Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zander Upchurch
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Southwestern
Steel Wrestling
southwestern warrior wrestling
southwestern wrestling club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/08
L
DEC 6-0
T. James
Palmetto
Bootleggers Individual
4th Wrestleback (32 Man)
64
06/08
L
DEC 8-4
T. Frahm
Prodigy
Bootleggers Individual
Quarters & 3rd WB (32 Man)
64
06/08
W
F 2-0 0:37
W. MacArthur
Charlotte Grapplers
Bootleggers Individual
Round 2 Champ & WB (32 Man)
64
06/08
W
F 5-0 0:53
L. Burger
CKYWA
Bootleggers Individual
Round 1 (32 Man)
64
12/17
W
F 2-0 0:15
B. Riis
North Hardin Wrestling Club
Taylor County Youth Tournament
Round 5 (6 Man)
63
12/17
W
F 2-0 0:41
A. Stephens
McCreary
Taylor County Youth Tournament
Round 4 (6 Man)
63
12/17
W
F 2-0 0:37
A. Skupien
Home Grown Wrestling Club LLC
Taylor County Youth Tournament
Round 2 (6 Man)
63
12/17
W
F 4-0 1:26
S. Belcher
Boyle County Youth Wrestling
Taylor County Youth Tournament
Round 1 (6 Man)
63
12/17
W
F 2-0 1:43
L. Bryant
McCreary
Taylor County Youth Tournament
Round 5 (6 Man)
58/63
12/17
W
F 2-0 0:30
K. Glass
Nelson County
Taylor County Youth Tournament
Round 4 (6 Man)
58/63
12/17
W
F 7-5 1:59
I. Chute
Warhawks Wrestling Club
Taylor County Youth Tournament
Round 3 (6 Man)
58/63
12/17
W
F 4-0 1:01
T. Cox
Woodford Elite Wrestling Club
Taylor County Youth Tournament
Round 2 (6 Man)
58/63
12/17
W
F 2-0 0:26
B. Willingham
Warhawks Wrestling Club
Taylor County Youth Tournament
Round 1 (6 Man)
58/63
11/26
W
DEC 9-2
A. Yost
Carr Wrestling
Turkey Day Youth Wrestling Tournament
1st & 3rd (16 Man)
70
11/26
W
F 2-0 0:18
L. Bess
Boyle County Youth Wrestling
Turkey Day Youth Wrestling Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
70
11/26
W
F 2-0 0:26
C. Peters
Derby City Legends, LLC
Turkey Day Youth Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
70
11/26
W
DEC 12-5
G. Newell
Boyle County Youth Wrestling
Turkey Day Youth Wrestling Tournament
Round 1 (16 Man)
70
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/03
W
Replay
F 2-4 2:16
L. Adams
Dehart Wrestling Academy
The Bear Individual
Placement Matches (8 Man)
56
12/03
W
Replay
F 6-2 2:42
B. Richardson
Madison County Youth Wrestling
The Bear Individual
Semis & 1st WB (8 Man)
56
12/03
W
Replay
F 0-0 0:23
A. Bennett
Steel Valley Renegades
The Bear Individual
Quarterfinals (8 Man)
56
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024