Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaxsen Ray
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
GAWC
Galesburg-Augusta
Galesburg-Augusta HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/02
L
F 5-0 0:46
A. Lucas
Bulls
BATTLE AT THE BALLPARK
Semis & 3rd WB (16 Man)
126-138
06/02
W
F 4-2 3:58
Z. Reich
---
BATTLE AT THE BALLPARK
Quarters & 1st WB (16 Man)
126-138
02/10
L
F 4-0 2:35
C. Playford
Jonesville HS
MHSAA District 31-4
Cons. Semis (16 and 32 Man)
132
02/10
W
DEC 6-5
C. Smeltzer
Galesburg-Augusta HS
MHSAA District 31-4
Round 4 (16 and 32 Man)
132
02/10
L
F 5-0 1:50
A. Boyer
Union City HS
MHSAA District 31-4
Round 3 (16 and 32 Man)
132
02/03
L
MD 18-4
L. Wedge
Allegan
SAC Championship 2023-24
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/03
L
F 8-0 1:54
H. Buell
Martin
SAC Championship 2023-24
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/03
W
F 6-1 1:25
R. Effner
Gobles
SAC Championship 2023-24
Round 1 (16 Man)
132
02/01
W
DEC 8-7
M. Kraemer
Coloma HS
Coloma HS @ Galesburg-Augusta HS
Round 1
138
02/01
W
F 0-0 3:12
J. Batten
Mendon HS
Galesburg-Augusta HS @ Mendon HS
Round 1
132
01/30
W
F 0-0 3:12
J. Batten
Mendon HS
Galesburg-Augusta HS @ Mendon HS
Round 1
132
01/25
L
F 0-0 2:01
L. Wedge
Allegan HS
Delton Quad
Round 1
132
01/20
L
F 5-2 1:51
A. Laperna
West Catholic HS
2024 Comstock Friday Night Invite
Semis, Cons. Round 2 (12 Man)
132
01/20
W
F 13-1 1:48
L. Smith
Comstock HS
2024 Comstock Friday Night Invite
Cons. Round 1 (12 Man)
132
01/19
L
F 13-0 2:13
B. Sayer
Hesperia Community HS
2024 Comstock Friday Night Invite
Quarters (12 Man)
132
01/19
W
F 5-4 3:41
S. Logsdon
Mattawan HS
2024 Comstock Friday Night Invite
Champ. Round 1 (12 Man)
132
01/15
W
F 0-0 0:33
C. Stacy
Pennfield HS
Jason Caudill
Round 1
132
01/15
L
F 0-0 1:20
g. stampfler
Delton Kellogg HS
Jason Caudill
Round 1
132
01/15
L
F 0-0 0:14
J. Kellems
Lakeview HS - Battle Creek
Jim Wade Family classic
Round 1
132
01/15
L
F 0-0 3:44
C. Reitz
Martin HS
Jim Wade Family classic
Round 1
132
01/15
W
F 0-0 1:25
M. Heckathorn
Catholic Central HS (Grand Rapids)
Clipper Classic
Round 1
132
01/15
W
F 0-0 0:32
B. Pelletier
Parchment HS
Galesburg-Augusta Tri
Round 1
138
01/11
W
F 0-0
G. Young
Vicksburg HS
Jason Caudill
Round 1
132
01/04
L
F 7-0 1:21
H. Buell
Martin HS
SAC Meet @ Parchment
Round 1
132
12/30
L
F 2-0 0:58
C. Perez
Lakeview HS
Clipper Classic
Round 1
132
12/27
L
F 10-0 1:45
C. Reitz
Martin HS
Jim Wade Family Classic
Round 1
132
12/27
L
F 10-0 1:45
C. Reitz
Martin HS
Jim Wade Family Classic
Round 1
132
12/23
L
F 0-0 3:58
A. Guzman-Valle
Eau Claire HS
Clipper Classic
Round 1
132
12/22
W
F 4-4 2:57
L. Wedge
Allegan HS
Clipper Classic
Round 1
132
12/15
L
F 0-0 2:27
V. Ruimveld
Lawton HS
SAC Meet @ Gobles, MI
Round 1
132
12/13
L
F 0-0 3:21
D. Doorlag
Gobles HS
SAC Meet @ Gobles, MI
Round 1
132
12/09
L
F 2-1 1:58
A. Guzman-Valle
Eau Claire
Galesburg-Augusta Individual Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/09
L
F 5-0 1:24
A. Wiggins
Decatur
Galesburg-Augusta Individual Tournament
Champ Round 1 (16 Man)
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/04
L
F 2-0 1:30
T. Frederick
Death Squad Wrestling
BATTLE AT THE BALLPARK
Semis & 1st WB (8 Man)
120-122
06/04
W
F 12-4 3:39
J. Lhamon
Bell Trained Blue
BATTLE AT THE BALLPARK
Quarterfinals (8 Man)
120-122
02/12
L
F 5-0 1:49
C. Peter
TK WC
Thornapple Kellogg Open & Novice
2nd Place Match (8 Man)
122
02/12
W
F 7-0 2:30
B. Heppe
Harper Creek Youth Wrestling
Thornapple Kellogg Open & Novice
Placement Matches (8 Man)
122
02/12
W
MD 8-0
C. LeClear
Michigan West WC
Thornapple Kellogg Open & Novice
Cons. Semis (8 Man)
122
02/12
W
F 5-0 1:29
R. Alberts
TK WC
Thornapple Kellogg Open & Novice
Semis & WB (8 Man)
122
02/12
L
DEC 8-2
D. Terres
Byron Center
Thornapple Kellogg Open & Novice
Quarterfinals (8 Man)
122
01/29
W
F 2-0 1:04
G. Blair
Climax-Scotts WC
Gull Lake Open & Novice
Round 3 (4 Man)
122
01/29
W
F 2-1 1:30
L. Hess
Gull Lake WC
Gull Lake Open & Novice
Round 2 (4 Man)
122
01/29
W
F 4-2 1:03
B. Boyes
Schoolcraft
Gull Lake Open & Novice
Round 1 (4 Man)
122
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024