Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Chris Vannieuwenhoven
Results
High School Results
Season
2022-2023
2021-2022
2019-2020
Team Name
Bay Port
BayPort
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
DEC 7-6
K. Bowman
Oconto
2023 Dirk Sorenson Door County Classic
Placement Matches (16 Man)
170
01/28
W
TF 15-0 2:32
C. Smith
Marinette
2023 Dirk Sorenson Door County Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
01/28
W
MD 11-3
C. Gilson
Wrightstown
2023 Dirk Sorenson Door County Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
170
01/28
W
F 5-0 1:21
M. Pecanas
Suring/Gillett
2023 Dirk Sorenson Door County Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/28
L
F 2-0 1:02
B. Schmid
Wittenberg-Birnamwood
2023 Dirk Sorenson Door County Classic
Round 1 (16 Man)
170
01/13
W
F 4-1 1:16
M. Heller
Sheboygan North
Bay Port @ Sheboygan North
Round 1
170
12/03
L
F 4-1 3:40
A. Muckerheide
Sheboygan Falls
Luxemburg-Casco Spartan Duals
Round 1 (6 Team)
182
12/03
L
F 0-0 2:42
E. Waege
Luxemburg-Casco
Luxemburg-Casco Spartan Duals
Round 2 (6 Team)
182
12/03
L
F 2-0 1:26
K. Tritz
Wisconsin Rapids Lincoln
Luxemburg-Casco Spartan Duals
Round 3 (6 Team)
182
12/03
L
DEC 8-3
D. Armendariz
Port Washington
Luxemburg-Casco Spartan Duals
Round 5 (6 Team)
182
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
F 2-0 3:13
C. Verhyen
Appleton North
WIAA D1 Sect. B @ Hortonville
Quarterfinals (8 Man)
160
01/15
W
DEC 8-3
D. Gretz
Two Rivers
2022 Freedom Irish Invitational
7th place
170
01/15
L
F 0-0 3:41
J. Vane
Ashwaubenon
2022 Freedom Irish Invitational
round 3
170
01/15
W
F 4-1 2:49
N. Desotelle
Mishicot
2022 Freedom Irish Invitational
round 4
170
01/15
L
F 4-0 5:05
L. Gauger
Burlington
2022 Freedom Irish Invitational
round 1
170
12/30
L
F 3-0 2:28
C. Woosencraft
Pulaski
Bi-State Classic
Round 4 (Session #2A)
170
12/29
W
MD 9-1
T. Baird
Cannon Falls/Randolph
Bi-State Classic
Round 3 (Session #1C)
170
12/29
L
F 2-0 1:25
D. Malin
Aquinas
Bi-State Classic
Round 2 (Session #1B)
170
12/29
W
MD 11-3
T. Rickman
DC Everest
Bi-State Classic
Round 1 (Session #1A)
170
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
F 2-0 0:58
L. Stumpf
Kaukauna
WIAA D1 Team Sect. @ Green Bay West
Finals (2 Team)
132
02/15
L
TF 15-0 4:00
B. Deal
Green Bay Preble
WIAA D1 Reg.1 @ Green Bay Preble
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
132
02/15
L
F 2-0 0:40
D. Ford
Manitowoc Lincoln
WIAA D1 Reg.1 @ Green Bay Preble
Quarterfinals (8 Man)
132
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022