Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Benji Keillor
Results
College Results
College
College
High School
Other
Season
2017-2018
2016-2017
Team Name
Saint Olaf
St Olaf
St. Olaf
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
F 2-0 0:50
M. Slatton
---
NCAA DIII Regional Upper Midwest
Quarters and WB 3
184
02/23
L
MD 15-2
L. Dodd
St. John`s University (Minnesota)
NCAA DIII Regional Upper Midwest
Champ Round 2 and WB 1
184
02/03
L
TF 16-1 3:00
A. Kerr
Nebraska Wesleyan University
Don Parker Blugold Open
Round 3
184
02/03
L
F 13-5 6:01
M. Becker
University of Minnesota Duluth
Don Parker Blugold Open
Round 1 (32 Man)
184
12/08
L
MD 21-7
C. Philson
Wisconsin-Eau Claire
Wisconsin-Eau Claire @ St. Olaf
Round 1
184
12/02
L
TF 18-2 7:00
G. Balconi
---
MSOE Invite
Round 4
184
12/02
L
TF 19-1 3:56
I. Odell
Wheaton
MSOE Invite
Round 2
184
11/18
L
TF 21-6 6:40
J. Zarnke
Augsburg
Auggie-Adidas Invitational
Round 3
184
11/18
L
F 2-0 0:32
C. Williams
---
Auggie-Adidas Invitational
Round 2
184
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
MD 18-4
J. Johnson
---
NCAA DIII Regional - West
WB 4
174
02/25
L
TF 16-1 2:55
M. Mergener
Concordia University Wisconsin
NCAA DIII Regional - West
Champ Round 2 and WB 1
174
02/04
L
DEC 12-9
M. Wagner
St. Johns (MN)
Don Parker
Round 2
174
02/04
L
TF 20-4 4:06
T. Vogt
UW-Eau Claire
Don Parker
Round 1 (32 Man)
174
01/07
L
F 0-0 2:30
S. Gallagher
Truman
Central College Under Armour Inv.
Quarters & 3rd WB (32 Man)
174
01/07
L
DEC 9-2
N. Fritz
Central (IA)
Central College Under Armour Inv.
Round 2 Champ & WB (32 Man)
174
12/03
L
DEC 9-5
A. Montbriand
Concordia
MSOE Invitational
Round 5
174
12/03
L
TF 16-1 4:47
M. Mergener
Concordia
MSOE Invitational
Round 4
174
11/19
L
TF 19-3 6:38
G. Balconi
Eau Claire
Auggie-Adidas Open
Round 3
174
11/19
L
TF 16-1 2:33
S. Massie
Lacrosse
Auggie-Adidas Open
Round 2
174
11/05
L
DEF 0-0
N. Stafford
Ridgewater CC
Yellowjacket Open
Quarters & 3rd WB (32 Man)
174
11/05
W
MD 19-5
D. Arehart
Itasca CC
Yellowjacket Open
2nd Wrestleback (32 Man)
174
11/05
L
DEC 21-18
T. Turusbekov
Harper CC
Yellowjacket Open
Round 1 (32 Man)
174
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020