Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27 · Resumes Today at 11:00 AM UTC
NHSCA National Duals
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Paige Dasher
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
DECATUR
DECATUR HS
Decatur
Decatur (Girls)
Decatur Gators
Decatur HS
Decatur HS (Girls)
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 2-0 4:06
E. Scrafford
North Kitsap HS (Girls)
Mat Classic XXX
2nd Wrestleback
Girls 130
02/16
L
F 12-0 3:49
J. Gonzalez
Snohomish HS (Girls)
Mat Classic XXX
Quarters & 1st WB
Girls 130
02/16
W
F 13-0 3:57
J. Robb
Washougal HS (Girls)
Mat Classic XXX
Round 1
Girls 130
02/10
L
DEF 0-0
C. Smith
YELM HS
WIAA Region 2 Girls
Championship
130
02/10
W
F 3-3 5:02
E. Garcia
FEDERAL WAY HS
WIAA Region 2 Girls
Semis & 3rd WB (16 Man)
130
02/10
W
DEC 9-8
R. Poussier
WHITE RIVER HS
WIAA Region 2 Girls
Quarters & 1st WB (16 Man)
130
02/03
L
F 11-0 3:29
C. Smith
Yelm HS
West Central District Region B
Placement Matches (16 Man)
130
02/03
W
F 7-2 3:08
E. Scrafford
North Kitsap HS
West Central District Region B
Semis & 3rd WB (16 Man)
130
02/03
W
F 2-0 0:56
A. Willanger
Evergreen (Seattle) HS
West Central District Region B
Quarters & 1st WB (16 Man)
130
02/02
W
F 7-0 2:22
F. Montejo
North Mason HS
West Central District Region B
Round 1 (16 Man)
130
01/20
W
F 2-2 1:27
E. Mortensen
Franklin Pierce
2018 Viking Girls Invitational
3rd Place
130
01/20
L
F 9-2 3:09
R. Aamold
Union
2018 Viking Girls Invitational
Round 4
130
01/20
W
F 2-0 0:49
A. Kapp
LaCenter
2018 Viking Girls Invitational
Round 2
130
01/20
W
F 7-0 1:02
J. Tumin-Roberts
Franklin Pierce
2018 Viking Girls Invitational
Round 1
130
01/06
W
F 3-2 1:41
H. Say
HANFORD
KELSO GIRLS TOURNAMENT 2018
Placement Matches (64 Man)
130lbs
01/06
L
MD 11-2
G. Mata
MT BAKER
KELSO GIRLS TOURNAMENT 2018
Semis & 7th WB (64 Man)
130lbs
01/06
W
F 5-2 2:29
J. Robb
WASHOUGAL
KELSO GIRLS TOURNAMENT 2018
6th Wrestleback (64 Man)
130lbs
01/06
W
F 5-2 3:45
M. Kuhl
ABERDEEN
KELSO GIRLS TOURNAMENT 2018
Quarters & 5th WB (64 Man)
130lbs
01/06
W
F 4-0 0:32
A. Griffith
RIDGEFIELD
KELSO GIRLS TOURNAMENT 2018
4th Wrestleback (64 Man)
130lbs
01/06
W
F 2-0 0:27
K. Goodrich
SKYVIEW
KELSO GIRLS TOURNAMENT 2018
Round 4 Champ & WB (64 Man)
130lbs
01/06
W
F 0-0 1:15
A. Kapp
LA CENTER
KELSO GIRLS TOURNAMENT 2018
2nd Wrestleback (64 Man)
130lbs
01/06
L
DEC 7-5
M. Speed
---
KELSO GIRLS TOURNAMENT 2018
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
130lbs
01/05
W
F 10-2 3:47
N. Vergara
TOPPENISH
KELSO GIRLS TOURNAMENT 2018
Round 1 (64 Man)
130lbs
12/16
L
F 6-2 2:09
K. Underhill
Everett Gulls
Pride of Lady Lions
Semis & 3rd WB (16 Man)
130
12/16
W
F 10-3 4:05
L. Brown
Sedro-Woolley Cubs
Pride of Lady Lions
2nd Wrestleback (16 Man)
130
12/16
L
MD 10-1
A. Scoy
---
Pride of Lady Lions
Quarters & 1st WB (16 Man)
130
12/16
W
F 4-0 2:50
N. Li
Redmond Mustangs
Pride of Lady Lions
Round 1 (16 Man)
130
12/03
W
F 6-0 1:52
S. Morely
Columbia (White Salmon)
Yelm Girls Wrestling - Jump on In
Round 5
130
12/02
W
DEC 7-2
E. Mortensen
Franklin Pierce
Yelm Girls Wrestling - Jump on In
Round 4
130
12/02
W
F 2-0 0:28
K. Christoph
Graham-Kapowsin
Yelm Girls Wrestling - Jump on In
Round 3
130
12/02
W
F 2-0 0:43
A. Rochester-Roe
---
Yelm Girls Wrestling - Jump on In
Round 2
130
12/02
L
F 7-2 3:48
S. Morely
Columbia (White Salmon)
Yelm Girls Wrestling - Jump on In
Round 1
130
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/07
L
DEC 12-5
M. Canales
WARDEN
KELSO GIRLS TOURNAMENT
5th Place
130lbs
01/07
L
F 4-1 2:19
C. Evans
---
KELSO GIRLS TOURNAMENT
8th Wrestleback (64 Man)
130lbs
01/07
L
MD 12-2
A. Carpio
---
KELSO GIRLS TOURNAMENT
Semis & 7th WB (64 Man)
130lbs
01/07
W
DEC 7-3
A. Wilson
---
KELSO GIRLS TOURNAMENT
Quarters & 5th WB (64 Man)
130lbs
01/07
W
F 2-0 0:33
S. Blankenship
TOLEDO/WINLOCK
KELSO GIRLS TOURNAMENT
Round 4 Champ & WB (64 Man)
130lbs
01/07
W
F 2-0 0:21
C. Rhodes
HOOD RIVER
KELSO GIRLS TOURNAMENT
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
130lbs
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/19
W
F 4-2 3:54
A. Tietz
Franklin Pierce (Girls)
HammerHead Invitational 2015
4th Wrestleback (16 Man)
130
12/19
W
F 10-5 4:17
S. Ferguson
Lakes (Girls)
HammerHead Invitational 2015
Semis & 3rd WB (16 Man)
130
12/19
W
F 6-1 4:00
M. Fakaosita
Federal Way (Girls)
HammerHead Invitational 2015
2nd Wrestleback (16 Man)
130
12/19
W
F 2-0 0:38
L. Root
Bremerton (Girls)
HammerHead Invitational 2015
Quarters & 1st WB (16 Man)
130
12/19
L
F 4-2 1:57
K. Moore
Kelso (Girls)
HammerHead Invitational 2015
Round 1 (16 Man)
130
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020