Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Farrah Standridge
Results
International Results
International
International
High School
Youth
Other
Season
2013
2008
Team Name
Team Walton
Team Walton Wrestling Club
2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
DEC 6-1
K. Farmer
Cass Middle
GEORGIA KIDS STATE TOURNAMENT
6th Wrestleback (32 Man)
115
03/02
L
DEC 9-8
J. Tanner
Tribe Wrestling Club
GEORGIA KIDS STATE TOURNAMENT
Semis & 5th WB (32 Man)
115
03/02
W
F 0-0 1:42
B. Crew
---
GEORGIA KIDS STATE TOURNAMENT
Quarters & 3rd WB (32 Man)
115
03/02
W
F 0-0 1:21
J. Adams
Chattooga Indians
GEORGIA KIDS STATE TOURNAMENT
Round 2 Champ & WB (32 Man)
115
2008
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/07
W
F 0-0 0:25
L. Anderson
Peachtree Ridge WC
Gwinnett County Championship
Round 4 (6 Man)
64-67
12/07
W
F 0-0 1:40
S. Bradford
North Gwinnett Youth Wrestling
Gwinnett County Championship
Round 5 (6 Man)
64-67
12/07
W
F 0-0 1:43
E. Mcmahon
Mill Creek
Gwinnett County Championship
Round 3 (6 Man)
64-67
12/07
W
MD 12-0
A. Sprouse
Collins Hill WC
Gwinnett County Championship
Round 1 (6 Man)
64-67
11/29
L
DEC 12-4
A. Robinson
Holy Ground Baptist Academy Wrestling Club
Parkview Thanksgiving Tournament
Placement Matches (8 Man)
64
11/29
W
TF 12-2 0:48
T. Bowman
Rockmart Takedown Club
Parkview Thanksgiving Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
64
11/29
W
TF 11-1
W. Alexander
UnAttached
Parkview Thanksgiving Tournament
Quarterfinals (8 Man)
64
11/15
L
DEC 4-2
G. Oglesby
Commerce Wrestling Club
Wildcat Open
1st & 3rd (16 Man)
65
11/15
W
F 0-0 0:20
B. Gilbreath
UnAttached
Wildcat Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
65
11/15
W
F 0-0 0:20
G. Faint
Jackson County Youth Wrestling Club
Wildcat Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
65
06/07
L
F 0-0 1:59
W. Moss
The Wrestling Center
Georgia Greco State
Round 3 (4 Man)
65
06/07
L
F 0-0 0:29
E. Dendy
Lafayette
Georgia Greco State
Round 1 (4 Man)
65
06/07
L
DEC 6-0
J. Ruffin
Union Grove Jr. Wolverines WC
Georgia Greco State
Round 2 (4 Man)
65
03/01
L
DEC 7-4
T. Bozoian
North Gwinnett Youth Wrestling
Qualifiers - Roswell
Placement Matches (8 Man)
65
03/01
W
F 5-0 0:51
E. Haughwout
Cherokee WC
Qualifiers - Roswell
Cons. Semis (8 Man)
65
03/01
L
DEC 4-1
J. Ruffin
Union Grove Jr. Wolverines WC
Qualifiers - Roswell
Semis & WB (8 Man)
65
03/01
W
TF 11-1 2:00
A. Darling
Kell WC
Qualifiers - Roswell
Quarterfinals (8 Man)
65
02/10
L
DEC 9-3
J. Swope
Team Walton
Northview Titan Classic
4th Wrestleback (32 Man)
60
02/10
W
F 2-0 0:37
B. Wohlford
Creekview Grizzlies Youth Wrestling Club
Northview Titan Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
60
02/10
W
FOR 0-0
C. Smith
North Gwinnett Youth Wrestling
Northview Titan Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
60
02/09
L
DEC 9-4
B. Rush
Union Grove Jr. Wolverines WC
Northview Titan Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
60
02/09
W
F 2-0 0:29
A. Bray
East Jackson Wrestling Club
Northview Titan Classic
Round 1 (32 Man)
60
01/14
L
DEC 4-1
D. Bates
Madison County Grapplers
McEachern Indian Classic
6th Wrestleback (32 Man)
60
01/14
L
TF 12-0
N. Voiles
Bremen Takedown Club
McEachern Indian Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
60
01/14
W
DEC 9-2
T. Trudnak
Commerce Wrestling Club
McEachern Indian Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
60
01/14
W
TF 11-0
P. Duman
South Paulding Jr Spartans WC
McEachern Indian Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
60
01/14
W
DEC 4-0
G. Felouzis
KM Mustang WC
McEachern Indian Classic
Round 1 (32 Man)
60
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022