Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Drew Bragger
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Independence
Independence/Gilm.
Independence/Gilmanton
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
W
F 9-7 3:02
C. Behselich
Pittsville
Indee Invitational
Championship Matches
285
01/27
W
F 3-2 1:18
C. Jimenez
Gale-Ettrick-Tremp/Mel-Min
Indee Invitational
Semis
285
01/27
W
F 0-0 0:28
M. Maliszewski
Aquinas Varsity Reserve
Indee Invitational
Quarters and 1st Wrestlebacks
285
01/27
W
F 2-0 0:33
L. Yurske
Blair-Taylor
Indee Invitational
Round 1
285
01/20
L
M FOR 0-0
D. Indykiewicz
St. Croix Central
Raider Challenge
7th - 15th Place Matches
285
01/20
L
F 5-1 2:49
A. Gacheru
MINNETONKA
Raider Challenge
Round 4 - Varsity
285
01/20
L
DEC 4-3
O. Callahan
River Ridge
Raider Challenge
Round 3 Varsity
285
01/20
W
F 2-0 1:37
A. Glenz
Cadott
Raider Challenge
Round 2 - Varsity
285
01/20
W
F 2-0 1:59
G. Stebbins
Brookwood
Raider Challenge
Round 1 Varsity
285
01/06
W
F 5-0 1:47
M. Lee
Black River Falls
Osseo Dragon Duals
Round 1
285
01/06
W
F 6-2 4:08
B. Severson
Mondovi/Eleva-Strum
Osseo Dragon Duals
Round 1
285
01/06
W
F 4-1 1:18
W. Pelkey
McDonell Cath./Elk Mound
Osseo Dragon Duals
Round 1
285
12/28
L
DEC 8-2
D. Sommerfeld
Cambridge-Isanti
Eau Claire Holiday Duals
Round 1 (4 Team)
285
12/28
W
F 2-0 0:51
T. Zitzow
Park
Eau Claire Holiday Duals
Round 3 (4 Team)
285
12/28
W
F 2-0 0:46
A. Doolittle
Superior
Eau Claire Holiday Duals
Placement (4 Team)
285
12/28
L
F 2-0 1:20
G. Minnerath
Rocori
Eau Claire Holiday Duals
Round 2 (4 Team)
285
12/02
W
F 2-0 0:34
G. Quagon
Unity
Beef River Brawl
Round 1
285
12/02
L
F 5-1 3:24
B. Severson
Mondovi/Eleva-Strum
Beef River Brawl
Round 1
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
W
F 4-1 1:31
S. Johnson
MINNETONKA
Raider Challenge
---
220
01/21
W
F 4-1 1:31
S. Johnson
MINNETONKA
Raider Challenge
---
220
01/21
W
F 4-1 1:31
S. Johnson
MINNETONKA
Raider Challenge
---
220
01/21
W
F 4-1 1:31
S. Johnson
MINNETONKA
Raider Challenge
---
220
01/21
W
F 4-1 1:31
S. Johnson
MINNETONKA
Raider Challenge
---
220
01/21
W
F 4-1 1:31
S. Johnson
MINNETONKA
Raider Challenge
Round 5
220
01/21
W
F 4-1 1:31
S. Johnson
MINNETONKA
Raider Challenge
---
220
01/21
W
F 4-1 1:31
S. Johnson
MINNETONKA
Raider Challenge
---
220
01/21
W
F 4-1 1:31
S. Johnson
MINNETONKA
Raider Challenge
---
220
01/21
W
F 4-1 1:31
S. Johnson
MINNETONKA
Raider Challenge
---
220
01/21
W
F 4-1 1:31
S. Johnson
MINNETONKA
Raider Challenge
---
220
01/21
W
F 11-1 4:47
E. Rodriguez
Arcadia
Raider Challenge
Round 4
220
01/21
L
F 7-0 5:04
A. Tegels
Cadott
Raider Challenge
Round 3
220
01/21
W
F 2-0 1:51
A. Garcia
Arcadia
Raider Challenge
Round 2
220
01/07
W
F 9-5 2:29
T. Teigen
Mondovi/Eleva-Strum
Osseo-FairchildTeam Tournament
Round 1
220
01/07
W
F 5-0 4:53
S. King
Black River Falls
Osseo-FairchildTeam Tournament
Round 1
220
01/07
W
F 2-0 0:29
J.
Arcadia
Osseo-FairchildTeam Tournament
Round 1
220
01/07
W
F 2-0 1:17
W. Pelkey
McDonell Catholic
Osseo-FairchildTeam Tournament
Round 1
220
01/07
W
F 2-0 0:47
G. Brown
Osseo-Fair./Aug./Fall Cr.
Osseo-FairchildTeam Tournament
Round 1
220
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
F 0-0 1:21
R. Martinez
Bruce
WIAA D3 Sect. A @ Saint Croix Falls
Quarterfinals (8 Man)
220
01/29
W
F 5-1 2:55
E. Brunner
Durand
Indee Invitational
Championship Matches
220
01/29
W
F 2-0 0:36
N. Schindler
Gale-Ettrick-Tremp/Mel-Min Varsity Reserves
Indee Invitational
Semis
220
01/29
W
F 3-3 3:42
B. Neve
Pittsville
Indee Invitational
Quarters and 1st Wrestlebacks
220
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024