Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
michael DAWKINS
Results
High School Results
High School
High School
Other
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/13
L
DEC 5-2
C. Saxton
Avon
OHSAA D1 State Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
132
03/13
W
DEC 5-2
M. Scordos
Brecksville
OHSAA D1 State Tournament
1st WB (16 Man)
132
03/13
L
TF 16-1 5:40
R. Delsanter
St. Edward
OHSAA D1 State Tournament
Round 1 (16 Man)
132
03/07
L
F 7-8 4:34
F. Fobellah
---
Hilliard Darby D1 Districts 2021
3rd Place
132
03/07
W
DEC 4-2 SV
H. Ford
Olen. Liberty
Hilliard Darby D1 Districts 2021
4th Wrestleback (16 Man)
132
03/07
W
DEC 7-0
J. Moses
Olentangy
Hilliard Darby D1 Districts 2021
3rd WB
132
03/06
W
MD 14-3
C. Lang
Mount Vernon
Hilliard Darby D1 Districts 2021
2nd Wrestleback (16 Man)
132
03/06
L
F 10-0 3:51
E. Birden
Dub. Coffman
Hilliard Darby D1 Districts 2021
Quarters
132
03/06
W
DEC 11-4
T. Beane
Grove City
Hilliard Darby D1 Districts 2021
Round 1 (16 Man)
132
02/27
L
F 4-0 2:55
J. Shanklin
Upper Arlington
Upper Arlington Division I Sectional
Placement Matches (16 Man)
132
02/27
W
DEC 11-4
D. Hubley
Marion Harding
Upper Arlington Division I Sectional
Semis
132
02/27
W
F 9-2 1:52
E. Riegel
Hil. Davidson
Upper Arlington Division I Sectional
Quarters
132
01/29
W
MD 13-4
D. Morris
CENTRAL CROSSING
REYNOLDSBURG eSTEM @ CENTRAL CROSSING
Round 1
132
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020