May 2-3, 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Tomorrow · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Tomorrow · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Tomorrow · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Tomorrow · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Tomorrow · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Tomorrow · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lane McGonegle02
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2019-2020
Team Name
CPU Wrestling Club
Center Point Urbana
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
L
DEC 6-0
C. McGowan
USA Mat Club
Lisbon Mat Pack Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
N3
01/14
L
F 0-2 1:17
B. Hosek
Belle Plaine Gold Medal
Lisbon Mat Pack Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
N3
01/14
W
DEC 9-4
B. Mcmenomy
McDominate Training Center
Lisbon Mat Pack Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
N3
11/27
L
Replay
F 2-0 0:21
R. Wall
Southern River Gladiators
Independence Mini-Mustang 2022
Placement Matches (8 Man)
J-8
11/27
L
Replay
F 2-0 0:34
D. Wheelan
Waverly Area Wrestling Club
Independence Mini-Mustang 2022
2nd Wrestleback (8 Man)
J-8
11/27
L
Replay
F 7-0 1:14
H. Washburn
Indee Mat Club
Independence Mini-Mustang 2022
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
J-8
11/27
W
FOR 0-0
A. Grimm
WRATH
Independence Mini-Mustang 2022
Quarterfinals (8 Man)
J-8
11/12
W
F 0-2 0:39
K. Hubrig
Team Bosco
13th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 4
4
11/12
W
FOR 0-0
S. Manalili
Hammerin Hawks
13th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 3
4
11/12
L
F 2-0 0:59
D. Westendorf
Denver Wrestling Club
13th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 2
4
11/12
L
F 2-0 0:21
B. Westrem
---
13th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 1 (5 Man)
4
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/15
W
F 10-0 1:12
A. Gutierrez
Westside Wrestling Club
Indians Wrestling Kids Classic
Round 3
Bracket 7
12/15
W
F 4-10 2:27
D. Bevans
---
Indians Wrestling Kids Classic
Round 2
Bracket 7
12/15
L
DEC 7-1
J. Keen
Marion Indians
Indians Wrestling Kids Classic
Round 1
Bracket 7
12/09
L
F 0-0 1:20
J. Lennox
E.B. Mat Club
Central City Matcats Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
PW14
12/09
W
F 0-0 0:09
M. Glew
Viking Wrestling Club
Central City Matcats Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
PW14
12/09
L
DEC 11-9
T. Jordan
Central City Matcats
Central City Matcats Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
PW14
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022