Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
ryan goddard
Results
High School Results
High School
High School
Other
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
MD 10-2
T. Needham
Papillion-LaVista South
NSAA - Class A - District 4
2nd Wrestleback (8 Man)
170
02/11
L
MD 9-1
Z. Hintz
---
NSAA - Class A - District 4
Quarterfinals (8 Man)
170
01/21
W
MD 9-1
J. Goss
Creighton Preparatory School
Lincoln Northeast Midwest Classic
Round 3 (4 Team)
170
01/21
L
F 2-0 1:24
D. Garibo
Fremont
Lincoln Northeast Midwest Classic
Round 2 (4 Team)
182
01/21
L
TF 16-1 5:59
B. Le
Lincoln North Star
Lincoln Northeast Midwest Classic
Round 1 (4 Team)
182
01/21
L
DEC 5-3
N. Ethen
Elkhorn South
Lincoln Northeast Midwest Classic
Finals (2 Team)
170
01/20
L
TF 19-3
I. Alford
---
Lincoln Northeast @ Lincoln High
Round 1
170
01/07
L
F 9-1 4:27
S. Perez
West Point-Beemer
Beatrice Invitational
Round 6
170
01/07
W
FOR 0-0
G. Huck
Omaha Gross Catholic
Beatrice Invitational
Round 5
170
01/07
L
F 2-0 0:42
J. Mintzmyer
---
Beatrice Invitational
Round 4 (9 Man)
170
01/07
L
MD 9-1
Q. Reis
Lincoln Southeast
Beatrice Invitational
Round 3 (9 Man)
170
01/07
L
MD 10-1
T. Needham
Papillion-La Vista South
Beatrice Invitational
Round 1 (9 Man)
170
12/17
L
F 2-0 0:57
J. Gasper
Ralston
Jim McGrath Invite at Ralston
Cons. Semis
182
12/17
W
F 11-3 3:41
A. Davis
Omaha Benson
Jim McGrath Invite at Ralston
Semis & WB
182
12/16
L
F 2-0 1:07
G. Peitzmeier
Millard South
Jim McGrath Invite at Ralston
Quarters & 1st WB
182
12/15
L
TF 17-1 4:23
J. Shaw
Lincoln Southwest
Lincoln Northeast @ Lincoln Southwest
Round 1
182
12/10
W
MD 16-7
W. Heller
Lincoln Southeast
2016 Bellevue East Chieftain Duals
Round 4 (6 Team)
182
12/10
L
F 4-1 1:27
J. Songster
North Platte
2016 Bellevue East Chieftain Duals
Round 1 (6 Team)
182
12/10
W
F 2-0 1:45
E. Crouse
Lincoln High
2016 Bellevue East Chieftain Duals
Round 5 (6 Team)
182
12/10
L
F 2-0 0:13
D. Hill
Omaha Westside
2016 Bellevue East Chieftain Duals
Round 2 (6 Team)
182
12/03
W
MD 11-1
A. Kerrigan
Lincoln Pius X JV
2016 Lincoln Pius X Duals Invitational
Round 1 (6 Team)
182
12/03
L
DEC 7-2
G. Dalton
Lincoln Pius X
2016 Lincoln Pius X Duals Invitational
Round 4 (6 Team)
182
12/03
L
TF 22-5 4:43
G. Eason
Norris
2016 Lincoln Pius X Duals Invitational
Round 5 (6 Team)
182
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024