Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Clarence Wellington III
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Maywood (Proviso East)
Proviso East
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
DEF 0-0
A. Zepeda
Amundsen
Phillips Elite Classic 2024
Placement Matches (16 Man)
175
01/20
W
DQ 1-0
M. Davis
Hancock
Phillips Elite Classic 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
01/20
W
F 2-0 0:19
N. Sherrod
Intrinsic Schools
Phillips Elite Classic 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
01/20
W
F 3-2 1:10
J. Santiago
Little Village
Phillips Elite Classic 2024
Round 1 (16 Man)
175
01/06
L
F 5-2 3:34
L. Price
Glen Ellyn (Glenbard South)
Glenbard West Chris Chappell Invite 2024
Round 5
165
01/06
L
F 17-4 2:37
C. Carrigan
Glen Ellyn (Glenbard West)
Glenbard West Chris Chappell Invite 2024
Round 4
165
01/06
W
F 2-0 0:58
C. Clark
Libertyville
Glenbard West Chris Chappell Invite 2024
Round 2
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 6-0 3:09
D. Decristofaro
Elmhurst (York)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates (Conant)
2nd Wrestleback (16 Man)
170
02/10
L
F 2-5 1:52
A. Hernandez
Hoffman Estates (Conant)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates (Conant)
Round 1 (16 Man)
170
02/04
L
F 15-3 4:23
D. Decristofaro
Elmhurst (York)
IHSA 3A Regional @ Oak Park (River Forest)
Placement Matches (8 Man)
170
02/04
W
F 2-2 1:15
D. Mendoza
Franklin Park-Northlake (Leyden)
IHSA 3A Regional @ Oak Park (River Forest)
Semis & 1st WB (8 Man)
170
01/21
W
F 0-0 1:30
A. Correa
Back of the Yards
Phillips Elite Classic 2023
Placement Matches (16 Man)
170
01/21
W
F 0-0 1:02
N. Pinder
Kenwood
Phillips Elite Classic 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
01/21
W
F 0-0 0:21
G. Smith
CORLISS
Phillips Elite Classic 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/07
L
F 2-0 0:48
D. Adams
Harvey (Thornton)
Glenbard West Chappell Invite
Round 5
170
01/07
L
F 5-0 1:38
M. Kubas
Libertyville
Glenbard West Chappell Invite
Round 4
170
01/07
W
DEC 9-6
J. Keigher
Elk Grove Village (E.G.)
Glenbard West Chappell Invite
Round 2
170
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/06
L
DEC 11-7
C. Mauer
---
IWCOA 2022 NC Sect Evanston
4th Wrestleback (16 Man)
160
03/06
L
TF 18-1 3:29
D. Decristofaro
---
IWCOA 2022 NC Sect Evanston
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
03/06
W
F 2-0 0:57
J. Marty
Evanston
IWCOA 2022 NC Sect Evanston
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
02/27
W
F 2-1 1:06
D. Keith
Fenwick
IWCOA 2022 NC Reg Niles West II
Placement Matches (8 Man)
160
02/27
W
F 2-0 0:41
M. Moriarty
Fenwick
IWCOA 2022 NC Reg Niles West II
2nd Wrestleback (8 Man)
160
02/27
L
MD 12-3
J. Zuniga
Fenton
IWCOA 2022 NC Reg Niles West II
Semis & 1st WB (8 Man)
160
02/27
W
F 4-0 2:31
D. Keith
Fenwick
IWCOA 2022 NC Reg Niles West II
Quarterfinals (8 Man)
160
01/08
L
F 0-0 0:54
J. Elsner
Elk Grove Village (E.G.)
Glenbard West Chris Chappell Invite 2022
3rd Place
160
01/08
L
F 8-1 3:36
E. Ferree
Prairie Ridge
Glenbard West Chris Chappell Invite 2022
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
160
01/08
W
F 2-0 0:43
D. Delalcazar
Glen Ellyn (Glenbard South)
Glenbard West Chris Chappell Invite 2022
Round 1
160
12/11
W
F 2-0 0:36
J. Lee
Thornwood
Thornton Township HS JV tournament
Placement Matches (8 Man)
160
12/11
W
F 2-0 0:21
J. Toosevich
Marian Catholic
Thornton Township HS JV tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
160
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022