May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cal Schartz
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Great Bend
Great Bend
Great Bend Kids
Great Bend Kids Wrestling
Great Bend Panthers
Great Bend Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
W
Replay
F 6-0 1:50
Z. Olsen
SlyFox Wrestling Academy
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
3rd
100
03/10
W
Replay
TF 15-0 2:24
L. Schmidt
Brawlers
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Cons Semi
100
03/09
L
DEC 3-2
J. Bilby
South Central Punishers
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Rd 4 - Semis
100
03/09
W
Replay
F 2-0 0:44
R. Nickell
Linn County Twisters Wrestling Club
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Rd 3 - Quarters
100
03/09
W
Replay
F 5-0 1:16
A. Dieguez
South Central Punishers
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Rd 2 - Rd of 16
100
03/02
W
MD 12-4
K. Simon
Hays
USAWKS 2024 District 4 Championships
8
100
03/02
W
TF 15-0 3:28
W. Hulse
Ellsworth Kids
USAWKS 2024 District 4 Championships
5
100
02/03
L
Replay
F 3-2 2:49
N. Cooper
Lincoln Squires
Battle of The Belt
Semis & 5th WB (32 Man)
105
02/03
W
Replay
TF 17-0 2:16
M. Jr
MAC Wrestling Club
Battle of The Belt
4th Wrestleback (32 Man)
105
02/03
L
Replay
F 8-0 4:16
J. Eck
Brawlers
Battle of The Belt
Quarters & 3rd WB (32 Man)
105
02/03
W
Replay
F 4-0 0:55
C. Cannella
Bobcat Wrestling Club
Battle of The Belt
Round 2 Champ & WB (32 Man)
105
02/03
W
Replay
TF 15-0 2:24
A. George
Greater Heights Wrestling
Battle of The Belt
Round 1 (32 Man)
105
01/27
W
TF 15-0 2:40
M. Bottorff
Effingham Wrestling Club
Tournament of Champions
Placement Matches (16 Man)
105
01/27
L
DEC 3-2
H. Pankey
Tonganoxie Wrestling Club
Tournament of Champions
4th Wrestleback (16 Man)
105
01/27
L
DEC 4-2 SV
G. Bringus
Greater Heights Wrestling
Tournament of Champions
Semis & 3rd WB (16 Man)
105
01/27
W
F 10-0 2:36
J. Blackwell
Valley Center Wrestling Club
Tournament of Champions
Quarters & 1st WB (16 Man)
105
01/07
W
DEC 6-0
D. Sanchez
U Town Hammers Wrestling
2024 Boothill Brawl
Round 5 (6 Man)
105-110
01/07
W
F 2-0 1:06
F. Colindres
Dodge City Wrestling Academy
2024 Boothill Brawl
Round 4 (6 Man)
105-110
01/07
W
F 2-0 0:24
P. Nix
Hugoton Wrestling Club
2024 Boothill Brawl
Round 3 (6 Man)
105-110
01/07
W
DEC 12-6
J. Eddie
U Town Hammers Wrestling
2024 Boothill Brawl
Round 2 (6 Man)
105-110
01/07
W
F 2-0 0:17
J. Zambrano
Hugoton Wrestling Club
2024 Boothill Brawl
Round 1 (6 Man)
105-110
11/04
W
F 2-0 0:31
H. King
Wamego
Little Apple Grapple
Placement Matches (8 Man)
100A
11/04
W
F 2-0 0:35
G. Easterberg
Riley County
Little Apple Grapple
Semis & 1st WB (8 Man)
100A
11/04
W
F 2-0 0:20
R. Delorenzo
Chapman
Little Apple Grapple
Quarters
100A
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
DEC 2-0
J. Bilby
South Central Punishers
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Placement Matches (8 Man)
85
03/05
W
TF 16-0 3:39
M. Lee
Renegades
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
85
03/05
W
F 9-1 2:59
J. Haynes
Emporia Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Quarterfinals (8 Man)
85
12/10
W
F 2-0 0:32
M. Simmons
---
2022 Bob Threlkel Middle School WAC
Placement Matches (8 Man)
90
12/10
W
F 5-0 0:52
A. Waller
Horace Good Middle School
2022 Bob Threlkel Middle School WAC
Round 2
90
11/05
W
F 2-0 0:18
B. Westfall
Chapman
Little Apple Grapple
Placement Matches (8 Man)
90A
11/05
W
TF 16-0 2:27
A. Savage
Anthony Middle School
Little Apple Grapple
Semis & 1st WB (8 Man)
90A
11/05
W
F 4-1 0:46
P. Shaw
Hays
Little Apple Grapple
Quarters
90A
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021