Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Michael Johnson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
Team Name
West Fargo
West Fargo JV
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
F 5-4 2:52
C. Bjornson
Devils Lake
ND Class A State Indv Tournament
1st WB
160
02/15
L
DEC 6-2
B. Nelson
Bismarck Century
ND Class A State Indv Tournament
Round 1 (16 Man)
160
02/10
W
DEC 8-5
B. Stevens
Grand Forks Central
ND Class A East Region
3rd,5th,7th
160
02/10
W
DEC 8-4
C. Bjornson
Devils Lake
ND Class A East Region
4th WB (16man)
160
02/10
W
F 0-4 0:53
W. Spanel
Wahpeton
ND Class A East Region
Semis & 3rd WB
160
02/10
L
F 7-0 0:43
J. Franek
West Fargo
ND Class A East Region
Quarters & 1st WB
160
12/02
L
FOR 0-0
C. Thumb
Fargo North
Wahpeton Dan Unruh 2017
Round 3 (WB1)
170
12/02
L
F 4-0 1:55
L. Schwab
Lisbon
Wahpeton Dan Unruh 2017
Round 1 - 16 & RR1
170
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
W
F 10-1 3:22
M. Peterson
Grand Forks Red River
Fargo North/GFRR Triangular
Champ. Round 1
145
01/24
W
F 2-0 0:35
D. Littlewind
Devils Lake
Jamestown JV Tournament
Round 3
145B
01/24
W
F 0-2 1:33
C. Huebner
Jamestown
Jamestown JV Tournament
Round 2
145B
01/23
W
F 13-1 2:17
H. Sabot
Bismarck Legacy
Jamestown JV Tournament
Round 1
145B
01/20
W
TF 16-0 4:22
W. Spanel
Wahpeton
Wahpeton @ West Fargo
Round 1
145
01/18
W
F 0-0 1:38
J. Worral
Fargo North
Fargo North/GFRR Triangular
Champ. Round 1
145
01/07
W
DEC 3-0
A. Hopfinger
Aberdeen Central
Bismarck Rotary JV & Second Chance
Placement Matches (8 Man)
CC
01/07
W
F 2-0 0:43
R. Rhodes
Fargo South
Bismarck Rotary JV & Second Chance
2nd Wrestleback (8 Man)
CC
01/07
L
DEC 2-0
P. Vilandre
---
Bismarck Rotary JV & Second Chance
Semis & 1st WB (8 Man)
CC
01/07
W
F 0-2 2:43
A. Hopfinger
Aberdeen Central
Bismarck Rotary JV & Second Chance
Quarterfinals (8 Man)
CC
01/06
L
TF 15-0 4:02
J. Langer
---
Bismarck Rotary
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
01/06
L
DEC 8-1
C. Swanson
Glasgow
Bismarck Rotary
Round 1 (32 Man)
138
12/29
L
FOR 0-0
N. Kraemer
White Bear Lake Area
2016 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
145
12/29
L
FOR 0-0
A. Reyes
Shakopee
2016 Rumble on the Red - JV
R1
145
12/28
W
F 0-0 3:22
M. Peterson
Grand Forks Red River
Grand Forks Red River @ West Fargo
Round 1
145
12/23
W
F 4-0 1:38
J. Worral
Fargo North
Fargo North @ West Fargo
Round 1
145
12/16
L
F 4-0 0:54
M. Menth
Totino-Grace
Minnesota Christmas Tournament
Champ round 2
145
12/09
W
MD 12-1
C. Sackett
Stewartville
43rd Annual Sertoma
Semifinals (8 Team)
145
12/09
L
DEC 7-4
A. Dostal
Badger-Greenbush-MR
43rd Annual Sertoma
QUARTERS
145
12/09
L
DEC 4-3
A. Dostal
Badger-Greenbush-MR
43rd Annual Sertoma
Finals (2 Team)
145
12/09
L
F 10-3 2:11
D. Fudge
Perham
43rd Annual Sertoma
SEMIS
145
12/03
L
DEC 7-4
T. Howard
Lisbon
Wahpeton Dan Unruh 2016
Round 5 - Semis, WB3, RR4
145
12/03
W
F 2-0 2:15
M. Eagle
Fergus Falls
Wahpeton Dan Unruh 2016
Round 4 - 16 & RR3
145
12/03
L
F 6-2 1:59
E. Kuchera
Fargo North
Wahpeton Dan Unruh 2016
Round 1 - 16 & RR1
145
12/02
L
DEC 14-9
J. Larson
Moorhead
Moorhead @ West Fargo
Round 1
145
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/22
L
DEC 3-1
B. Erickson
Willmar
Minnesota Christmas Tournament
Cons Round 3
145
01/08
L
TF 18-3 4:55
B. Brandon
Grand Forks Central
Bismarck Rotary
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
01/08
L
F 2-0 0:44
M. Raske
Pierre
Bismarck Rotary
Round 1 (32 Man)
145
12/16
L
MD 13-4
C. Beadle
Moorhead
West Fargo JV @ Moorhead
Round 1
160
11/28
L
F 2-0 1:22
J. Langer
---
West Fargo @ Valley City
Round 1
145
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
FOR 0-0
L. Maughan
Fargo North
2015 ND Class A State Indv Tournament
1st WB
126
02/19
L
F 8-0 1:47
D. Zerr
Turtle Mountain-Belcourt
2015 ND Class A State Indv Tournament
Round 1 (16 Man)
126
02/14
L
F 3-2 1:38
D. Peterson
Valley City
2015 ND Class A East Region
7th Place
126
02/14
L
DEC 6-1
J. Gianakos
West Fargo
2015 ND Class A East Region
Semis & 3rd WB
126
02/14
W
DEC 11-9
R. Dralu
Fargo Davies
2015 ND Class A East Region
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/14
L
F 2-0 0:59
B. Kiromba
Fargo South
2015 ND Class A East Region
Round 1 (16 Man)
126
01/31
L
F 2-0 0:40
R. Chase
Huron
Lee Wolf Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/31
L
F 10-0 3:54
J. Madison
---
Lee Wolf Invitational
Round 1 (16 Man)
132
01/21
L
F 2-0 0:25
R. Schock
Moorhead
Moorhead @ West Fargo
Round 1
132
01/16
L
F 2-0 1:26
B. Hanson
Grand Forks Central
West Fargo @ Grand Forks Central
Round 1
132
01/10
L
DEC 11-8
A. Thompson
---
Central Cass Lettermen`s
WB (2nd 16 & 4th 32)
126
01/10
W
DQ 12-2
D. Aabrekke
Lisbon
Central Cass Lettermen`s
WB (1st 16 & 3rd 32)
126
01/10
L
F 2-0 1:25
L. Berg
Central Cass
Central Cass Lettermen`s
Round of 8 & WB1
126
01/02
L
TF 20-4 3:45
B. Sharkey
Rapid City Stevens
Rumble on the Red - JV
4th WB
126
01/02
L
F 0-0 0:36
J. Fogarty
Scott West
Rumble on the Red - JV
Champ & 3rd WB
126
01/02
W
DEC 4-3
J. Espinosa
Rapid City Stevens
Rumble on the Red - JV
Champ & 1st WB
126
12/13
W
DEF 1-4 1:12
D. Peterson
New London-Spicer
Grand Forks Sertoma
Champ. Round 1
132
12/13
W
F 2-7 4:00
R. Toedter
New London-Spicer
Grand Forks Sertoma
Champ. Round 2
---
12/06
W
F 5-2 3:19
C. Pietron
Larimore
HCV Duals
Round 3
132
12/06
W
F 2-0 0:37
B. Wendel
LaMoure
HCV Duals
Round 10
132
12/06
W
F 2-4 3:12
C. Sogge
Dilworth-Glyndon-Felton
HCV Duals
Round 8
132
12/06
W
F 2-0 0:50
D. Sedivec
May-Port-CG
HCV Duals
Round 1
132
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022