournament
Round 1
B13
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020