Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hayes Wade
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
W
MD 11-1
C. Christensen
JWC
Utah Youth Super State
Placement matches
69
02/09
L
F 2-0 0:42
Z. Hoyos
Sons Of Atlas Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons round 5, Consi semi
69
02/09
W
TF 15-0 2:45
S. Oppenheimer
Delta Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons round 4
69
02/09
W
F 4-0 1:40
E. Francisco
Timpanogos Wrestling
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
69
02/09
L
DEC 6-3
C. Christensen
JWC
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
69
01/06
W
F 2-0 1:35
L. Gines
Fremont Wrestling Club
KING CONN Memorial Youth Tournament 24
Round 3 (4 Man)
64-76
01/06
W
FOR 0-0
H. Purcell
SYRACUSE
KING CONN Memorial Youth Tournament 24
Round 2 (4 Man)
64-76
01/06
L
F 8-1 3:50
M. Faifai
Roy Wrestling Club
KING CONN Memorial Youth Tournament 24
Round 1 (4 Man)
64-76
12/16
L
FOR 0-0
J. Grover
Box Elder Stinger Wrestling
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 2 (3 Man)
63-66
12/16
L
FOR 0-0
D. Lofthouse
Top Of Utah
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 1 (3 Man)
63-66
12/02
L
F 6-5 2:38
C. Painter
JWC
Davis Youth Tournament
Round 2
69-70
12/02
L
F 4-2 2:50
C. Painter
JWC
Davis Youth Tournament
Round 1
69-70
11/11
L
Replay
F 2-0 0:29
G. Small
Evanston Elite
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 23
Round 5 (5 Man)
60-70
11/11
W
Replay
F 4-12 2:40
D. Stephens
Sanderson Wrestling Academy
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 23
Round 4 (5 Man)
60-70
11/11
W
Replay
MD 12-1
A. Fager
Empire Battle School
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 23
Round 3 (5 Man)
60-70
11/11
L
Replay
MD 14-3
L. Wilson
Sanderson Wrestling Academy
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 23
Round 2 (5 Man)
60-70
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
Replay
F 11-3 2:55
J. Dennison
Charger Wrestling Club
Utah Youth Super State
Medal Rounds
66
02/10
W
Replay
F 2-0 0:26
Z. Hoyos
Sons Of Atlas
Utah Youth Super State
Semis & 1st WB (8 Man)
66
01/21
L
Replay
F 4-0 1:58
L. Greenhalgh
Grantsville Wrestling Club
Rec League State
Semis & 5th WB (32 Man)
61
01/21
W
Replay
F 2-0 0:33
L. Silcox
Payson Pride
Rec League State
4th Wrestleback (32 Man)
61
01/21
W
Replay
MD 13-0
J. Jones
Stallions Wrestling Club
Rec League State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
61
01/21
L
Replay
F 4-0 0:57
E. Waddoups
Brighton Wrestling
Rec League State
Round 2 Champ & WB (32 Man)
61
01/21
W
FOR 0-0
W. Nash
Victory wrestling
Rec League State
Round 1 (32 Man)
61
12/17
L
F 10-0 5:38
H. Anderson
Box Elder Stingers
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
53-57
12/17
L
FOR 0-0
D. Lofthouse
Top Of Utah
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
55-59 A
12/17
L
FOR 0-0
J. Grover
Box Elder Stingers
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 1 (4 Man)
55-59 A
12/17
W
F 5-4 5:23
N. Brems
Mountain Ridge Youth Wrestling
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
53-57
12/17
L
FOR 0-0
L. Greenhalgh
Grantsville Wrestling Club
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
55-59 A
12/17
L
DEC 4-0
P. Aimone
Team Prestige
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 1 (4 Man)
53-57
11/19
W
F 5-4 2:00
C. Rose
Morgan
Weber Northern Regional
Semifinals & WB (8, 16, & 32 man)
57-60
11/19
W
F 7-0 2:33
J. Mitchel
Fremont Wrestling Club
Weber Northern Regional
Quarterfinals & WB (8 & 16 man)
57-60
11/19
L
F 4-0 1:30
D. Miles
Davis Wrestling Club
Weber Northern Regional
Round 2 Champ & WB (32 man)
57-60
11/12
W
F 8-3 1:58
C. Waite
Excalibur Wrestling Club
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 3 (4 Man)
56-59
11/12
L
DEC 5-3
C. Cunningham
Charger Wrestling Club
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 2 (4 Man)
56-59
11/12
W
DEC 11-5
T. Hansen
Roy Wrestling Club
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 1 (4 Man)
56-59
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023