Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Adan Tamayo
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 2-0 1:02
G. Keith
Twin Loup
Rebel Duals
Round 1 (10 Team)
165
02/02
L
F 4-1 0:52
A. Smith
Kearney Catholic
Rebel Duals
Placement
165
02/02
L
F 3-2 1:38
I. Edgren
Wood River
Rebel Duals
Round 3 (10 Team)
165
01/27
L
F 4-0 1:15
T. Brown
Burwell
Ord Invitational 2024
Round 6
165
01/26
L
F 2-0 0:20
B. Woodward
Broken Bow
Ord Invitational 2024
Round 5
165
01/26
W
F 8-2 4:34
I. O`Brien
Ansley-Litchfield
Ord Invitational 2024
Round 4
165
01/26
W
F 6-3 4:26
K. Fisher
Gordon-Rushville
Ord Invitational 2024
Round 3
165
01/26
L
F 11-1 3:50
T. Lavicky
Axtell
Ord Invitational 2024
Round 2
165
01/26
W
F 2-0 1:25
E. Crawford
Logan View
Ord Invitational 2024
Round 1
165
01/25
L
F 2-0 1:24
A. Smith
Kearney Catholic
Centurion Quad
Round 1 (4 Team)
165
01/25
W
TF 15-0 4:24
J. Hodgdon
Centura
Centurion Quad
Round 3 (4 Team)
165
01/24
W
DEC 3-1
J. Rodriguez
Gibbon
Gibbon Bill Foster Invite
Round 6
165
01/24
W
F 12-2 4:01
E. Villalbaso
Harvard
Gibbon Bill Foster Invite
Round 5
165
01/23
L
F 6-2 2:00
T. Stassines
Fillmore Central
Gibbon Bill Foster Invite
Round 4
165
01/20
W
F 2-0 1:01
L. Reeves
Central City
LouPlatte Conference
Round 4
165 JV
01/06
W
F 6-1 3:00
A. Arredondo
Overton
Amherst Invite 2024
Round 6
165
01/06
W
F 7-2 3:36
E. Guido-Sanchez
Sumner-Eddyville-Miller
Amherst Invite 2024
Round 5
165
01/06
W
F 2-0 0:38
I. O`Brien
Ansley Litchfield
Amherst Invite 2024
Round 4
165
01/06
L
F 2-0 1:33
T. Porter
Anselmo-Merna
Amherst Invite 2024
Round 2
165
01/05
L
F 7-2 4:36
C. Kyes
Central City
St. Paul Dual Tournament 2024
Round 1 (6 Team)
165
01/05
L
F 2-0 0:49
B. Thomsen
St. Paul
St. Paul Dual Tournament 2024
Round 3 (6 Team)
165
01/05
L
F 2-0 0:50
W. Tramp
Crofton/Bloomfield
St. Paul Dual Tournament 2024
Round 4 (6 Team)
165
12/30
L
F 4-0 0:56
C. Petersen
Syracuse
Wood River Holiday Duals
Placement Matches (8 Team)
165
12/30
L
F 2-0 0:51
B. Mcgee
Amherst
Wood River Holiday Duals
Round 3 (8 Team)
165
12/30
L
F 5-0 1:35
D. Baum
Broken Bow
Wood River Holiday Duals
Round 1 (8 Team)
165
12/30
W
F 2-0 2:33
J. Fischer
Pierce
Wood River Holiday Duals
Round 2 (8 Team)
165
12/16
W
F 6-0 4:30
B. Wiseman
Adams Central
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 4 (10 Team)
165
12/16
L
F 5-0 5:27
K. Gilmore
Arlington
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Placement
165
12/16
L
F 13-4 2:55
B. Thomsen
St. Paul
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 2 (10 Team)
165
12/16
L
F 10-5 4:18
C. Price
Ravenna
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 3 (10 Team)
165
12/04
L
F 3-2 1:42
C. Bohr
Loomis
Loomis Triangular
Round 1
165
12/01
L
F 3-2 1:42
C. Bohr
Loomis
Loomis Triangular
Round 1
165
11/30
W
F 2-0 1:12
M. Janda
Centura
Loomis Triangular
Round 1
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/19
L
DEC 4-0
J. Rodriguez
Gibbon
Kearney Middle School Invite
Placement Matches (8 Man)
171
11/19
W
MD 12-0
M. Ross
Westridge
Kearney Middle School Invite
2nd Wrestleback (8 Man)
171
11/18
L
F 3-2 0:55
Q. Walters
Hastings
Kearney Middle School Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
171
11/18
W
F 0-0 0:21
C. Altig
North Platte
Kearney Middle School Invite
Quarterfinals (8 Man)
171
11/12
L
DEC 4-0
J. Rodriguez
Gibbon
Gibbon Jr. High Open
Round 3
159-171
11/12
W
DEC 4-0
A. Arredondo
Overton
Gibbon Jr. High Open
Round 2
159-171
11/11
W
DEC 5-0
B. Meier
Elm Creek
Gibbon Jr. High Open
Round 1
159-171
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024