May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bryce Kampert
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
Mount Hebron
Mt. Hebron
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
L
DEC 8-7
T. Chenoweth
Manchester Valley
MPSSAA State Championships
3rd/5th Placement Matches (16 Man)
152-4A/3A
03/07
W
FOR 0-0
D. Guttentag
Bethesda-Chevy Chase
MPSSAA State Championships
Consolation Semifinals (16 Man)
152-4A/3A
03/07
W
F 7-4 4:51
R. Ireland
Huntingtown
MPSSAA State Championships
3rd Wrestleback
152-4A/3A
03/07
W
F 7-0 2:21
A. Cohen
Sherwood
MPSSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
152-4A/3A
03/07
W
F 1-4 4:57
N. Manzoeto
Montgomery Blair
MPSSAA State Championships
1st Wrestleback (16 Man)
152-4A/3A
03/06
L
DEC 8-3
D. Guttentag
Bethesda-Chevy Chase
MPSSAA State Championships
Preliminaries (16 Man)
152-4A/3A
02/29
L
DEC 7-3
T. Chenoweth
---
MPSSAA 4A-3A East Regional
Placement Matches (16 Man)
152
02/29
W
F 5-0 4:08
T. Scott
---
MPSSAA 4A-3A East Regional
Cons. Semis (16 Man)
152
02/29
L
MD 12-0
E. Bohan
Marriotts Ridge
MPSSAA 4A-3A East Regional
Semis (16 Man)
152
02/29
W
DEC 12-10
T. Chenoweth
---
MPSSAA 4A-3A East Regional
Quarters (16 Man)
152
02/23
W
FOR 0-0
M. Nowlin
---
51st Howard County Tournament
VAR RD 9 3rd
152
02/22
W
F 6-0 1:44
U. Sabir
Centennial
51st Howard County Tournament
VAR RD 6 Consi Semi
152
02/22
L
MD 8-0
E. Bohan
Marriotts Ridge
51st Howard County Tournament
VAR RD 5A Semis
152
02/22
W
MD 14-4
D. Jeng
River Hill
51st Howard County Tournament
VAR Rd 2 Quarters
152
02/12
W
F 5-0 1:24
C. Senger
Manchester Valley
MPSSAA 3A East Duals
Semifinals (4 Team)
152
02/11
W
F 2-0 1:01
U. Sabir
Centennial
Mt. Hebron @ Centennial
Round 1
152
01/18
W
F 11-2 5:33
D. Pittinger
Linganore
Warpath Invitational
Placement Matches (16 Man)
152
01/18
W
DQ 7-0
K. Payne
Glenelg
Warpath Invitational
Semis (16 Man)
152
01/17
W
F 3-0 3:12
K. Emani
Sparrows Point
Warpath Invitational
Quarters (16 Man)
152
12/07
W
F 0-0 1:34
E. Scott
Springfield (delco) Hs
Aberdeen Golden Eagle Duals
Champ. Round 1
160
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
DEC 6-2
D. Guttentag
Bethesda-CC
MPSSAA State Championships
3rd/5th Placement Matches (16 Man)
4A/3A-145
03/02
L
DEC 3-1 SV
S. Kassiri
---
MPSSAA State Championships
Consolation Semifinals (16 Man)
4A/3A-145
03/02
L
DEC 10-7
D. Duncan
Kenwood
MPSSAA State Championships
Semifinals
4A/3A-145
03/02
W
F 3-4 2:47
H. Parkhurst
Linganore
MPSSAA State Championships
Quarterfinals (16 Man)
4A/3A-145
03/01
W
F 2-1 3:00
C. Arevalo
Laurel
MPSSAA State Championships
Preliminaries (16 Man)
4A/3A-145
02/23
W
DEC 6-4
M. Altamarino
Atholton
MPSSAA 4A-3A East Regional
Placement Matches (16 Man)
145
02/23
W
DEC 13-7
J. Mason
Northeast-AA
MPSSAA 4A-3A East Regional
Semis (16 Man)
145
02/23
W
F 13-2 3:43
B. Newland
---
MPSSAA 4A-3A East Regional
Quarters (16 Man)
145
02/16
W
DEC 3-2
S. Harrell
Oakland Mills
50th Howard County Championships
VAR RD 9 3rd
145
02/15
W
F 6-2 2:35
M. Harris
---
50th Howard County Championships
VAR RD 6 Consi Semi
145
02/15
L
DEC 9-3
S. Kassiri
---
50th Howard County Championships
VAR RD 5A Semis
145
02/15
W
DEC 5-3
M. Altamirano
Atholton
50th Howard County Championships
VAR Rd 2 Quarters
145
02/15
W
F 2-0 0:48
J. Holmes
Wilde Lake
50th Howard County Championships
VAR Round 1 Prelim
145
01/19
L
DEC 10-3
E. Bohan
Marriotts Ridge
2019 Severna Park Scuffle
Placement Matches (16 Man)
147
01/19
W
DEC 6-4
K. Neal
Southern AA
2019 Severna Park Scuffle
Semis & 3rd WB (16 Man)
147
01/19
W
MD 14-3
R. Keeley
Howard
2019 Severna Park Scuffle
Quarters & 1st WB (16 Man)
147
01/04
W
F 5-0 2:52
M. Daly
Centennial
Mt. Hebron @ Centennial
Round 1
145
12/15
W
F 0-0 1:22
J. Kaplan
Blair
Aberdeen Golden Eagle Duals
Champ. Round 1
152
12/09
W
F 0-0 3:00
N. Kingsbury
Glenelg
Mt. Hebron @ Glenelg
Round 1
152
12/09
L
DEC 8-5
E. Scott
---
Aberdeen Golden Eagle Duals
Champ. Round 1
160
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
W
MD 11-0
E. Walker
North Point
MPSSAA 4A-3A East Regional
Placement Matches (16 Man)
138
02/24
L
DEC 6-3
T. Gagnon
Arundel
MPSSAA 4A-3A East Regional
Cons. Semis (16 Man)
138
02/24
W
F 6-2 2:19
B. Johnson
---
MPSSAA 4A-3A East Regional
Cons. Round 1 (16 Man)
138
02/24
L
MD 12-4
M. Garlington
Broadneck
MPSSAA 4A-3A East Regional
Quarters (16 Man)
138
02/17
L
F 0-2 2:41
I. Gwin
Glenelg
XLIX Howard County Championships
VAR RD 9 3rd
138
02/16
W
F 3-2 3:00
B. Goldfein
Oakland Mills
XLIX Howard County Championships
VAR RD 6 Consi Semi
138
02/16
L
MD 9-0
J. Blyukher
Centennial
XLIX Howard County Championships
VAR RD 5A Semis
138
02/16
W
F 0-8 4:51
M. Altamirano
Atholton
XLIX Howard County Championships
VAR Rd 2 Quarters
138
02/10
L
MD 13-5
K. DOLINA
---
2018 MPSSAA State Dual Championships
Finals (4 Team)
138
12/19
W
F 5-0 3:21
T. Kneas
Centennial
Mt. Hebron @ Centennial
Round 1
145
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
W
F 10-0 3:42
Z. Siegel
Marriotts Ridge
XLVIII Howard County Championships
JV Round 11 Championship
132
02/18
W
MD 14-0
K. Pak
Mount Hebron
XLVIII Howard County Championships
JV Round 7A Semis
132
02/18
W
F 11-0 3:21
F. Walls
Oakland Mills
XLVIII Howard County Championships
JV Round 4 Quarterfinals
132
02/17
W
DEC 4-0
A. Baytler
River Hill
XLVIII Howard County Championships
JV Round 2 16 Man Champ 32 Man 2nd Champ 1st WB
132
01/17
L
F 0-0 2:52
I. Gwin
Glenelg
Mt. Hebron @ Glenelg
Round 1
132
12/23
L
F 0-0 2:18
J. Kraisser
Centennial
Centennial @ Mt. Hebron
Round 1
138
12/16
W
DEC 9-5
K. Banks
Springbrook
Springbrook @ Mt. Hebron
Round 1
138
12/14
L
F 0-0 1:03
N. Epstein
Long Reach
Long Reach @ Mt. Hebron
Round 1
138
12/14
L
MD 14-1
S. Frazier
Atholton
Atholton @ Mt. Hebron
Round 1
138
12/07
W
F 6-2 4:00
B. Szeliga
River Hill
Mt. Hebron @ River Hill
Round 1
138
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021